Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителни светлини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълнителни светлини

    Евтините китайски боклуци, дето ги беше сложил предишния собственик, си бяха така и така нарочени за смяна, ама и те си дадоха зор - онзи ден скобата за закрепване на едното си се скъса, както подскачах по един междуселски път, което доведе до предсрочното снемане.

    Я сега да видим каква замяна ще препоръчате? Нещо прилично, без да отиваме в крайности, както по посока гръмки марки с въздебели цени, така и в посока евтини боклуци.
    Мисля да сложа пак 2 броя, за мъгла, на горе-долу същото място - т.е. под булбара. Помислих си и за варианта да са горе, но реших, че там ще има да ядат много бой от клоните. А освен това долу вече си ги има опънати кабелите, вързани за копчето на светлините за мъгла.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Чакай бе, тия за мъглата и тия на покрива са за различни работи
    Руснаците най-обичат гумената Хела. Изглежда това е и оптимума. Някъде тука има представителството, ама къде ... Виж в Гутъла. Цените могат да се преживеят.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Стефан
      Чакай бе, тия за мъглата и тия на покрива са за различни работи
      Руснаците най-обичат гумената Хела. Изглежда това е и оптимума. Някъде тука има представителството, ама къде ... Виж в Гутъла. Цените могат да се преживеят.
      Да де. Тия за мъглата в мъгла няма да вършат добра работа от покрива. Иначе и там да са - пак ще светят.

      Гугъла хубаво. Само че аз питам ако някой има да сподели практически опит, а не да чета реклами от сайта на производителя.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Кви реклами бе, оти пцуеш??? Аз тях не ги чета по принцип) Казвам ти опита на руските карачи, майната и на рекламата.
        Гумените най не ръждясват и не се чупят, пък Хелата и свети криво-ляво.
        Мъгливите светят на много плосък и широк веер, те по това се различават от обикновените. Те светят примерно на конус. Така че мъгливите на покрива само пият ток. Както и ако са високо. Пък обикновените сложени долу само те ослепяват понеже помпат и горните слоеве мъгла.

        Коментар


        • #5
          WESEM e твоят фар, почти всички камионджии си туриха такива. Полски са не са скъпи и са добри. Имат и за мъгла. Внасят ги едни мои колеги дето се занимават с източни камиони.
          VITARA, SAMURAI
          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
          RENAULT ESPACE QUADRA
          ...и едно сивикче за града...

          Коментар


          • #6
            имам 2бр оригинални Hella специално за мъгла, правоъгълни, с жълта светлина... ако на някой му трябват, давам ги по 15лв
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от samuraj
              WESEM e твоят фар, почти всички камионджии си туриха такива. Полски са не са скъпи и са добри. Имат и за мъгла. Внасят ги едни мои колеги дето се занимават с източни камиони.
              Дай повече инфо и някави контакти

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                имам 2бр оригинални Hella специално за мъгла, правоъгълни, с жълта светлина... ако на някой му трябват, давам ги по 15лв
                Може ли да дадеш някакви размери на правоъгълника? Крушката ли е жълта или стъклото?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от samuraj
                  WESEM e твоят фар, почти всички камионджии си туриха такива. Полски са не са скъпи и са добри. Имат и за мъгла. Внасят ги едни мои колеги дето се занимават с източни камиони.
                  Аз съм с такива, мога да кажа че е много добър фар за цената си, със стъкло си е и много добре се закрепя, ако не се лъжа бяха към 40-50 лв. 2-та с Х3 крушка и светят много по-яко от дългите ми фарове.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от disem
                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                    имам 2бр оригинални Hella специално за мъгла, правоъгълни, с жълта светлина... ако на някой му трябват, давам ги по 15лв
                    Може ли да дадеш някакви размери на правоъгълника? Крушката ли е жълта или стъклото?
                    приблизително 15х10см, стъклото е жълто и направено да разпределя светлината в хоризонтален сноп... отделно е и много дебело/здраво
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от fanatic
                      Първоначално публикуван от samuraj
                      WESEM e твоят фар, почти всички камионджии си туриха такива. Полски са не са скъпи и са добри. Имат и за мъгла. Внасят ги едни мои колеги дето се занимават с източни камиони.
                      Аз съм с такива, мога да кажа че е много добър фар за цената си, със стъкло си е и много добре се закрепя, ако не се лъжа бяха към 40-50 лв. 2-та с Х3 крушка и светят много по-яко от дългите ми фарове.
                      Де може да се види това? Още не съм стигнал дотам, ама все се надявам, че ще сложа лебедката и бронята в този си живот, така че допълнителни светилници ме интересуват.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Скъпи другарчета , както всичко на този свят , първо трябва да си изясните ЗА КАКВО ЩЕ ВИ СЛУЖАТ допълните светлини , и едва след това да търсите ОПТИМАЛЕН вариант . За мъгла - 20 см. над пътното покритие - Нереално за "Жипка" , нали ?
                        Допълнителнителните "дълги" светлини светят на точка и са полезни само при ВИСОКИ СКОРОСТИ .
                        За мен оптималният вариант са работните фарове на селскостопанската техника ! Те създават широк и равнамерен сноп светлина , подходящ за не много бързо каране , но даващи добра обзорност ! Е , скъпи са ...

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Митко/fulda/
                          Скъпи другарчета , както всичко на този свят , първо трябва да си изясните ЗА КАКВО ЩЕ ВИ СЛУЖАТ допълните светлини , и едва след това да търсите ОПТИМАЛЕН вариант . За мъгла - 20 см. над пътното покритие - Нереално за "Жипка" , нали ?
                          Допълнителнителните "дълги" светлини светят на точка и са полезни само при ВИСОКИ СКОРОСТИ .
                          За мен оптималният вариант са работните фарове на селскостопанската техника ! Те създават широк и равнамерен сноп светлина , подходящ за не много бързо каране , но даващи добра обзорност ! Е , скъпи са ...
                          Абсолютно вярна забележка! Фаровете за мъгла, сложени на бронята на джипка (особено повдигната) явно стават малко безпредметни. Дългите може и да вършат работа, ама ще да е по-скоро на шосе.
                          Лично аз, откакто се понесох с една компания "екстремисти" и взех да замръквам по горите, на няколко пъти установих кое най не ми харесва по отношение на наличното осветление - да влизам в завой по разбит път и да не виждам какво има там, щото фаровете светят някъде из гората.
                          Дали допълнителни светлини с по-широк сноп могат да помогнат в някаква степен? Или боен фар и навигаторът да върти на всеки завой ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            Моите фарове са марка FER правоъгълни и хубавото при тях е,че светят равномерно пред автомобила, а в средата светлинното петно е по-силно.За 5 години рефлектора не се е променил изобщо и съм доста доволен.
                            Цената е около 25лв за бройка без крушката
                            sigpic УАЗ-452

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от V93
                              Лично аз, откакто се понесох с една компания "екстремисти" и взех да замръквам по горите, на няколко пъти установих кое най не ми харесва по отношение на наличното осветление - да влизам в завой по разбит път и да не виждам какво има там, щото фаровете светят някъде из гората.
                              Дали допълнителни светлини с по-широк сноп могат да помогнат в някаква степен? Или боен фар и навигаторът да върти на всеки завой ...
                              има си нужда и от дълги и от странични за завой, те са лявата и дясната на покрива и са така нагласени та да осфетяват обилно от 2-те страни на машината. дори и да е худав пътя, ако завоите са по остри се чувства липса на светлина. спецялно тези 2-те бих закачил на отделен ключ с евентоална стзножноста да светят както едновременно така и само 1-та или другата. фарове за мъгла за джипове май има по различни, цилиндрични и провълговати, модел на хела ако не бъркам. сега ще потърся.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X