Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

    Едно време един шивач в цех каза ,че може да си направи сам лодка проходилка,защото цените им от 500 долара(тогава) били много завишени.Също като него много хора твърдяха,че не е проблем да си направят.Шивача обаче взе ,че наистина я направи...още нещо,направи го бизнес и ги продаваше по 80-130 лв.Аз ползвам от неговите вече 3 години и нямам забележки.

    Исках да кажа,че тази палатка може да се направи и ако се намери онзи ,способният "шивач",който да се захване и да я изработи като хората,пък и ако направи бърз бизнес на половин и под половин цена,още по-добре,защото и аз ще се възползвам.Във форума има хора направили далеч по-сложни неща от палатка колеги.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #47
      До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      И решение за душ има, и за топла вода че даже и за тоалетна... това няма много общо с палатката... както много пъти сме си говорили Алекс въпросът не е в това, а във факта каква е нагласата на един човек... На мен лично на палатка ми е доста по комфортно от хотел... и се чувствам по-добре и много по-спокоен и т.н. Ама си е до човек...
      Венци - вярно, е до човек, ама аз независимо от настройките си - пак ходя до тоалетнат
      А банята има общо с палатката, доколкото в хотела ми е в Стаята, а не Някъде
      Иначе както пак казах, тази палатка (поне изглежда - не съм я пробвал) по-комфортна от Другите палатки, но не бих я сравнявал с хотел (поне хотелите който ме интерсуват)

      Коментар


      • #48
        До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        ...тази палатка, както всяка друга от висок клас си има и плюсовете и минусите.
        + няма змии, - ако си за риба и през нощта ти дрънне звънче.

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Още не съм чул някой от майсторите да му е казал "Ей ти стоката, давай парите!" ...
        Въпрос на време, Чавдо!

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        Но както каза Венци трябва да сте виждали на живо такава палатка преди да почнете да я правите, за да не си мислите, че това са две плоскости свързани с парче плат.
        В Белоградчик, по време на събора, на 3 неща отделих най-много внимание - биг фута ви , палатките по покривите и на adwokat.

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        ...След това трябва да се намери и начин за продажба на продукта...
        К'во говориш , Венци и Явор ще се избият да пазаруват.

        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
        Исках да кажа,че тази палатка може да се направи и ако се намери онзи ,способният "шивач",който да се захване и да я изработи като хората
        В момента правя кастинг и вече се колебая между двама "производители".
        Само чакам най-тънката оферта.
        През зимния сезон, когато много занаятчии остават без работа, тогава мисля, че би могло да се поставят основите на конвейрно производство.
        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

        Коментар


        • #49
          До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          Веднага се "съгласявам", но с една уговорка, в палатката можеш ли да се изкъпеш, а с топла вода, а под душа, а до тоалетната............
          По тази логика ако не пътуваш е най-евтино
          Тази палатка е много приятна при пътешествия където няма възможност за "приличен" хотел (а често и никаквъ).
          Алекс,въпроса с тоалетна,баня и топла вода са решени много преди нас-душа е от порядъка на 20 лева,банята е малко по-скъпа,а тоалетната става от всеки от по-старите кемпери(надявам се си виждал устройството и начина и на експлоатация)Топлата вода също е решена мнооого от отдавна-като почнеш от слънчевата,минеш през принудително затопляната под налягане със спирт за горене и стигнеш до адекватното решение-бойлерчето до двигателя нагряващо от парното или от ауспусите...Тези въпроси хората са си ги задавали много преди нас и съответно са им намерили и отговорите тогава.Разбира се за определени случаи кемпера е несравнимо по-удобен,но всичко е въпрос на финанси и приоритети...
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #50
            До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

            Моя въпрос е малко встрани от палатките на покрива но все пак. Знаете ли някой да внася/пресдтавлява в България Khyam палатки?
            ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
            lre-bulgaria.org

            Коментар


            • #51
              До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

              Здравейте,колеги!
              Вижте вчера на плажа едни предполагам швейцарци как си бяха спретнали палатка върху дифендъра.Това между другото е добра идея за тези от Вас,които искат да си направят сами въпросното приспособление.
              Основният използуван материал беше алуминиев(???) рифел с предполагам подходящо оребряване.Плюсовете на подобна конструкция са това,че се използва максимално ползотворно целият покрив на автомобила,максимално ниска е(тоест не се подпъхват разни клонки между палатката и покрива на джипа при каране в гората) и има възможност за слагане на по-големи товари отгоре(като тежки 33' например).
              Минусите,обаче също не са малко:Първо тежестта няма как да се докара около 50 кг(колкото тежи горе-долу моята),тоест центъра на тежестта отива по-високо.Второ-нещо,което много ме изуми е,че в случая в палатката се влизаше през самият джип-трябва да се реже покрива.От една страна е добре,че може да се използва парното на джипа в по-студено време,от друга не ми харесва затрудненото влизане и рязането на покрива.Трето-плата определено не ми хареса-въпреки,че почти не валя плата изглеждаше попил влага сутринта.Четвърто-определено цялата конструкция беше по-ниска и по-тясна от collumbus-а ,което за по-едри хора е кофти...
              Но-погледнете,сравнете и помислете...Дано ви дойдат някои идеи от снимките....
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Вальо; 23-09-08, 09:00.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #52
                До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                Здравейте,колеги!
                Вижте вчера на плажа едни предполагам швейцарци как си бяха спретнали палатка върху дифендъра.Това между другото е добра идея за тези от Вас,които искат да си направят сами въпросното приспособление.
                Основният използуван материал беше алуминиев(???) рифел с предполагам подходящо оребряване.Плюсовете на подобна конструкция са това,че се използва максимално ползотворно целият покрив на автомобила,максимално ниска е(тоест не се подпъхват разни клонки между палатката и покрива на джипа при каране в гората) и има възможност за слагане на по-големи товари отгоре(като тежки 33' например).
                Минусите,обаче също не са малко:Първо тежестта няма как да се докара около 50 кг(колкото тежи горе-долу моята),тоест центъра на тежестта отива по-високо.Второ-нещо,което много ме изуми е,че в случая в палатката се влизаше през самият джип-трябва да се реже покрива.От една страна е добре,че може да се използва парното на джипа в по-студено време,от друга не ми харесва затрудненото влизане и рязането на покрива.Трето-плата определено не ми хареса-въпреки,че почти не валя плата изглеждаше попил влага сутринта.Четвърто-определено цялата конструкция беше по-ниска и по-тясна от collumbus-а ,което за по-едри хора е кофти...
                Но-погледнете,сравнете и помислете...Дано ви дойдат някои идеи от снимките....
                На Дифендъра соларни клетки ли видях?
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #53
                  До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                  Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                  На Дифендъра соларни клетки ли видях?
                  Аха....само,че има много по-добри предложения от тази стъклария-и много по-големи като размер и много-по тънки,абе въобще много по-добри идеи...Но това е задължителен елемент,де...
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #54
                    До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                    На Дифендъра соларни клетки ли видях?
                    Само дето слънцето малко не се вижда.

                    Коментар


                    • #55
                      До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                      Ето,един пример за покривна палатка!
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #56
                        До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                        Тая верно може да дойде на най ниска цена.
                        Какво подлагаш отдолу?
                        Или направо дюшеците?

                        Коментар


                        • #57
                          До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                          Тая верно може да дойде на най ниска цена.
                          Какво подлагаш отдолу?
                          Или направо дюшеците?
                          Не бе,просто един колега ползваше моя джип за сушилня!

                          Коментар


                          • #58
                            До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                            Това също е интересно като идея http://www.kamprite.com/pages/home
                            Прикачени файлове
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #59
                              До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                              Колега,въобще не се лъжи с този креват на покрива-не става за нищо.Едни пичове на плажа бяха с подобен урод и имах възможност да го разгледам внимателно...Първо това не е палатка,а само легло върху,което се слага при нужда някакъв хастар отгоре.За дъжд,да не говорим за вятър не става абсолютно.За жега и особено за студ е абсурд.Второ-пода е почти мек,тоест задника ти виси във въздуха.Двама човека се събират само ако са маломерни и не мърдат-на колене няма как да застанеш...Цената беше някъде около 600-800 в български пари...С две думи не си струва инвестицията...Ако не се лъжа май в "Гладиатор" продаваха подобно нещо.
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • #60
                                До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                                ...Двама човека се събират само ако са маломерни и не мърдат-на колене няма как да застанеш...
                                ...
                                Вальо, с тия изисквания изби рибата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X