Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Така и така сте отворили приказка за АТ-та за гоуема джипка, а и у Щатите, споделете някакви идеи за 37"-ци на 18 или 20"-ви джанти, че в Европата няма много предлагане.
    Трябва да са широки 12.5, но 315 или 325 в другите размери също биха свършили работа.

    P.S. Ако Боса сподели по-масов размер около търсеният, който да е ширпотреба около него, ще съм благодарен.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Имаше отзиви през годините във форума. Спрямо BFG-то, Nitto-то може да е само по-добре, или най-много да е същото. С никакво колебание бих взел Nitto, ама тук ги няма, а от щатите вече е неизгодно да се внася. Interco-то точно от щатите ми ги внесоха.
      Не съм попадал на такива сравнения, но може би съм от малкото във форума, който е карал с Nitto! Даже резерванта (чисто нова) ми стои още, защото си бях купил 5 нови и даже я бях пускал за продаване когато ги смених с KO2. Не мога да се сетя за никакъв + спрямо BF Goodrich KO2, въпреки, че бяха малко по-шосейни, въпреки това се въздържам от вашите категорични мнения (твоето + slanatic)
      А ти няма тема в която да не ги оплюеш - нямам причина да не ти вярвам, но малко прекалено идва!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        В случая на Боса аз виждам нещата така.
        Ако ще се ползват пустинно магистрално добре.
        Ако ще са и зимни аз бих потърсил друг еквивалент.
        Гудрича като цяло е твърда гума.За нитото не знам.
        Мое мнение разбира се.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          А ти няма тема в която да не ги оплюеш - нямам причина да не ти вярвам, но малко прекалено идва!
          Еми ето вкратце:
          + Здрави са (по-здрави от DuraTrac)
          + Лесно се балансират (Duratrac-а има проблем с баланса, поне при мен)
          + Тихи са (или поне звука е свистене, а не бръмчене като при DuraTrac-а след първата година)
          + На сухо върху асфалт са ОК, нямам причина да смятам че и другаде не са така (пясък, камъни), ама то на сухо почти всички гуми са ОК.
          + Поне за стария модел - бавно се износват (и двете други, с които ги сравнявам, карани целогодишно се износват сравнително бързо)
          - На мокро са трагични, сравнени с DuraTrac и TrXuS M/T, като имаш предвид че и конкретно посочените като по-добри не са чак върха на сладоледа. Из форума (ако не и в настоящата тема) има мнения и за гаден аквапланинг. Това последното не съм го усетил но и няма как - на мокро съм като на тръни.

          * На сняг/зима тепърва ще видим, ако до тогава не ги сменя.

          Заради поведението на мокро просто не са моите гуми.

          Най-доброто, което съм карал на същото возило на мокро и на сняг са били Pirelli Scorpion чисто зимни, с които някога си взех возилото. Хем не бяха първа младост. Но пък те са чисто асфалтови и извън това си предназначение ги няма никакви.

          Единственото, дето ме спира да си взема пак Duratrac е въпросния баланс. И е гаден - ту имаш вибрации, ту нямаш, и интересното е че се проявяват почти винаги между 110 и 130км/ч, независимо дали си ги балансирал преди 2 дена или преди 2 месеца. BFG-то е желязно в това отношение, поне до сега. Нула вибрации от 0км/ч до 160км/ч, и със съвсем нормално количество тежести като за лек автомобил.

          Пълно щастие няма. Нищо ново.

          ПП: Нещото, дето съм си харесал, също го няма в Европа - Toyo Open Country A/T II (не A/T или A/T+). ST МАXX към момента също няма (ама ми е много тежко и без това).

          Бе, няма угодия.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Така и така сте отворили приказка за АТ-та за гоуема джипка, а и у Щатите, споделете някакви идеи за 37"-ци на 18 или 20"-ви джанти, че в Европата няма много предлагане.
            Трябва да са широки 12.5, но 315 или 325 в другите размери също биха свършили работа.

            P.S. Ако Боса сподели по-масов размер около търсеният, който да е ширпотреба около него, ще съм благодарен.
            Не съм ги заглеждал тия,идея нямам народа с какво кара,но имах в предвид,че огромна част от тия сандъци се карат от майки товарещи хлапета и атакуващи мола.

            Диваците в пустинята BF Goodrich,Toyo,Terra,Dick и каквото се сетиш ма и там размери и джипки каквито искаш,ширпотреба няма.


            Зимата не ми е много зор,те я видят двайсетина дни сняг я не макар,че знае ли човек.Важно ми е мокрото обаче,да не сгазя някой ПриМус,да не сменям гуми всяка година,да държат на бой и спирачки и да не балансирам през месец,че и това го мразя..........ако може евтини и тихи ма се размечтах нещо.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              В крайна сметка си взех това с което имам опит - General Grabber AT3. 245/75R16 си пасват перфектно на киата.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9427740A.jpg
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5801433
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9427739f.jpg
Прегледи:1
Размер:222.6 КБ
ID:5801432
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9427742T.jpg
Прегледи:1
Размер:327.4 КБ
ID:5801434
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9427743x.jpg
Прегледи:1
Размер:219.5 КБ
ID:5801435
              Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
              Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Колега , привет! Със стандартно окачване ли е Сорентото?
                Защото и аз трябва да купувам гуми и ми се ще да са малко по- високи!

                Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
                Марин Райковски

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от ivied
                  Абе, вие хептен я подкарахте през просото... На Кия - SUV демек, все едно сте обули вериги на танк... Блондинка с бронежилетка и базука... Това по гората ходи ли изобщо? Има къде-къде по шосейни варианти, като за Кия.
                  И аз преди години , бях пред подобна дилема . Карах Форд Рейнджър и въпреки че го ползвах повече по шосета , исках когато ми се наложи да изляза извън пътя да не се излагам много и ползвах АТ гуми . Така че какъФ ЖиП или СуВ без гуми за кал !!!!!!!!!!!!!!!!!
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от ivied
                    Абе, вие хептен я подкарахте през просото... На Кия - SUV демек, все едно сте обули вериги на танк... Блондинка с бронежилетка и базука... Това по гората ходи ли изобщо? Има къде-къде по шосейни варианти, като за Кия.
                    Какво е SUV според теб?

                    Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
                    Марин Райковски

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от ivied
                      Абе, вие хептен я подкарахте през просото... На Кия - SUV демек, все едно сте обули вериги на танк... Блондинка с бронежилетка и базука... Това по гората ходи ли изобщо? Има къде-къде по шосейни варианти, като за Кия.
                      Че к'во и е на Кията - има рама има и бавни скорости.
                      Перфектна е с тях
                      Ся някой ако сложи таквиз на Хонда ЦРВ примерно тогава ше стане за смех.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Киата е със стандартното окачване за сега. Планирам бодилифт + комплект пружини и амове евентуално по-натам, но само ако така не ми върши работа и просвета ми е малък за моята употреба.
                        Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                        Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от ivied
                          Това е за/от друга тема... Основно за асфалт/шосе и евент. кратки леки забежки - до барбекюто... или да стигнеш посред зима до ски пистата...
                          Не исках да прозвучи грубо - ама тия валяци са с доста/прекалено агресивна шарка.
                          Има по-"мирновременни" варианти, които няма да ти шумят, тропат, свирят като си с над 100 на магистралата...
                          Чакай да видя за тоя размер, кво има...
                          Аз на моя СУВ съм с 305/55/20 с те такъв грайфер като са били нови,няма сега заради едното име и гуми да сменям я,следващите ше са BFG KO2 същия размер или ако намеря един размер надолу.

                          Много добре и седят на тая КИЯ,ще ми е интересен разхода градско с тия тьркалета
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Преди много години едната тойота която купих беше с БФгурич АТ-та - въобще не ми харесаха и ги смених с МТ-та (май пак бяха на БФГудрич) и така всичките ми "джипки" винаги са били с МТ-та. Докато преди седмица не си дадох сметка, че последният Гранд Не е влизал в кал (може би веднъж на разкалян път?) и отидох и смених чудесните МТ-та с АТ

                            За сега съм много доволен - много по-тихи и по-шосейни, извън пътя няма никаква разлика за сега, а като дойде дълбоката кал, ше се придържам към пътищата
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от ivied
                              ... или примерно Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure ...?
                              [ATTACH=CONFIG]972942[/ATTACH]
                              ...
                              Точно тези бях загледал и отидох да ги купувам, но ме убедиха (хора който ги карат), че Ханкока е по-добър и го взех него, сега дали е по-добър не мога да кажа, но в магазина една до друга гумите изглеждаше много по-добре и за сега съм доволен

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Айде и аз с питанка

                                Колебая се между BFG KO2 или NITTO TERRA GRAPPLER G2

                                Основно топла магистрала с леки забежки по пустиня с камъни и пясък,зимата сняг до коляно / ще си намеря аз,не бой се / и малко кал.Магистралата и градско ще е 90% от карането.

                                И двете са по 60 паунда гумата в моя размер,и двете са с усилени бордове и ще държат натоварване на 3 тона Тойота.

                                Тук и двете ги хвалят много,разликата в цената е около стотина 200 долара в полза на Нитото ма пък другата я продават в магазинчето на ъгъла,а и предния и модел добра репутация държи както и тоя.

                                305/55/20 ако има значение

                                ТенкЮ
                                В случая размера има много голямо значение.
                                55 за джип минава по-скоро за нископрофилна гума.
                                Карал съм ги на 18 и 20 цола с твоята експлоатация.
                                Първото BFGAT е навсякъде по-зле от първото NITTO TERRA GRAPPLER
                                Първото BFGAT е навсякъде по-зле от второто KO2.
                                Единствената причина в момента да съм BFGATKO2 e че в България не се продава NITTO.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 2 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X