Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ксенонови светлини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Ксенонови светлини

    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
    Само искам да добавя, че светлоотразителите светят по добре на 5000К, отколкото на 4300К
    Това забравихме да проверим. Нищо и утре е вечер
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #77
      До: Ксенонови светлини

      Те си светят. Обаче очите на човека не използват особено тоя цвят, а мозъкът не разбира картинката.
      И най-ошмуления лазер от сергията за левче с батериите е неистово по-ярък от тия колби. Обаче не става за фенерче, понеже светлината му е поляризирана и мозъкът не разбира картинката.

      Нямат нищо общо с луминисцентните) Те са с тлеещ разряд. Пият слаб ток с високо напрежение. Ксеноновите са с високо налягане и са дъгови. Много силен ток при ниско напрежение. И са с падаща ВАХ. А освен това искат запалителен импулс с високо напрежение. Че и запалката им е последователна за да няма трети електрод.

      Коментар


      • #78
        До: Ксенонови светлини

        Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
        Това забравихме да проверим. Нищо и утре е вечер
        Това съм го проверявал !
        LZ1HKW
        Реглаж на преден и заден мост
        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

        Коментар


        • #79
          До: Ксенонови светлини

          И що ви трябва да проверявате очевидното?) Светлината от отражателите вече е преизлъчена, и сигурно в по-използваема от очите част от спектъра. Законът за гравитацията не е нарушен

          Коментар


          • #80
            До: Ксенонови светлини

            Най вероятно Стефан е прав и маркировката ще се вижда по добре при 5000к .
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #81
              До: Ксенонови светлини

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              А дали ще се стигне до изгъзици като датчици по мостовете е отделен въпрос.
              То вече се е стигнало! На доста модели има либели, кабели и тнн по долните носачи. Сигурно по равни пътища всичко е ОК, ама по нашите на либелите им се завива свят, фаровете гледат на чорчик и често дават фира.
              Поздрави
              Тодор Томов
              =============================
              Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
              Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

              Коментар


              • #82
                До: Ксенонови светлини

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Мда... а цени? За тия, единичните, не биксеноните и не комбинираните H4? Нещо в сайта не намирам. Или нещо не гледам като хората.

                До Стефан: то баласти се правят. не са нищо повече от тия за луминесцентните и живачните. Ама е бахти разправията тука.
                Заповядай:

                Коментар


                • #83
                  До: Ксенонови светлини

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Нямат нищо общо с луминисцентните) Те са с тлеещ разряд. Пият слаб ток с високо напрежение. Ксеноновите са с високо налягане и са дъгови. Много силен ток при ниско напрежение. И са с падаща ВАХ. А освен това искат запалителен импулс с високо напрежение. Че и запалката им е последователна за да няма трети електрод.
                  Не съм казал че лампите са еднакви. Устройството на електронния баласт е подобно. И не е никак сложно. Само режимите са други. И цената съответно би-трябвало да е същата, или не кой-знае колко по-висока. И до 4-5 години, като станат ширпотреба, най-вероятно ще е.

                  Живачна лампа, дето пак е HID, се пали абсолютно безпроблемно с баласт от луминесцентна, когато е студена.
                  Трети електрод не трябва, щото двата са достатъчно близо. Има и такива с трети обаче, ама явно е преценено че не е нужно, щото тия без се ядат повече. Напрежението на запалката е около 20Kv най-вече за да могат да се палят и когато са топли. В някои баласти докато загрее лампата "профилактично" се подават импулси от време на време, или се следи да не угасне и се рестартра.
                  Като се пусне има няколко преходни режима, за да се изпарят гадостите вътре, и да почне да свети като хората. В повечето автомобилни баласти в началото лампата се пуска с по-висока мощност, за да загрее по-бързо, и за да свети достатъчно силно още от началото.
                  Работното налягане може да стигне до 30 атмосфери.
                  В работем режим напрежението е 80-90V.
                  Аз не виждам кой-знае каква разлика от повечето улични лампи като принцип на действие. Други химии са набутани вътре и свети по-различно, но разликите свършват там. Metal-halide мисля че бяха.

                  Аз съм се ровичкал преди време от чисто любопитство и това е, което си спомням. Мисля има вече и специализирани чипове за управление на такива баласти. Ако се сетя къде бяха ще постна линк.

                  Ама стига, че оспамихме темата.

                  Яворе, мерси за цените. Що не ги сложиш някъде в сайта си? Или аз нещо не съм ги видял?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Ксенонови светлини

                    )))) Ми, аз съм слушал само два семестъра вакуумна и газова електроника, още пет - шест подобни дисциплини, и не знам колго години съм работил това, та не знаех че работата с газовите разряди е толкова проста)) Ти направи революция във физиката на плазмата)))))))))))
                    Не знам кой умник е измислил да казва на това баласт. Крайно заблуждаващо име. Ограничаването на тока е една от функциите му. Някои други си забелязал. Освен че са съвсем и принципно различни, тия устройства и работят по много сложен начин. Че всичките изглеждат като залети със смола кутийки хич не значи че правят едно и също
                    И даже работата с третия електрод е по-засукана, и променя не само схемотехниката на захранването.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Ксенонови светлини

                      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                      това за 2бр. цена ли е?Ако комплектите са поевтинели колко е цената за 2 бр. крушки?
                      1 комплект за лек автомобил се състои от 2 крушки, 2 "баласта", всички необходими кабели и крепежни елемени.

                      Крушките, които имам в момента като резервни са по 70лв/бр
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #86
                        До: Ксенонови светлини

                        Еми аз цитирам данни на производителите. Нищо повече. Сложно или просто работи баласта (или управлението) е съвсем друга тема. Говорим дали е лесно или трудно да се направи. Еми вече е лесно, щото има чипове. Преди беше по-трудно поради най-различни причини.

                        Не съм се занимавал задълбочено с теорията, защото не съм смятал и не смятам да си изкарвам хляба с това, нито пък се опитвам да споря за нещо, дето не знам.

                        Един автомобилен баласт за HID лампа като схемотехника е елементарен, и това е факт.

                        Ще се опитам да изнамеря конкретни документи по въпроса и ще ги кача.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Ксенонови светлини

                          та... настъпих Стефан по мазола... и научих нещо ново

                          Тия наистина са "по-криви", додето се пуснат и загреят. И искат добра регуляция по мощност после.

                          Наистина сравнението с луминесцентни и живачни е неуместна, но на много места из интернет има подвеждаща информация.

                          Пълни са с ксенон, вместо аргон, от там и по-високите напрежения за запалване. Освен това имат и живак (има и по-нови разработки, дето вместо живак са с някаква алуминиева гадост и работят на по-ниско напрежение), и халиди (метални съединения, имаше им химическите формули, ама да не изпадаме в подробности).

                          На студено се палят с около 2KV, на топло с 18-20KV.
                          След запалването, напрежението им пада на около 20V, и трябва да се поддържа ток до 2.6А. Докато загреят се поддържа мощност до около 75W максимум, за да загреят бързо, и да светят силно още от началото. Постепенно със загряването се разтопяват и запалват всичките им компоненти, започват да светят с нормалния си цвят, напрежението им стига до работните 70-110V (със стареенето на лампата напрежението расте). След достигане на напрежение над 50V трябва да се поддържа номиналната мощност от 32-37W. И всичко това трябва да се свърши от баласта/управлението.
                          Достатъчно силно светене се получава след 5-8 секунди, загряват до работна температура за 30-150 секунди, но това зависи и от конкретния баласт/управление.

                          Има баласти с процесор за ширпотреба, има и такива със специализирани чипове. И всякакви други "изцепки", дето работят както си искат.

                          Но... правенето на баласт вече е проста работа, защото има процесори и специализирани чипове за по 5лв.

                          Това например е баласт със специализиран чип:
                          http://sparkybg.110mb.com/HID/slua078a.pdf

                          И разни други благинки - и теория и практика:
                          http://sparkybg.110mb.com/HID/79_01.pdf
                          http://sparkybg.110mb.com/HID/Automo...ID_ballast.pdf
                          http://sparkybg.110mb.com/HID/Automo...D_ballast2.pdf
                          http://sparkybg.110mb.com/HID/Automo...D_ballast3.gif
                          http://sparkybg.110mb.com/HID/HID_conf56.pdf
                          http://sparkybg.110mb.com/HID/HID_light1.pdf - без коментар.
                          http://sparkybg.110mb.com/HID/ucc2305.pdf - даташита на въпросния чип
                          http://sparkybg.110mb.com/HID/xenon_pics.zip

                          Еми в тия схеми нищо сложно не видях. Вярно че теорията зад тях е доста, но крайния резултат е тоя.

                          И цените не са "правилни". Не тия цитирани тук, а по принцип.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Ксенонови светлини

                            ИНТЕРЕСУВАТ МЕ КРУШКИ ЗА ,,Eagle Eye Bi-XENON 35w.H4 ,,някаква информаация

                            Коментар


                            • #89
                              До: Ксенонови светлини

                              sparkybg, Това се казва синтезирана информация. Човек дори и да не проявява интерес - ще е наясно за какво става дума.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Ксенонови светлини

                                Първоначално публикуван от niki_zz75 Преглед на мнение
                                ИНТЕРЕСУВАТ МЕ КРУШКИ ЗА ,,Eagle Eye Bi-XENON 35w.H4 ,,някаква информаация
                                Еми по-нагоре в таблицата ги има.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X