Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

    Има вариант, който го мисля особено при капаците (задните) отваряеми нагоре да се изгради допълнително помещение, удобно и за по дългите хора. Най- малкото там може да си събуеш обувките. Тази част може да е изградена от стара палатка с малко странични подпори.
    LZ1VMH

    Коментар


    • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

      Един кратък материал за тези, които желаят да направят опит да си направят сами покривна палатка:

      http://toyotaserie70.mforos.com/8964...-sin-terminar/

      Коментар


      • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Нали не забравяш, че при този вариант, облегалките на предните седалки се бутат напред (към таблото)? ОК, дори и при това положение на Мишо Електрика едва ли ще му е комфортно, но мисля, че ще става и за хора над 1.70м.
        Отдавна ми се върти точно тая идея и съм правил измервания. В Диско 1, като бутнеш напред седалките мястото за спане става дълго малко над 210 см. Така че и по-дългите имат шанс.
        Моята идея е за дължина около 2-2,10 м и ширина около 80 см. Колкото единичен матрак. Там двама разнополови спокойно могат да се гушкат и да има място в купето и за други неща. Предимството на това легло е че не носиш допълнителни палатки и съоръжения, лесно се сгъва и прибира в смисъл, че всеки ден си на различно място. Даже моя замисъл е и да можеш да караш колата при "опнат креват". Навигатора в тоя случай се вози на седалката зад пилота.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

          Аз мисля да пробвам за изработване на палатката ,като плат да използвам горния плат от старата ми палатка.Китайска е,но ми служи вярно вече около 4-5 години.Много дъжд ме е валял,и е издържала без проблеми/нищо че не е от марковите/.Просто вече по циповете на отваряемите отсеци,както и ушите където минават рейките има места които са започнали да се закъсват,а при цената от 150.лв/палатката се води 6-местна/,просто не си заслужава да се ремонтира...по-добре подмяна с нова и хайде още 5 години/макар че реално и така би си искарала още 2-3-годинки без проблем/.
          Та поради тази причина мисля да използвам горния плат/е с прекрояване де/за плат на покривна палатка.
          Какво ще кажете???
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

            Давай. И не забравяй снимките.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              ...Та поради тази причина мисля да използвам горния плат/е с прекрояване де/за плат на покривна палатка.
              Какво ще кажете???
              Шевовете са едно от най-критичните места на една палатка. Като здравина и място за пропускане на въздух и вода, ако не са направени добре. Не случайно добрите палатки, в това число и покривни се правят от едно парче, абсолютен минимум от шевове и то изпълнени в условия и с материали, с които ще ти бъде доста трудно да го направиш вкъщи. Идеята не е все пак да наподобиш някаква катунска конструкция от летви и найлони, нали?

              Успех в начинанието и пиши какво си постигнал.

              Коментар


              • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Шевовете са едно от най-критичните места на една палатка. Като здравина и място за пропускане на въздух и вода, ако не са направени добре. Не случайно добрите палатки, в това число и покривни се правят от едно парче, абсолютен минимум от шевове и то изпълнени в условия и с материали, с които ще ти бъде доста трудно да го направиш вкъщи. Идеята не е все пак да наподобиш някаква катунска конструкция от летви и найлони, нали?

                Успех в начинанието и пиши какво си постигнал.
                Моята http://www.autohome.it/file_gb/overland.html има толкова много шевове и пак е безпроблемна на дъжд . Проблема е ако е валяло през ноща и рано сутрин се налага да се пътува . Не може мокра да се прибира . От опит знам че рядко нещо се получава от първи път освен ако не се открадне изцяло идеята и материала . Заради липсата на време и нерви аз лично предпочетох да си купя готова , но при наличие на държавна работа и наличие на много свободно време и отпуск бих спестил парите за оригинала . Така че пожелавам успех при творенето .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Моята http://www.autohome.it/file_gb/overland.html има толкова много шевове и пак е безпроблемна на дъжд ....
                  Хм... Ако се загледаш как е направена горната част на Overland-a (любим модел ми е и на мен, браво! ) ще видиш, че горната част е от едно парче плат, за разлика например от при повечето по-евтини (китайски) алтернативи.

                  Коментар


                  • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                    Имам едно питане за Оверланда и въобще за този тип палатки. как е решен въпроса със здравината на пода? Все пак половината палатка виси във въздуха и се крепи само на стълбата, а вътре може да има над 180 килограма хора например? И втори въпрос, Колумбуса например се сгъва със всичко( чували, одеяла, възглавници) вътре. Тук възможно ли е в долната при сгънато положение половина да се оставят съответно сгънати чувалите и одеялата?
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Имам едно питане за Оверланда и въобще за този тип палатки. как е решен въпроса със здравината на пода? Все пак половината палатка виси във въздуха и се крепи само на стълбата, а вътре може да има над 180 килограма хора например? И втори въпрос, Колумбуса например се сгъва със всичко( чували, одеяла, възглавници) вътре. Тук възможно ли е в долната при сгънато положение половина да се оставят съответно сгънати чувалите и одеялата?
                      Има два вида осигуровки единият е стълбата която е основна и втората вътре в палатката лостов механизъм . Че е от едно парче покрива така е ама има доста шевове по страниците които не пускат . Проблема е брезента ако има нещо което да се допира , пуска . Иначе и военните палатки не пускат ако не се пипа или докосва . В моята държа абсолютно всичко за преспиването . Като се качваме горе се стремим докато се преобличаме да сме над часта която е над автомобила и един по един се разполагаме .Допълнително имам една плоча от водоустойчив шперплат под стълбата да не потъва на влажно и мокро място . В момента искам да си поръчам един слънчево и студоустойчив чохъл за да може ако вали през ноща да не чакам сутрин да съхне . Колкото и невероятно да е за мнозина но с подходяща екипировка за мен лично е по добре на палатка и в гората , а не в хотела в лудницата . Това кое е по евтино е отделна тема . Жалко че след като си купих пикапа , палатката , газовия хладилник ,каяка , колелата , втория апартамент , двата парцела и много други малки и големи нещица остава все по- малко време и възможност за къмпиране и пътешествия . Навремето имах мотор и палатка и нямаше свободна събота или неделя да стоя у дома .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                        Злати, Алекс го е обяснил много добре.
                        При отваряне, Овърленда не се крепи само на стълбата, разгъващата се част от пода се подпира на другата на принципа на лостовия механизъм.

                        С всичко останало съм съгласен и най-вече с това, че колкото повече се оборудвам, толкова по-малко време остава за това и толкова по-рядко излизам...

                        Коментар


                        • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Хм... Ако се загледаш как е направена горната част на Overland-a (любим модел ми е и на мен, браво! ) ще видиш, че горната част е от едно парче плат, за разлика например от при повечето по-евтини (китайски) алтернативи.
                          При цялото ми възхищение от Autohome Overland, която според мен е уникално добра палатка, италиянците са се изложили сериозно по отношение на водозащитния дизаин. Да, целия покрив е едно парче плат, много правилно, но са теглили по един тигел с дебелата игла точно над възглавниците....
                          Предполагам, че концепцията е "има winter hood, к'во толкова, купете си и него"
                          Но по отношение на здравина и качеството на плата - няма от къде да си намерите такъв, много е добър.

                          P.S. Специално в Оверланда няма никакви космически технологии и технически може да се направи в добре оборудван гараж.... но по отношение на цената.... няма да излезе по-евтино, особено на принципа проба-грешка. Гарантирам. Най малкото трябва да си купите поне една за да гледате, иначе грешките ще са много
                          Последно редактирано от icerunner; 28-04-10, 21:10.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Имам едно питане за Оверланда и въобще за този тип палатки. как е решен въпроса със здравината на пода? Все пак половината палатка виси във въздуха и се крепи само на стълбата, а вътре може да има над 180 килограма хора например? И втори въпрос, Колумбуса например се сгъва със всичко( чували, одеяла, възглавници) вътре. Тук възможно ли е в долната при сгънато положение половина да се оставят съответно сгънати чувалите и одеялата?
                            Чувалите си седят разгънати без проблем и в двата модела (overland и columbus/maggiolina) В оверланда, обаче няма място да си оставиш багаж (много дрехи и др.) докато в "черупките" може да си оставиш целия багаж, който не ти трябева по време на пътуване. Имат полезен обем от порядъка на 600-800 литра!
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Чувалите си седят разгънати без проблем и в двата модела (overland и columbus/maggiolina) В оверланда, обаче няма място да си оставиш багаж (много дрехи и др.) докато в "черупките" може да си оставиш целия багаж, който не ти трябева по време на пътуване. Имат полезен обем от порядъка на 600-800 литра!
                              Което си е и плюс но и минус. Какво правиш с тези дрехи като тръгнеш да си лягаш? Лягаш върху тях или трупаш на купчини някъде отсрани? Реално не виждам особено предимство. Освен например това, че ако карам за Магадан и тая седмица минавам 30-40 реки, дрехите ще са ми сухи горе в палатката.

                              Коментар


                              • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                                Не е болка за умиране, но все пак си трябва "разтребване" преди да затвориш палатката при сгъваемите модели. А аз мразя да разтребвам и все си викам "е сега ако бях взел магиолината" Истината е, че РАЗМЕРА е голямото предимство на оверланда (най-малка като се пътува, най-голяма като се къмпира), по другите показатели черупките водят за мен. Но пък за оверланда има такъв вестибюл, че става палатка за къмпиране...
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X