Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]765834[/ATTACH]


    Cooper ST maxx - тази гума заглеждам от известно време , но май пресните отиват към 330 лв / бр . Имат и дупки за шипове . Ако някой е карал такава ще е полезно да сподели .
    И на мен много ми привлича окото тази гума,но до сега не съм виждал в Бг някой да кара такива.Наистина ще е интересно,ако някой е ползвал да сподели опита си.И главно ме интересува как се представя в кал.Със сигурност има много по-голяма устойчивост на пробиване от Дуратрак,но друго не знам за тази гума???
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Колеги аз съм малко нов, та се надявам да не говоря тотални глупости Решил съм да сменям гумите, защото със сегашните асфалтовки за никъде не съм. Grand Cherokee 2000 година съм, като сега съм с 245/70/16, като ми се ще да побера по-височки гуми, да се вдигна една идейка. Загледал съм General Grabber AT2 235/85/16. Чудя се дали ще ги побера, а също така и дали избора на модел е добър. Джипа ще се кара извънградско при излети/морета и тн, зимата за ски, а иначе и доста започва да ми се ослажда офроуда, та ще се правят ежеуикендни разходки, като кал не е икзлючена(ако стигна до такава да не е нужно да се връщам ). Благодаря за отделеното внимание

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от kiriaka Преглед на мнение
        ... Grand Cherokee 2000 година съм, като сега съм с 245/70/16, като ми се ще да побера по-височки гуми, да се вдигна една идейка. Загледал съм General Grabber AT2 235/85/16. Чудя се дали ще ги побера, а също така и дали избора на модел е добър. Джипа ще се кара извънградско при излети/морета и тн, зимата за ски, а иначе и доста започва да ми се ослажда офроуда, та ще се правят ежеуикендни разходки, като кал не е икзлючена(ако стигна до такава да не е нужно да се връщам ). Благодаря за отделеното внимание
        Това комби с минимално повдигане (до 1") побира 265/70 R16, което е равносилно на 31". Тези, в които си се загледал, отиват към 33". За да ги напъхаш в малките арки, ще трябва да се бръкнеш за по-сериозен лифт.

        П.П. Ако ще се пъхаш в калта - първо провери дали колата ти има къде да се закачи въже (и отпред, и отзад) ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Има къде да се напъха въже, вече стм подготвен, даже съм поръчал и лифта, минимален но го има, надявам.се да стигне.

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            За Тойота Хайлукс, който го карам 85 % по асвалт и 15% офроуд се двоумя за избор на летни гуми 265/65/17.
            Вдига ли се чувствително разхода и шума ако се кара с Гудиер Вранглер А/Т, Бриджстоун А/Т и др. подобни, а ако си взема Мишелин Латитюд или Унироял, които са с много добри показатели за разход, поведение на мокра настилка и шум дали ще мога да ползвам джипа и при не тежък офроуд?

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Здравейте колеги, доста четох по темата, но така и не мога да взема решение, какви гуми да сложа на Фордчето....
              гумите, които разглеждам и ми допадат като оферти са:

              Kumho ROAD VENTURE AT KL78 235/75R15LT 104S OWL

              COOPER DISCOVERER A/T3 235/75R15 -
              за тези четох чуждестранни форуми и мненията са добри но все пак, ако някой в БГ ги кара ще е по добре да сподели....

              GOODYEAR WRANGLER AT/SA+ 205/75R15

              CONTINENTAL ContiCrossContact AT 235/75R15 -
              тези най-много ми харесват като шарка, но нищо не знам за тях.

              Всичките са всесезенни, според сайта в който ги продават!

              Гумите ще се карат целогодишно 70 % асфалт и 30% извън пътя.

              Много ми е важно коя от марките се представя добре и зимата?

              Моля Ви помагайте!
              Форд Маверик 2001 2.0 xlt

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Закупени
                Kumho ROAD VENTURE AT KL78 235/75R15LT 104S OWL
                Като ги потъркалям малко, ще пиша коментари.
                Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Ужас! От толкова много марки, модели и избор ти си взел най-гадните

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    За гумите писах някъде по-горе кумхо роад вентура а/т
                    Много съм доволен, на снега се справят повече от чудесно, както със сцеплението, така и със спирането само на лед доста се хлъзгат, но аз съм много доволен за сега, и на кал са екстра, и на асвалта возят меко и са доста безшумни сравнявайки ги със старите чисто зимни бричстоунки. Абе гумита са супер.... Ма за клиренса ми се иска още.....
                    И не съм съгласен че са "гадни" !
                    Последно редактирано от filgun; 24-01-16, 22:50.
                    Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      И аз оглеждам АТ гуми за RAV4,което кара жена ми.Досега беше със стари зимни гуми,но вече са квадратни.
                      Колата се кара само градско,но не ми се иска да купувам два чифта гуми,за това мисля да взема АТ,които се представят сравнително добре зимата,не са агресивни...
                      Размера е 215/75/16 и ценовия диапазон е 150-180лв на гума.
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Ако се кара само градско, то по-добре и вземи All weather/seasons вместо АТ! Примерно Pirelli SCORPION VERDE All Season...
                        Последно редактирано от bushiDO; 25-01-16, 11:07.
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Ако се кара само градско, то по-добре и вземи All weather/seasons вместо АТ! Примерно Pirelli SCORPION VERDE All Season...
                          като гледам цените в сайта за "гуми със 7"...нещо не мога да се включа в бюджета с тези всесезонни гуми,харесах Toyo Open Country AT+ то пък няма наличност....
                          следващата е Good Year Wrangler AT/SA+ и Cooper Dicoverer AT3 OWL...
                          Последно редактирано от kalinntv; 25-01-16, 11:16.
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            е, може да не са точно тези, въпреки, че само з тях имам вчепатление. Vredestein и Goodyear също правят добри всесезонни, а за град/зима според мен са по- добър вариант от АТ....
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                              като гледам цените в сайта за "гуми със 7"...нещо не мога да се включа в бюджета с тези всесезонни гуми,харесах Toyo Open Country AT+ то пък няма наличност....
                              следващата е Good Year Wrangler AT/SA+ и Cooper Dicoverer AT3 OWL...
                              малко ако вдигнеш бюджета, може да се класираш за QUATRAC 3 аз съм с такива 3-та зима на Субаруто
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                е, може да не са точно тези, въпреки, че само з тях имам вчепатление. Vredestein и Goodyear също правят добри всесезонни, а за град/зима според мен са по- добър вариант от АТ....
                                Привет Колега,
                                Въпреки, че под поста ми друг колега е споделил че съм взел най "гадните" гуми, аз ги препоръчвам защото именно на сняг са много добри. Освен това преди да ги купя доста четох чужди форуми и не намерих негативни мнения за тази гума. Единствения и минус е, че се износва по бързо в сравнение с гудрич а/т примерно, но това е нормално тъй като е доста мек материала. Прилагам една снимка с графика в която вярвам защото усетих качествата на гумите вече имам 800-1000км с тях тествах ги и на Витоша. Предишната ми кола съм я карал със летни и зимни гуми. Но тази мисля че ще я карам с един чифт целогодишно.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2016-01-25-23-04-48.jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5699792
                                ПРОБИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА
                                Chevrolet Tahoe C / K Series; Dodge Durango Ram Series; Ford Expedition F Series; Isuzu Rodeo; Jeep Cherokee; Nissan Pathfinder; Toyota 4 Runner

                                Дано да съм бил полезен!
                                Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X