Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с печка Webasto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблеми с печка Webasto

    Намалага се уточнение. Трябва да се различават три основни състояния за неуспешен старт:

    1. Състояние на "мъртвец". Ни звук, ни вопъл, ни стон. Печката не реагира по никакъв начин. Трябва да се пробва рестарт на електронния модул чрез разкачане на захранването на печката и да се пробва палене отново;

    2. Неуспешен старт. Започва процедура по палене и след като не бъде регистрирано горене се преминава към процедура на гасене. Ясно се чуват циркулационната помпа, въздушната и по-късно горивната помпа;

    3. Отказан старт. Частична реакция. Проявява се в краткорайно вдигане на захранването на термодатчика. Не започва процедура по палене, защото са налице някои от условията за отказ. Дефект в изпрителя (по народному - "подгревателна свещ") или по-висока от зададената температура на околната среда или на двигателя (само ако има монтиран датчик за температура на двигателя. Обикновено при фабрично вградените печки)

    Различаването на тези три състояние е много важно за успешното справяне с евентуалния проблем.

    Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
    Колега, благодаря ти за инфото. Мисля че е безценно за такива като мен
    Ако нямаш нищо против бих желал да помогнеш да се сдобия с работеща такава на моята кола.
    Решението с тел. да се пали е по-добър
    Също ми хареса идеята да знае какво е състоянието от разстояние на темп. в купето и двигателя ... дали работи ........, и ред други за които сега не се сещам
    Ще се радвам ако се включа за такава печка до 1000лв

    Поздрави!
    Колега за съжаление не се занимавам нито с търговия, нито с ремонт на каквото и да било. С бюджет от 1000 лв спокойно можеш да купиш някоя втора употреба в неизвестно състояние и да и направиш пълна профилактика във фирмения сервиз в София. Каквото трябва сменяш с ново. Поне ще бъдеш спокоен че след това ще ти служи дълго време без проблеми. Аз лично останах впечатлен от вниманието и професионализма на тези хора. За каквато и част да попитах отговорът винаги беше "имаме го в склада". Демонтажа, ремонта и монтажа при мен приключиха за 40 мин. Колкото до GSM дистанционното моето мнение е че то е по-ненадеждно от RF-дистанционното. Е... вярно че докато си във Варна можеш да запалиш печката в София, но колко пъти ще ти се наложи да го правиш. Друго си е да не зависиш от оператори, обхвати и батерии. Днес пак говорих за тия пусти аларми Steel MAte 898. Сега пък ги чакали след 10-ти. Ако успея да се докопам до такава директно ще изхвърля фабричното дистанционно. Оказа се че има вариант и печката да палиш и отделно двигателя. В моя случай това е голяма екстра, защото печката грее двигателя и купето, но маслото в автоматичните скорости не, а след като мога да запаля и двигателя дори само в последните 2-3 мин. и тръгне циркулацията на маслото на скоростите през радиатора за антифриза ще се затопли и то.
    Последно редактирано от elbgt; 30-12-11, 15:22.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #17
      От: Проблеми с печка Webasto

      аз си е направих да е задействам с GSM.ето клипа

      http://www.youtube.com/watch?v=gkqkUhHMYy8

      Коментар


      • #18
        От: Проблеми с печка Webasto

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        Днес пак говорих за тия пусти аларми Steel MAte 898. Сега пък ги чакали след 10-ти.
        Такава аларма ползвам от 3 години на една от колите и съм много доволен следи температурата вътре в купето след като си запаля двигателя дистанционно. Скоро се сдобих с нова кола и пак исках да монтирам същата аларма, но както каза ти няма налични и си взех друга със същите функции и обхват на пейджърите. След празниците ако те интересува ще ти дам инфо за марка и модел.

        Коментар


        • #19
          От: Проблеми с печка Webasto

          Определено ме интересува, че нещо шикалкавят и не им вярвам много, че ще внесат. Благодаря ти предварително.

          Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
          аз си е направих да е задействам с GSM.ето клипа

          http://www.youtube.com/watch?v=gkqkUhHMYy8
          Това е добре, но не виждам обратна връзка за статуса на заявката. Хайде температурата не е толкова важна, но дали работи или не е важно да се знае.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #20
            От: Проблеми с печка Webasto

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            Определено ме интересува, че нещо шикалкавят и не им вярвам много, че ще внесат. Благодаря ти предварително.
            Подсети ме моля те след нова година! За тук сети ли се да провериш http://www.ebay.co.uk/itm/Steel-mate...item335d39b656

            Коментар


            • #21
              От: Проблеми с печка Webasto

              Печката отчита температурата на двигателя, без никакъв друг датчик. Просто охл. течност циркулира през нея и нейният собствен датчик е "информиран" за температурата.
              Моята е малко по-различна от тази на Бгбул, но принципът е еднакъв.
              Аз смятам да модифицирам режимите и на работа. Например да минава на половин мощност, преди да е загряла до определената от производителя температура. Просто я ползвам не съвсем по предназначение.
              Ясен предложи една простотия, която реализирах и ефектът е определено добър. Вкарах изпускателната тръба в алуминиев гофриран въздуховод, а топлия въздух между двете тръби - обратно във всмукателната тръба. Ефектът е, че външната тръба се загрява съвсем слабо и напълно изчезва рискът да разтопи нещо по пътя си. Освен това печката достига работна температура значително по-бързо и температурата на изгорелите газове, излизащи от ауспуха драстично намаля - т.е. по-малко загуби. Имах опасения за въздействието на топлия въздух върху вентилатора, но след няколко часа непрекъсната принудителна работа и разглобяване на същия, проблеми не установих.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                От: Проблеми с печка Webasto

                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                Определено ме интересува, че нещо шикалкавят и не им вярвам много, че ще внесат. Благодаря ти предварително.



                Това е добре, но не виждам обратна връзка за статуса на заявката. Хайде температурата не е толкова важна, но дали работи или не е важно да се знае.
                Разбирасе че работи !За съжаление обратна информация не получавам .Свалих си програмата от Андроид маркет с ключа!Става и с изпращане на смс и с прозвъняване ,сигнала трябва да е еденичен !Устроиството се свързва към говоритела на телефона или към вибрацията !

                Коментар


                • #23
                  От: Проблеми с печка Webasto

                  Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                  Подсети ме моля те след нова година! За тук сети ли се да провериш http://www.ebay.co.uk/itm/Steel-mate...item335d39b656
                  От ebay-a и от още няколко места пазарувам дреболий редовно. Преровил съм го и него и де що друго се сетих. Няма и няма. Без датчик за температура и с подобни функции има купища, но като 898 няма.

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Печката отчита температурата на двигателя, без никакъв друг датчик. Просто охл. течност циркулира през нея и нейният собствен датчик е "информиран" за температурата.
                  Моята е малко по-различна от тази на Бгбул, но принципът е еднакъв.
                  Може би твоята не Thermotop C/Z и при теб няма отделен вход за термодатчик за температурата на двигателя. Датчика който е на печката и го имат всички модели наистина отчита косвено температурата на двигателя но има известна разлика заради която производителя е предвидил отделен датчик, който се монтира директно на двигателя. При модела за който говорим извода е на 3-ти крак (черен кабел) от най-външната букса на печката. Основния датчик на самата печка е резистивен тип, а този за двигателя е биметален с две състочния (0n/off) Той обикновено се ползва при фабрично вградените модели (които не се управляват по друг начин нито чрез таймер, нито чрез дистанционно), както и като опция при допълнително монтирани печки. При фабрично вградените най-често няма вариант печката да работи самостоятелно без двигателя да е запален. Идеята му е да пали печката по времето когато двигателя работи, но температурата му е паднала под една определена стойност и по скоро има забранителна функция, т.е. печката да не се включва при достигната определена температура. В някой описания се среща като датчик за външна температура. Малко е объркващо, но вероятно е имано предвид външна за печката температура. Дори да става въпрос за температура на околната среда принципа на работа не се променя. Аз съм го монтирал на самия двигател и това което искам се получава. Примерно при току що запален двигател печката се пали заедно с двигателя и помага за по-бързо достигане на работна температура. Другия вариант е по време на движение ако температурата падне по някаква причина. Примерно при дизелов двигател и продължително спускане без печка обикновено се наблюдава понижаване на температурата. Моя джип като пускам Предел-а без печка и дори само при -5 градуса външна температура изстива до пъравата черта все едно съм го запалил преди 5 минути.

                  Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                  Разбирасе че работи !

                  Не съм се изразил правилно. Имах предвид не дали устрийството работи, а че нямаш информация дали в крайна сметка дори при работеща система за дистанционно палене печката е осъществила успешен старт и продължава да работи. Изпратил си команда, предполагаш че е изпълнена, но дали старта е осъществен успешно не знаеш. Ако печката загасне по някаква причина дори след успешен старт пак не знаеш, защото този начин на управление не изпраща никаква обратна информация. Отделно по жижите не винаги имам обхват на телефона, а бяш там най-много ми трябва да запаля печката особено оако външната температура е -10 - -20 градуса.

                  Моето фабрично Webasto Telecontrol T90 също не връща никаква информация и преди когато имах проблем с печката се ослушвах като лалугер за да разбера дали е запалила. При по-късните модели T91 връща статуса с мигащ светодиод, а T100 показва на дисплей както статуса така и достигнатата температура. Напъвам за китайската илиенска аларма защото чрез нея ще мога да осъществя следната процедура:
                  1. Стартирам печката с дистанционното и веднага получавам информация дали е запалила и каква е актуалната температура
                  2. По време на работата и наблюдавам статуса на печката (дали все още работи) и достигнатата температура в купето или на двигателя в зависимост от това къде съм монтирал термодатчика на алармата
                  3. При достигане на 55 градуса (отчитани от клик сензора) алармата пали двигателя автоматично заедно с продължаващата да работи печка и маслото на автоматичните скорости започва да циркулира през секцията на охладителния радиатор и да се подгрява, а самото масло загрява цялата скоростна кутия и торг конвертора.
                  Последно редактирано от elbgt; 31-12-11, 09:43.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблеми с печка Webasto

                    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    От ebay-a и от още няколко места пазарувам дреболий редовно. Преровил съм го и него и де що друго се сетих. Няма и няма. Без датчик за температура и с подобни функции има купища, но като 898 няма.
                    Я вземи кликни на лика от поста ми

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблеми с печка Webasto

                      Добре де,ето мойта пали,но пуши много.Вчера преди да я сваля е закачих (едно приятелче има софт за тях)и каза repeating flame out и целия ауспух е в нафта защо ли?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблеми с печка Webasto

                        Е ти ме утрепа. Признавам, че дори не кликнах като видях, че сочи към английския ebay, защото съм ровил няколко пъти. Като им напишеш в търсачката "steel mate" излизат 20-ина артикула в т.ч. манерки, градинско осветление, фиби за коса, пасти за полиране, но нито една аларма. Ами ако до 10-ти няма при моите хора минавам на твоя вариант. Благодаря за линка.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблеми с печка Webasto

                          А,някой имали схемички на въпросните входове и т.н,може и на ръка да са правени .
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблеми с печка Webasto

                            За кой модел печка ти трябва схемата?
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблеми с печка Webasto

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              За кой модел печка ти трябва схемата?
                              На трети ще погледна.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблеми с печка Webasto

                                В приложението е описанието на Thermo Top C и Thermo Top Z. Ел. схемата е на страница 22.
                                Успех!

                                Webasto.pdf
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X