Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с печка Webasto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Проблеми с печка Webasto

    Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
    Тук дължа извинение на Carper, просто някак си съм се подвел....От неговия пост - "Пробвах да я дам за ремонт в сервиз и се обадих в Рея, но от там ме насочиха към Мото Пфое.
    В МП обаче ремонти не правят на такива компоненти, а направо предлагат замяна което е доста скъпо, а и често нещата са поправими и няма смисъл да се плащат една камара пари." ...
    "МП" съм го приел не за Мото Пфое, а за Рея, ние сме Рея МП . Още веднъж извинявай, грешката е изцяло моя!
    Извинението прието.

    Наистина всичко в тръбата не може да се види, но се вижда доста. Разглобих горелката на макс. като извадих свещта и керамичната чашка и така може да се огледа тръбата от двете страни. Няма никакви деформации нито отгоре в чашката в която каше горивото, нито отдолу или отвътре.
    започвам да се съмнявам силно във вентилатора за въздух, който леко потраква сякаш и не знам дали подава достатъчно въздух.

    Един последен въпрос: в отчета на теста кои данни показват колко време е работила печката - Working hours или Operating hours?

    Operating data:
    ---------------
    Working hours..............................................................1:39 [h:m]
    Operating hours........................................................10107:10 [h:m]
    Start count...............................................................34680
    Burning duration PH 1..33%.................................................0:00 [h:m]
    Burning duration PH 34..66%................................................0:00 [h:m]
    Burning duration PH 67..100%...............................................0:00 [h:m]
    Burning duration PH >100%..................................................0:00 [h:m]
    Burning duration SH 1..33%.................................................0:00 [h:m]
    Burning duration SH 34..66%................................................0:00 [h:m]
    Burning duration SH 67..100%...............................................0:00 [h:m]
    Burning duration SH >100%..................................................0:00 [h:m]
    Working duration PH........................................................0:50 [h:m]
    Working duration SH.......................................................22:52 [h:m]
    Start counter PH.............................................................86
    Start counter SH............................................................117
    Ventilation duration.......................................................0:00 [h:m]

    Коментар


    • #92
      От: Проблеми с печка Webasto

      Първоначално публикуван от Carper Преглед на мнение
      Извинението прието.

      Наистина всичко в тръбата не може да се види, но се вижда доста. Разглобих горелката на макс. като извадих свещта и керамичната чашка и така може да се огледа тръбата от двете страни. Няма никакви деформации нито отгоре в чашката в която каше горивото, нито отдолу или отвътре.
      започвам да се съмнявам силно във вентилатора за въздух, който леко потраква сякаш и не знам дали подава достатъчно въздух.

      Един последен въпрос: в отчета на теста кои данни показват колко време е работила печката - Working hours или Operating hours?

      Operating data:
      ---------------
      Working hours..............................................................1:39 [h:m]
      Operating hours........................................................10107:10 [h:m]
      Start count...............................................................34680
      Burning duration PH 1..33%.................................................0:00 [h:m]
      Burning duration PH 34..66%................................................0:00 [h:m]
      Burning duration PH 67..100%...............................................0:00 [h:m]
      Burning duration PH >100%..................................................0:00 [h:m]
      Burning duration SH 1..33%.................................................0:00 [h:m]
      Burning duration SH 34..66%................................................0:00 [h:m]
      Burning duration SH 67..100%...............................................0:00 [h:m]
      Burning duration SH >100%..................................................0:00 [h:m]
      Working duration PH........................................................0:50 [h:m]
      Working duration SH.......................................................22:52 [h:m]
      Start counter PH.............................................................86
      Start counter SH............................................................117
      Ventilation duration.......................................................0:00 [h:m]
      Работила е общо 1час и 39 минути, другото са разни цикли и най-вече програмни интервали. Виж, дори и да има яд във вентилатора и той не става да се ремонтира, абе всичко е отврат... Моторчето му е като от макетно влакче. Но ме съмнява да е в него проблема. Все пак си има холдатчик на платката, който следи за оборотите му. Ако те се разграничават с повече от еди колко си процента, спрямо подаденото му напрежение, ще го изпише като грешка... Глупавите им горелки не работят... Ако е моторче и условно решаваме, че блокът не го намира като грешка - печката ще пуши като димка, отвътре горивната тръба ще е наслоена със сажди. Ако е запалителен щифт няма да пуши въобще, а ще е мокра отвътре с незапалена нафта. Ако е горивната помпа - или работи, или не работи, няма средно положение там... А тя работи коректно даже... Така, че аз съм до тук. Няма как да помогна с нищо, оставаме в изходно положение...
      ТКЗС за цял живот

      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

      Коментар


      • #93
        От: Проблеми с печка Webasto

        ОК. Благодаря за съветите!
        Само 1 час и 39 минути работа и вече не работи... Странна работа.

        Коментар


        • #94
          От: Проблеми с печка Webasto

          Здравейте Мисля ,че тук е мястото да задам един въпрос отно моята печка Webasto.Наскоро си купих кола с такава печка която е на бензин и когато сега стана студено се наложи да я пусна но уви не се получи това което трябваше Когато пусна печката вътре на дисплея показва пламъче , но когато пусна печката турбината започва да се чува след малко започва да се чува как подкача и гориво и уж всичко е нормално но след около 5- минути спира вътрешният панел продължава да си свети но печката си е спряла вече много пъти опитах и на отложен старт и нз си какво още та въпросът ми е дали някой е имал подобен проблем и дали някой знае в какво може да се състои самият проблем и неговото решение.Благодаря предварително

          Коментар


          • #95
            От: Проблеми с печка Webasto

            И аз имам проблем с ТермоТоп С. Купена е от морга :
            Включвам я и турбинката веднага започва да работи, запалва (съдя по дима от "ауспуха"), намаляват оборотите на турбината и след 2-3сек. гасне. После пак се увеличават оборотите, но повече не пали. Поработва така още малко и изгасва всичко. Казаха ми, че може би има проблем с управлението на горивната помпа. Дали да търся начин да я сменя, или може да се ремонтира? Утре ще пробвам да я "рестартирам"

            Коментар


            • #96
              От: Проблеми с печка Webasto

              Да се включа и аз в темата с проблемните печки
              Единия от бусовете ми е оборудван със следната печка Webasto, която доскоро работеше ок.
              Тя се захранва от втори акумулатор, който сдаде багажа и остана на захранване на основния. Наскоро пак запалих печката докато двигателя работеше и всичко беше ок, да но се наложи да изгася двигателя и се оказа че по този начин се спира захранването на печката. Та както си работеше и "спрях тока" без да я изключа от управлението и, от тогава нещо и стана. Когато я стартирам заработва, вентилатора духа, прави си първия цикъл по стартиране и като мине мунита трябва да запали...да ама не.След минута вдига оборотите на вентилатора за около още една минута и тогава сама се изключва без да запали. През цялото време няма никакъв пушек. Някаква идея къде да търся проблема ако сте се сблъсквали с подобен ?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webasto 1.jpg
Прегледи:1
Размер:213.7 КБ
ID:5547924
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webasto 2.jpg
Прегледи:1
Размер:289.6 КБ
ID:5547923
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #97
                От: Проблеми с печка Webasto

                Първоначално публикуван от ivan_zhivkov Преглед на мнение
                И аз имам проблем с ТермоТоп С. Купена е от морга :
                Включвам я и турбинката веднага започва да работи, запалва (съдя по дима от "ауспуха"), намаляват оборотите на турбината и след 2-3сек. гасне. После пак се увеличават оборотите, но повече не пали. Поработва така още малко и изгасва всичко. Казаха ми, че може би има проблем с управлението на горивната помпа. Дали да търся начин да я сменя, или може да се ремонтира? Утре ще пробвам да я "рестартирам"
                след всякакви опити да я "подкарам", отворих капака на управлението, за да потърся лоша спойка. Късно съм проверил, явно. На платката има изгорял(труден е за разпознаване) елемент. Дали да търся някой да я ремонтира или да търся нова платка(или печка направо)?

                Коментар


                • #98
                  От: Проблеми с печка Webasto

                  Здравейте! Имам следният проблем с моята печка Webasto Thermo Top C, дизел, монтирана на лек автомобил Ауди:
                  Когато печката не се използва няколко дни, нафтата се връща обратно по горивопровода (горивото се подкача от горивната помпа на печката автономно, директно от резервоара) и трябва да направя няколко цикъла включване/изключване, докато подкачи достатъчно гориво, за да запали. Констатирах, че горивният маркуч към горивната помпа на печката е с по-голям диаметър в момента е 5 мм) от оригиналният размер. Смятам да го сменя с оригинален такъв от "Рея МП", но ме интересува дали това ще ми реши проблема или трябва да се слага някакъв горивен филтър по горивната система на печката, който да не допуска връщането на нафта?
                  Моля за компетентно мнение. Благодаря предварително.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Проблеми с печка Webasto

                    По всяка вероятност, помпа-дозаторът ти е за смяна, или някъде има пропуск по маркуча. Свали помпата и виж, дали при изключено положение пропуска.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Проблеми с печка Webasto

                      В помпата има обратен клапан, провери го.
                      I get High by going Down

                      Коментар


                      • От: Проблеми с печка Webasto

                        Благодаря за съветите! Проблемът бе разрешен след подмяната на по-широкия горивен маркуч с оригиналния на Webasto...Вероятно старият е създавал по-голямо налягане и клапана на помпата е пропускал обратно нафта.

                        Коментар


                        • От: Проблеми с печка Webasto

                          Здравей те колеги,да си кажа и аз моята болка.Закупих си на скоро едно П3 и на него има инсталирана печка Thermo Top C Т90.Разбира се трябвало да има дистанционно което обаче е изчезнало.Ново си е скъпичко,втора ръка нещо не мога да намеря.Питането ми е мога ли в първо време да се направи с някакъв бутон,че да мога да я използвам,а после ще му мисля за таймер или от телефона.И мога ли сам да се справя или трябва да потърся майстор да помага

                          Коментар


                          • От: Проблеми с печка Webasto

                            можеш
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Проблеми с печка Webasto

                              Да споделя какво направих,подадох инпулс на черния кабел на буксата на самата печка.Включи се,в смисъл заработи помпичката която върти водата,заработи и вентилатора който и подава въздух но не запали.Поработи така около минута и нещо и спря.После обърнах внимание че не работи помпичката която е на горивопровода.Подадох и ток от акомулатора но работи само когато преизкряваш с кабела и то на импулси.Питането ми е постоянно ли трябва да нагнетява гориво или равоти на импулси?Или просто е здала багажа!

                              Коментар


                              • От: Продавам печка Webasto, бензинова.

                                Помпата е импулсна.
                                Не искам да те засегна но подхождаш към тази печка все едно е отоплител от запорожец а това далеч не така.
                                Управлява се от контролер, има датчици, преди запалване минава процес на тестване и ако нещо не е наред се случва точно това, което си написал.
                                Ако искаш да я ползваш е добре да спреш с опитите и да потърсиш услугите на сервиз на вебасто.
                                Това е един скъп уред и често ремонта също е стряскащо скъп.
                                Вече си направил първото откритие с цената на дистанционното.
                                В сервиза няма да те изненадат в обратна посока но със сигурност ще знаеш каква е цената да я ползваш отново.
                                Ако разбира се е възможно за конкретната печка.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X