Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителни светлини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Допълнителни светлини

    Да добавя и аз. Преди година, сложих въпросния "Филипс нещо си бяла светлина". Просто фаровете ми бяха много зле. Имаше някакво подобрение около седмица, две. После едната изгоря. Та не знам.

    Коментар


    • До: Допълнителни светлини

      Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
      Да добавя и аз. Преди година, сложих въпросния "Филипс нещо си бяла светлина". Просто фаровете ми бяха много зле. Имаше някакво подобрение около седмица, две. После едната изгоря. Та не знам.
      Е аз пък съм на другата крайност с Philips Blue Vision. Разликата с предишните фарове е просто очебийна. Водят ги крушките с най-близка светлина до ксенона и наистина светят изненадващо бяло, въпреки синия балон.
      1 година каране всеки ден с постоянно включени фарове и онзи ден изгоря едната крушка. В момента едната е някакъв General Elektric, другата си е Филипс и едната свети жълто, другата бяло
      Бяха 48лв 2 крушки H7(ако не се лъжа) + габарити.
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • До: Допълнителни светлини

        Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
        Е аз пък съм на другата крайност с Philips Blue Vision. Разликата с предишните фарове е просто очебийна. Водят ги крушките с най-близка светлина до ксенона и наистина светят изненадващо бяло, въпреки синия балон.
        1 година каране всеки ден с постоянно включени фарове и онзи ден изгоря едната крушка. В момента едната е някакъв General Elektric, другата си е Филипс и едната свети жълто, другата бяло
        Бяха 48лв 2 крушки H7(ако не се лъжа) + габарити.
        Blue Vision се произвежда за Европа. Крушките са трепач но на дъжд и мокро уморяват и светлината е една идея по малко. Най доброто което съм намерил по наште магазини и най-универсалното е X-treme Power. Не е толкова бяло като Blue Vision но разликата е неуловима и не уморява на дъжд и мокро. Карам ги от година и половина-две, като гръмнат ще докладвам.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • До: Допълнителни светлини

          Зарежете ги тия измишльотини със сините крушки. Всяка халогенка с боядисан балон свети по-слабо от същата, но без боядисан.

          Боядисания балон на крушката е грозна селска проява на ултра селския гофаджийски тунинг. Сложете си обикновени 100W GE или OSRAM, но оригинални, без боядисан балон. Светят гарантирано по-добре.

          Виж, по отношение на това колко живеят е съвсем друг въпрос. На колата ми дългите са 100W H3-ки на GE. Да, светят жълто в сравнение с ксенона на късите, ама какво от това. Какъв е смисъла да режеш с филтър част от най-използваемия спектър на всяка крушка с нажажаема жичка? Сам да си отговоря - НИКАКЪВ.

          Като искате фаровете да светят като ксенон - сложете им ксенон. Колата ми за 4 години е мита поне 7-8 пъти (2 пъти годишно) с пароструйка. Нито ксеноните, нито двигателя, барабар с електрониката му, са ми правили някакъв проблем.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Допълнителни светлини

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Зарежете ги тия измишльотини със сините крушки. Всяка халогенка с боядисан балон свети по-слабо от същата, но без боядисан.

            Боядисания балон на крушката е грозна селска проява на ултра селския гофаджийски тунинг. Сложете си обикновени 100W GE или OSRAM, но оригинални, без боядисан балон. Светят гарантирано по-добре.

            Виж, по отношение на това колко живеят е съвсем друг въпрос. На колата ми дългите са 100W H3-ки на GE. Да, светят жълто в сравнение с ксенона на късите, ама какво от това. Какъв е смисъла да режеш с филтър част от най-използваемия спектър на всяка крушка с нажажаема жичка? Сам да си отговоря - НИКАКЪВ.

            Като искате фаровете да светят като ксенон - сложете им ксенон. Колата ми за 4 години е мита поне 7-8 пъти (2 пъти годишно) с пароструйка. Нито ксеноните, нито двигателя, барабар с електрониката му, са ми правили някакъв проблем.
            Балона е СИН, но светят много близо до бялото, не синьо, синьосинкаво или нещо друго...
            Ел. системата е за 55W, да карам със 100 ватови крушки за мен е по-зле отколкото със сини голфаджийски "мечти".

            Никой не оспорва качествата на ксеноновите крушки, но разликата между ксенона и тия крушки е нейде 150лв.
            Per aspera ad astra.

            Коментар


            • До: Допълнителни светлини

              Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
              Балона е СИН, но светят много близо до бялото...
              Светят много по-близо до бялото, защото им се реже щаст от червеното и зеленото, тоест се губи в синия балон. На халост. Върху и без това никаквата им ефективност. Ако на същата крушка балона се остави бял, ще свети по-силно. Няма да е бяло, но ще е по-силно.

              Ксенони се намират вече и по 120лв, тоест по-малко от 3 комплекта от сините крушки за 48лв. А живеят по-дълго, поне 2 пъти.

              Заводската цена на ксеноните е 30 долара, а има и по-евтини. Заводската цена на тия сини крушки е сигурно не повече от 2 лева. Останалото нагоре са пари на вятъра. Прекалено им е скъпа синята боя за моя вкус.

              В същите магазини, дето ги продават, продават и габаритни диоди за по 10лв. А струват стотинки.

              Но, всеки има право да си ги купи, разбира се.

              Колкото до инсталацията - колата ми е Шкода фабия. Жичките - тънки, та тънки. И проблем - никакъв. Между другото в инсталацията рядко греят самите жици. Греят клаясалите кабелни обувки, и други такива.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Допълнителни светлини

                Малко помощ сега от спецовете в светенето .
                Регулирах си сам фаровете за мъгла и искам вещо мнение.
                Направих левия да е малко по долу от десния (ясно защо).
                Но ме гложди въпроса на колко метра е оптималното да пада върху пътя снопа светлина?
                Тестово снимах на стена от разстояние 10-на метра и се получава това:




                А пред колата видимо се вижда заради релефното стъкло как разпръсква светлината.



                Кажете добре ли е или нагоре/надолу трябва да се регулират ако трябва?
                Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                Коментар


                • До: Допълнителни светлини

                  Ами мериш на колко по-високо от пътя е центъра на фара. и след това на 10 метра горната част на свтлинното петно трябва да е с 2-3 сантиметра по-ниско.

                  Коментар


                  • До: Допълнителни светлини

                    На схемата е показано принципа на регулирането-в случая за Тойота.
                    Прикачени файлове
                    0+

                    Коментар


                    • До: Допълнителни светлини

                      Екстрийм Пауьр на Филипс или Ултра на Осрам ако ги сравняваме се вижда на предната страница за какво иде реч.

                      По вьпроса с гьзарията вече писах,а за сьвета 100 вата на мястото на 55 ватова крушка мога само едно да кажа или да покажа,вие сами си правите извода.

                      Мерцедес 124,ЛЕГЕНДАТА на фирмата



                      Тук говорим ако не се льжа за това как да докараме светлината вьзможно най-близка до сльнчевата най-лесно и евтино.Ксенон на нормален рефлектор,100 вата крушка или каквото и да е там за мен е неприложимо.

                      Тия дни махам жьлтия рефлектор от тия за мьгла и пердаша МТЕК
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • До: Допълнителни светлини

                        На мен пък тези фарове не ми приличат да са за мъгла. Съдя по светлите петна - щом са толкова ярко изразени, до тях ходи плътен сноп светлина, който в мъгла ще става на два бели стълба и пак няма да има видимост към пътя. Не трябва ли фаровете за мъгла да са с максимално широк ъгъл на разсейване именно заради това? И прекалено бели и ярки ми се виждат.

                        Коментар


                        • До: Допълнителни светлини

                          Трябва както трябва да са вьзжможно най-ниско на бронята и вьзможно най-раздалечени,а не като моите са ги пернали заедно с основния фар,че и вьтрешно от него в близост до решетката.После всеки ме пита що ще ги махаш - ми не им е там мястото,а и като няма мьгла поне да вьршат някаква работа из тесните улички.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • До: Допълнителни светлини

                            Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
                            Малко помощ сега от спецовете в светенето .
                            Регулирах си сам фаровете за мъгла и искам вещо мнение.
                            Колега, това не са фарове за мъгла. Фар за мъгла свети много широко, почти на 180градуса и много тясно във височина. Ако ще ги ползваш наистина само за мъгла трябва да ги наведеш толкова надолу че на стената на 10м. да няма от основната светлина и да ги разкрачиш доста. При истинска мъгла се кара с 30-40км/ч. и основното е да виждаш края на пътя и осевата. Ако е по-рядка си ползваш и късите които светят по напред. Така монтирани обаче не стават за нищо друго.
                            Поздрави.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • До: Допълнителни светлини

                              Мдааа ще послушам знаещите и ще ги разкрача малко на страни и наведа надолу.
                              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                              Коментар


                              • До: Допълнителни светлини

                                Помогне те да избера допълнителни фарове за Patrol-а ми. Спрял съм се на тези три модела на Wesem , дайте мнение кой да избера и защо него . Първия е "Работен",втория е с дълги и къси ,а третия с габарит и дълги ( обаче е с възможност за фабрични капаци ), на другите май ще се наложи да им шия ( освен ако не се продават ) Първите два са с приблизителна цена, а третият е двойно по скъп. Мисля да са 5 броя като на картинката.
                                Да поясня че фаровете ще се ползват само и единствено извън асфалта - от което следва че третият вид май отпада , но все пак искам да се допитам до вас


                                Сега искам да си избера фаровете после ще питам какви неща трябва да се правят по инсталацията, и как се свързват.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X