Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    И аз така четох 3 пласта, но не знам на другите гуми колко пласта е. Максис са едни от най-добрите производители на гуми за АТВ, виждал съм и леки автомобили обути в максис, но не знам нищо повече.
    За АТВ ли питаш?

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      И аз трябва да обуя джипа с гуми, но на моя размер 245/65/17 не намирам предложения за АТ гуми, които да мога да ползвам и зимата. Говорих с приятел, който също участва тук, във форума и той ми препоръча Максис, Bravo Series AT-771 били АТ и били всесезонни.
      Какво е Вашето мнение, нещо не мога да намеря таблици и тестове за този модел.
      За Гранд Чeроки WK, писал съм в поста.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        За Гранд Чeроки WK, писал съм в поста.
        Сори, нещо не съм допрочел, но според мен "джип" с под 70% височина на гумата ще има проблеми. Дори и с дупките по хасфалта.

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Знам, че си трябва МТ, но за евридейка и за леки разходки не си заслужава да се слагат, щото ми се късаше сърцето да ги търкам в града и по магистрала.

          Имам нужда от съвет.
          Размера за АТ на който съм се спрял е 255/70-15, но TOYO-то с размер 265/70-15 е със същата цена като по-тесния.
          Джантите ми са 8.5" и този размер ще им заспи.
          Разликата в радиуса, по сметки, е 7мм., което няма да се отрази на вървежа, та се чудя кой от двата размера да избера ?!
          Ще си организирам и комплект зимни гуми, така че тези ще се ползват за всичко останало.

          Моля да споделите лични мнения от опит кой, според вас, от двата размера е по-подходящ и защо ?
          Ти MT гуми си имаш и не виждам смисъл да ги сменяш за лятно предназначение.
          Не "уеднакви" ли предавателните числа на двата диференциала?
          Ако не си: Според мен това е много по-важно от избирането ти на гуми за лято и зима.
          BFG МТ стават лятото за асфалт - с една забележка - като завали дъжд спирачният път се удвоява. Иначе не ти пука дали ще кривнеш от пътя.
          Остави си ги за лятото - просто си купи втори комплект НОВИ АТ гуми за зимата - както направих аз.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            ... Остави си ги за лятото - просто си купи втори комплект НОВИ АТ гуми за зимата - както направих аз.
            Може ли един тъп въпрос: Ако ще ги караш само през зимата по асфалта, за чий са ти АТ гуми, които няма начин да са толкова добре, колкото чисто зимните ?!?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              "Скорпионките",тези на първата снима,вече взеха да се предават, та и аз започнах да се заглеждам за нови гуми.


              За сега фаворит са ми COOPER Discoverer A/T3, но имам още някой друг километър за мислене.

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Разбира се.
                Не ги карам само по асфалта, затова чисто зимни асфалтови гуми в размер 28" - 29" не ме устройва.
                За да карам с размери, които искам: 31" или 33" най-добрият избор за зимата ми е АТ, която не е карана лятно време.
                Миналата година ги сефтосах по черно тук:
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...46#post2443746
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  По информация от вчера, TOYO OC AT с размер 265/70R15 е с дълбочина на грайфера 10.2мм, тези с размер 255/70R15 са с дълбочина на грайфера 12.1мм.
                  Цената на 265/70R15 е 227лв., а на тези с размер 255/70R15 е 220лв.
                  Гумите са страшно меки, и много ме изкефиха, освен това са нацепени и са перфектни и за зимата.
                  С тях мисля, че няма да имам нужда от втори, чисто зимен, комплект.
                  Ако взема 265/70R15 ще трябва да ги кача на джантите които са 8.5"и са с ЕТ-20, ако взема 255/70R15 ще ги кача на оригиналните, които са 7" но са с ЕТ+22 и ще трябва да им сложа фланци, но пък си имам 5бр. от тях.

                  Това са ми алтернативите.
                  Сега се чудя кой размер да избера.

                  Споделете мнения.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Според мен за зимни условия е по-подходящ по-тесния размер с по-дълбок грайфер !

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Само за зимни да, но ако си взема TOYO-то, щото алтернативата е Grabber AT2, идеята е да се ползва целогодишно, и в гората.

                      Темата, все пак, е за АТ, което предполага целогодишна употреба, или поне без зимният сезон.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 29-10-14, 14:30.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        колеги,първи впечатления от HANKOOK.Първия сняг бая ни изненада,тук там да превали-при нас малко над 40см мокър сняг.Гумите си струват всяка стотинка.Добре спира и завива на отъпкан сняг въпреки дълбоката киша на някои места.На неутъпкан не събере ли много сняг отпред не спира.Въпреки че не е изцяло зимна гума върви много добре.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Сори, че се намесвам, но и аз съм пред дилема за АТ гуми на Субару Форестър. Колебая се дали да си остана на 17'' джанти и размер на гумите - 215/60/17, като за този размер единствено намирам General Grabber AT, не АТ2. Това е единия вариант. Другия е да се върна на 15'' и да се метна на 215/75/15 BFG AT? Вашето мнение? Като визия на 17'' ще е по-добре, но дали да разчитам на Генерала? Кара се повече по асфалт, леки разходки, риба. За зимата си имам зимни.
                          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                          Mercedes w212 E350 4matic
                          Ducati Monster 600
                          O888795575

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                            Сори, че се намесвам, но и аз съм пред дилема за АТ гуми на Субару Форестър. Колебая се дали да си остана на 17'' джанти и размер на гумите - 215/60/17, като за този размер единствено намирам General Grabber AT, не АТ2. Това е единия вариант. Другия е да се върна на 15'' и да се метна на 215/75/15 BFG AT? Вашето мнение? Като визия на 17'' ще е по-добре, но дали да разчитам на Генерала? Кара се повече по асфалт, леки разходки, риба. За зимата си имам зимни.
                            Мъдрите и патилите са го казазали: за в гората и за през дупките - повече гума, по- малко джанта.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Грабера се представя много добре на сняг.
                              Бях ги купил нови на витарата. Предното включвах само да паркирам в пряспата пред гаража, по пътищата си карах на задно без грижи.

                              Тази година купих на Диското нови Cooper Discoverer S/T (не е STT, не е S/T Maxx).
                              По-добри са на кал и на мокро от Грабера и Гудрича АТ, сняг още не съм видял. Меки са и имат дупки за шипове...

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Темата, все пак, е за АТ, което предполага целогодишна употреба, или поне без зимният сезон.
                                Жипа от подписа го купих с предни
                                Falken Wild Peak A/T такива :

                                https://www.google.bg/search?q=wildp...D0%3B800%3B640
                                И задни Nexen Radial A/T такива : https://www.google.com/search?q=Nexe...ml%3B470%3B800

                                Няма на идея на колко километра са ! Предните имат грайфер около 8 мм., а задните около 10 мм. и както изглежда тази зима ще изкарам с тях и внимателно шофиране !
                                Предните на мокро се представят по- зле ,отколкото на снежеца паднал миналата събота, което е малко изненадващо за мен !?! В снега и кишата спират много добре . При задните е обратното и на снега са по-посредствени и благодарение на LSD не ми се наложи включване на 4х4 ! За "друсни полянка" разходки стават, но за по екстремно не бих разчитал и го избягвам !
                                Имам намерение при първа възможност да ги заменя с читаво АТ за целогодишен пробег и съм склонен да се откажа от пътуване , ако преценя, че времето е твърде предизвикателно !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X