Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    БФГ АТ не се ли разглежда и защо?

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      БФГ АТ не се ли разглежда и защо?
      Миналата седмица поръчах Toyo A/T споменати по-горе основно заради добрата цена. БФГ АТ беше с 50% по-скъп което си е фактор. Към А/Т имам впечатления основно от БФГ АТ и те са, че на кал се справят доста прилично, но на мокро са много зле, предполагам и зимата ще са зле, сравнение с по-меки А/Т.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        заради добрата цена. БФГ АТ беше с 50% по-скъп което си е фактор. Към А/Т имам впечатления основно от БФГ АТ и те са, че на кал се справят доста прилично, но на мокро са много зле, предполагам и зимата ще са зле, сравнение с по-меки А/Т.
        Цената е последното което гледам при избора на гуми.
        Ма всеки си знае. То и медвед изглежда като гума, ама си е повече пластмаса.

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Цената е последното което гледам при избора на гуми.
          Ма всеки си знае. То и медвед изглежда като гума, ама си е повече пластмаса.
          Че на прехваленото BFG АТ най-харесваната му черта е, че бавно се износват. Т.е. не се налага да се сменят по-често. Т.е. пестят се пари ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Toyo.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Че на прехваленото BFG АТ най-харесваната му черта е, че бавно се износват. Т.е. не се налага да се сменят по-често. Т.е. пестят се пари ...
              Ами така де, ама първоначалната инвестиция е друга.

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Ами така де, ама първоначалната инвестиция е друга.
                Да е друга, да е друга, колко да е друга?!? БФГ АТ-то в моя размер е около 300, друга марка (Тойо) - с по 40-на лв/брой надолу. Втората ще трябва да я смениш по-рано, защото е по-мека и ще се изтърка по-бързо. Пък някой с БФГ ще го върти повече години и ще се кефи на далаверата. Ако, че гумите му отдавна вече са се одървили ...

                Едно мнение отпреди 2 години:

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Пенчо какво да ти кажа - донякъде си прав! Ама донякъде!
                Със същите като твоите гуми съм! На 80 хил. км. и 4 години! Грайфер като слънце, ама зимата бях като крава на лед!! Спече се бе, окончателно се спече! Пластмасова е! Е, лятото ще изкара, ама другата зима нъц! Даже с грайфера който има!! Ама 80 хил. км.!! Гумата си е супер, но си остарява!
                П.П. И една тема за АТ-та отпреди 4 години Кумхо-то, споменато в нея, след близо 50,000 км е с грайфер 8-9 мм от оригинални 12, ама за 4 години се е одървило така, че на хлъзгаво е пълна скръб.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-10-14, 19:37.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  <p>
                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Галоперът ми беше с Тойо АТ и впечатленията ми от тази гума за близо година каране бяха много добри, въпреки че гумите далеч не бяха нови. На сняг се представяха доста прилично, а също и на не много тежка кал. По принцип на Тойо гумите (и калните) са по-меки и като че по-бързо се износват.
                  Знам, че няма пълно щастие, но при положение, че ми отпада харда, искам да сложа гуми за целогодишна употреба, и точно това искам, да са меки, пък нека да се износват. После други.
                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  БФГ АТ не се ли разглежда и защо?
                  Не. МТ да, но АТ не ми покриват изискванията като материал и цена.
                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Цената е последното което гледам при избора на гуми.Ма всеки си знае. То и медвед изглежда като гума, ама си е повече пластмаса.
                  Кажи кво си метнал на КИА-та де ? ... и впечатления ?
                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Че на прехваленото BFG АТ най-харесваната му черта е, че бавно се износват. Т.е. не се налага да се сменят по-често. Т.е. пестят се пари ...
                  ... и зимата може да си одраскаш тавана на градско !
                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Toyo.
                  Май ще е това, или FULDA TRAMP 4X4 YUKON, но я намирам само в 255/75-15,
                  въпреки че General Grabber AT2 ми се виждат меки и зимно ориентирани, а и на едно място ме изкушават с цена.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 24-10-14, 23:27.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Май ще е това, или FULDA TRAMP 4X4 YUKON, но я намирам само в 255/75-15, въпреки че General Grabber AT2 ми се виждат меки и зимно ориентирани, а и на едно място ме изкушават с цена.
                    Тая Fulda съм я карал и е ужасна. За Grabera има противоречиви мнения.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Ще разкажеш ли повече ?
                      С какъв размер си карал и от какво не си доволен ?

                      P.S. То се е видяло, че работата отива към комплект АТ и комплект зимни гуми.

                      P.P.S. Вчера един приятел с Дървендър се е хлъзнал на излъсканата настилка в мола на "Стаболийски" и е размазал три коли в паркинга на мола на "Стаболийски" ,
                      щото го взе с некви удървени KUMHO KL71, та ми се обади, че "е време" да ги сменя.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 26-10-14, 12:03. Причина: P.S. и P.P.S.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        265/70/16 беше Fuldata. От всичко не съм доволен.
                        А иначе пълно щастие няма. Щом е истински джип, според мен трябва да е М/Т гумата, но хубава. За зимни гуми има SUV.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Знам, че си трябва МТ, но за евридейка и за леки разходки не си заслужава да се слагат, щото ми се късаше сърцето да ги търкам в града и по магистрала.

                          Имам нужда от съвет.
                          Размера за АТ на който съм се спрял е 255/70-15, но TOYO-то с размер 265/70-15 е със същата цена като по-тесния.
                          Джантите ми са 8.5" и този размер ще им заспи.
                          Разликата в радиуса, по сметки, е 7мм., което няма да се отрази на вървежа, та се чудя кой от двата размера да избера ?!
                          Ще си организирам и комплект зимни гуми, така че тези ще се ползват за всичко останало.

                          Моля да споделите лични мнения от опит кой, според вас, от двата размера е по-подходящ и защо ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            И аз трябва да обуя джипа с гуми, но на моя размер 245/65/17 не намирам предложения за АТ гуми, които да мога да ползвам и зимата. Говорих с приятел, който също участва тук, във форума и той ми препоръча Максис, Bravo Series AT-771 били АТ и били всесезонни.
                            Какво е Вашето мнение, нещо не мога да намеря таблици и тестове за този модел.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              И аз трябва да обуя джипа с гуми, но на моя размер 245/65/17 не намирам предложения за АТ гуми, които да мога да ползвам и зимата. Говорих с приятел, който също участва тук, във форума и той ми препоръча Максис, Bravo Series AT-771 били АТ и били всесезонни.
                              Какво е Вашето мнение, нещо не мога да намеря таблици и тестове за този модел.
                              Трипластов борд? Или бъркам?
                              За първи път ги чувам като фирма.

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Трипластов борд? Или бъркам?
                                За първи път ги чувам като фирма.
                                И аз така четох 3 пласта, но не знам на другите гуми колко пласта е. Максис са едни от най-добрите производители на гуми за АТВ, виждал съм и леки автомобили обути в максис, но не знам нищо повече.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X