Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Предвид джантите които имам, ми се завъртя размер на гуми 30Х9.5R15, а там алтернативите са по-малко.
    В този размер има TOYO A/T, но ми се ще да се огледам и за някакво друго, по-агресивно, А/Т.

    Някой да се сеща за нещо подобно ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Ето ги твоите!
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Да речем, че цената ме устройва, ма как ше променим размера ?
        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Предвид джантите които имам, ми се завъртя размер на гуми 30Х9.5R15, а там алтернативите са по-малко.
        В този размер има TOYO A/T, но ми се ще да се огледам и за някакво друго, по-агресивно, А/Т.

        Някой да се сеща за нещо подобно ?
        А BFGoodrich, Nokia, Motul и Lavazza ги пропускам поради една и съща причина.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Най агресивното АТ според мен е Hankook rf10!

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Това е една от шарките които ми хванаха окото, но някой колега, по-горе, беше писал, че след година-две се удървяли.
            До момента TOYO-то ми е фаворит, но искам да разгледам на живо и другите варианти, че не мога всеки месец да давам по 1000лв. за гуми.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Това е една от шарките които ми хванаха окото, но някой колега, по-горе, беше писал, че след година-две се удървяли.
              До момента TOYO-то ми е фаворит, но искам да разгледам на живо и другите варианти, че не мога всеки месец да давам по 1000лв. за гуми.
              Колега, виж Goodyear Wrangler duratrac.

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Ровейки по темата, вижте на какво попаднах, и предполагам ще е интересно и за вас.

                http://www.fourwheeler.com/how-to/wh...oyo-tire-test/
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Аз смених Гудрича с Cooper S/T и съм по-доволен във всяко едно отношение. Виж си размерите.

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Да речем, че цената ме устройва, ма как ше променим размера ?
                    Нямаш ли 16-и джанти?
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Нямам, ма се некой, У Форума, има за продаване.

                      ... а относно Cooper S/T, ми това ми е третият вариант, или по-скоро един от трите, защото искам да ги разгледам на живо, а до сега успях да разгледам само TOYO-то,
                      и понежа ми хареса, замалко да се поддам на моментаната емоция, но се сдържах.
                      Hankook има в Примекс, Cooper в Диана, та мисля да мина и от там.

                      Ако някой се сети нещо друго, а и къде го има ..., но размера е 30х9.5R15.

                      P.S. Иване, колко дълбок беше грайфера на Cooper-а като нов, ако си го мерил, разбира се ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Малко лични впечатления за Hankook и TOYO като става въпрос за размер 30X9.5R15

                        Ще ви разкажа за Hankook Dynapro MT (RT03), която въпреки, че не е АТ доста ме впечатли с не агресивният си грайфер и материала от който е направена.



                        Височина на гумата 75см.
                        Дълбочина на грайфера 13.3мм.
                        Тегло, по спецификация, 20кг.
                        Гумата е много мека, почти като дъвка, и като я натисна с нокът дупката си остава.

                        и за Hankook Dynapro AT-m (RF10)



                        Височина на гумата 73см.
                        Дълбочина на грайфера 12.5мм.
                        Тегло, по спецификация, 18кг.

                        Гумата е мека, може би не колкото TOYO AT (субективно е, защото и двете гуми на са пред мен), но нацепването ми хареса повече от колкото на TOYO-то.

                        Разликата в цената на двата модела Hankook е 2-3лв., и сериозно се замислям дали МТ-то не е добра оферта за целогодишна употреба, поне докато е нова и мека,
                        единствено ме притеснява височината от 75см., но това си е моя лична драма.

                        Да ви разкажа и за подобната TOYO OPEN COUNTRY AT


                        Височина, по спецификация, 746мм.
                        Дълбочина на грайфера, по спецификация, 12.4мм.
                        Тегло 17-18кг., но се съм сигурен.

                        и докато си ровех по темата попаднах на нещо интересно, което искам да споделя с вас, TOYO OPEN COUNTRY RT, но не знам дали се предлага в България,
                        и поради това и, че се предлага от 17" нагоре, н
                        яма да му отделям внимание,
                        но ето линк да го разгледате:
                        http://toyotires.com/tire/pattern/op...-terrain-tires
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 30-11-14, 16:09.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Знам, че си трябва МТ, но за евридейка и за леки разходки не си заслужава да се слагат, щото ми се късаше сърцето да ги търкам в града и по магистрала.

                          Имам нужда от съвет.
                          Размера за АТ на който съм се спрял е 255/70-15, но TOYO-то с размер 265/70-15 е със същата цена като по-тесния.
                          Джантите ми са 8.5" и този размер ще им заспи.
                          Разликата в радиуса, по сметки, е 7мм., което няма да се отрази на вървежа, та се чудя кой от двата размера да избера ?!
                          Ще си организирам и комплект зимни гуми, така че тези ще се ползват за всичко останало.

                          Моля да споделите лични мнения от опит кой, според вас, от двата размера е по-подходящ и защо ?
                          Аз бих сложил 265 замо и единствено защото ще са по-високи.

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Toyo Tires Open Country RT което си гледал е за Америка само. Заради европейските шибани норми, много модели не се внасят в европа. Просто не покриват нормите.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                              Аз бих сложил 265 замо и единствено защото ще са по-високи.
                              В момента съм със зимно KUMHO 255/70-15, а до преди 2 месеца бях с BFG M/T KM2 31x10.5R15,
                              и да ти кажа Колега, мислИх, мислИх, и от джантите които имам, 8.5J ET -20 и 7J ET +22 (5бр.), и това, че гуми по-високи от 30" ми идват в повече като пред. число,
                              реших, че 30х9.5 на 7J с ЕТ +22 и фланци 38мм. е оптималният вариант за мен.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Колеги мисля да си закупя всесезонни гуми. Има доста писано за и против, но вече съм го решил. От честата смяна на зимни с летни един от проблемите с които се налага да се справям, е че за втори път при неправилно завиване, подвеждане на гайката "майсторите" ми унищожават резбата на шпилката. Следва избиване на стара , набиване на нова и т. н. Та спрял съм се на гуми Дънлоп Гранд Трек АТ 3 ; 215 70 16. Колата е Витара 1996 2L V6 136H двиг. H20A. Не открих мнения за тези гуми. Ще ви бъда благодарен ако някой сподели впечатления.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 2 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X