Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с печка Webasto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблеми с печка Webasto

    Просто питам за съвет, пък ще дойде и друга зима... не ми е и толкова лесно да ходя с това да се занимавам и се чудя дали си струва... та така де, да не съм 100% сериозен за оправянето, но чоплейки в нета по темата ми изкочи дискусията тук и рекох да обадя...

    Коментар


    • #62
      От: Проблеми с печка Webasto

      Ако не си я чете от Импа-та, от която я стартирате, или от борда има само два варианта - да не я чете поради някакви проблеми с комфорт модула, примерно проблем дори и в някоя ключалка, а може и да не се разбират по КАН, или Wbus. Много са неприятни БМВ-тата, почти винаги е проблем с управляващия блок на печката, който е само за БМВ, а там продават цялата, няма го като резервна част... Бих ти препоръчал наистина да я прочете някой, който си има хал хабер от това. Аз съм Любо от Рея, не си правя реклама, просто ти давам насока - в сервиз за отоплители ще я прочетат самата печка, а в Дару Кар Йото Радев ще провери комплексно откъде точно идва проблема, цената на диагностиката и в двата случая е сходна. Разбирам, че Ви се струва скъпо в сервиза, но това го определя цената на резервните части, те все още се произвеждат в Германия и доста често дори аз се изумявам от цените им.
      ТКЗС за цял живот

      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

      Коментар


      • #63
        От: Проблеми с печка Webasto

        Имам следният проблем с печката на BMW Webasto Short circuit to ground
        изписва го при теста и когато му сложа вентилатора с другите конпунети не го прави
        само на вентилатора и той спира да работи.Моля за съдействие.

        Коментар


        • #64
          От: Проблеми с печка Webasto

          Ми то, на дисплея ти казва от какво се оплаква в прав текст.
          Провери "конпунета" вентилатор с омметър.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            От: Проблеми с печка Webasto

            Имам и аз проблем със запалването на печката на моето Дискавъри 3. Модела й е Webasto Thermo Top V.
            Пробвах да я дам за ремонт в сервиз и се обадих в Рея, но от там ме насочиха към Мото Пфое.
            В МП обаче ремонти не правят на такива компоненти, а направо предлагат замяна което е доста скъпо, а и често нещата са поправими и няма смисъл да се плащат една камара пари.
            След малко четене из форумите първо разглобих печката я почистих я, а след това я вързах към ноутбука и й направих една диагностика с програмката Webasto Thermo Test.
            Изчистих си грешките и запалих печката от компютъра, но за съжаление печката гасне след около минута-две. Според мен дори въобще не прави пламък, въпреки че при един от опитите сякаш запали и вдигна доста пушек.
            И така трябва някой с опит да разчете данните които ми дава тестващата програма, защото наистина не мога да разбера какъв й е проблема. При разглобяването я огледах и няма никакви видими проблеми, дори запалих свещта с 12В от един акумулатор за 4-5 секунди.
            Ето няколко скрийн-шота, ако някой може да помогне със съвет или препоръка как да я оправя:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03-Glowing.jpg
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:5531605

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04-Prestart Fuel Suply.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5531606

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05-Fuel Suply.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5531607

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07-Flame Detector Cooling 2.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5531608

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08-Burn Out.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5531609

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09-Cooling.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5531610

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10-Off State.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5531611

            И накрая отчета за регистрираната грешка при този опит:
            Error:
            ------
            Fault 1................................................................No start
            State of fault.............................................stored, not actual
            Code......................................................................02h
            Counter.....................................................................1
            Temperature................................................................49 [°C]
            Operating state....................................................Glowing 61
            Voltage.................................................................12,19 [V]
            Operating hour counter...............................................10107:01 [h:m]
            ------------------------------------------------------------------------------------------
            20.10.13 17:28:01 Webasto Thermo Test 2.15

            Коментар


            • #66
              От: Проблеми с печка Webasto

              Как ти е акумулатора?
              Пробвал ли си да я запалиш на работещ двигател?
              I get High by going Down

              Коментар


              • #67
                От: Проблеми с печка Webasto

                На мен ми намирисва на недостиг на нафта

                Коментар


                • #68
                  От: Проблеми с печка Webasto

                  Акумулаторът ми е нов. Пробвал съм и със запален двигател - същата работа.
                  Възможно е да има проблем с нафтовата помпа - ще я проверя, но се чудя защо въобще не пали пламъка?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблеми с печка Webasto

                    В МП обаче ремонти не правят на такива компоненти, а направо предлагат замяна което е доста скъпо, а и често нещата са поправими и няма смисъл да се плащат една камара пари.
                    Колега има едни немци, немерих ги в немския ebay. Продават доста чаркове за печки и предлагат за двайсетина евро да им изпратиш печка и да ти кажат какво и има за правене.
                    За по старите Thermo Top C като моята имат всичко. Ако имаш интерес пиши лично да ти ги пратя.
                    Land Rover Discovery
                    Където е текло пак ще тече ...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблеми с печка Webasto

                      Много ти пада напрежението, повечето печки имат защита за акумулатора и прекратяват процедурата по палене. Провери и помпата и ако тя подава, търси слаба връзка или тънък кабел.
                      I get High by going Down

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблеми с печка Webasto

                        Защитата изключва печката ако напрежението падне под 10В, а моето не слиза чак толкова. Но това, че напрежението пада много, дори и с нов акумулатор, ме кара да се замисля какво консумира толкова много.
                        Помпата ще я проверя утре и ще знам поне за нея дали е ОК.
                        Иначе чак до Германия за диагностика не ми се изпраща сякаш - да си поръчам някаква част по-става, но първо трябва да разбера какъв ми е проблема.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблеми с печка Webasto

                          Възможно е да има студена спойка по платката.На мен Доста често ми се случва да откривам студена спойка !
                          TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблеми с печка Webasto

                            Виж дали стига гориво-може да гълта въздух от някъде

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблеми с печка Webasto

                              Първоначално публикуван от Carper Преглед на мнение
                              Защитата изключва печката ако напрежението падне под 10В, а моето не слиза чак толкова. .
                              На петата снимка е 9.8 .
                              I get High by going Down

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблеми с печка Webasto

                                До Carper - първо е малко неприятно да напишеш, че някой иска да ти пробута нова печка, при положение, че такъв вариант НЯМА! Най-вероятно лично аз съм те пратил в Мото Пфое, в което няма нищо лошо, просто съм ти спестил пари за диагностиката при мен... Няма начин да ти се предложи нова печка при нас, просто няма как да стане! Ние Термо Топ Вентури не предлагаме, още повече с управление за дискавъри 3, демек ОЕМ част... Хубаво е, че си си купил програмката, сега е хубаво да си купиш и една нова печичка от Мото Пфое, повтарям - Мото Пфое! Не Рея! Тогава с програмката ще си следиш параметрите и ще се радваш на топло.За съжаление тази програмка няма как да ти напише, че тръбата на вентури в твоето кюмбе е деформирана и стопена и няма как да запали, просто няма смесообразуване! Не се мъчи да я търсиш като резервна част, пак ще те прецакат - Мото Пфое - нова печка!

                                До другите колеги - когато е ниско напрежението, то излиза като грешка в тази програма, а не фърляте боб на форумно ниво. Carper нека приеме постът ми като градивен и си купи нова печка, или просто забрави, че има печка...

                                П.С. - Като поправиш "поправимите" неща да не забравиш да напишеш тук, защото обикновенно тези теми пропадат, никой не си признава за провалите...
                                Последно редактирано от Л. Мечков; 01-11-13, 20:36. Причина: уточнение
                                ТКЗС за цял живот

                                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X