Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от AlexHD Преглед на мнение
    Значи КО2 се оказаха тихи. Явно те ще са.
    Отказах се от КО2. Колега и той с Паджеро 4 се оплака от тях - на мокро, сняг, тежки, шумни.
    За сега клоня към Cooper AT3 или STMaxx. Разиката между двете не малка и в цената и предназначението. Чета много хубави неща за STMaxx-а, но тя си е хибрит между АТ и МТ. АТ3 са на супер цена, а и ги има в 265/65/18. Ако трябва да слушам главата ще са те, но пък STmaxx-а изглеждат брутално и ме блазнят. Летните ми могат да изкарат още 2г. някъде макс и мисля да карам АТ-тата октомври-май примерно, а след като заминат летните целогодишно.
    Все повече се навивам за нещо по-шарено

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Само да споделя че ST/MAXX е тежка гума, в истинския смисъл на думата..
      Сериозно усилена гума със дебели бордове. Иначе е страхотна първите две години, на третата вече не е хубаво да вижда утъпкан сняг.

      АТ³ е гумата която търсите, измежду двете.

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        На мен S/T Maxx не ми седи като АТ гума.

        Общо взето, гума която "изглежда" не е АТ гума, или поне не е подходяща за асфалт, което е горе-долу като при храната, щом е вкусно - не е полезно.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          ST-MAXX са със сигурност по-тежки и поне гледайки картинката не ги виждам като тихи. А като знам какъв вой надават MT-тата им в сравнение с други MT-та направо си ги виждам като шумни.

          BFG-то на мокро са зле - факт. На сняг не съм забелязал някакви кой-знае какви аномалии, но и съм ги карал много малко - я има 20 километра, я не.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            АТ3 Спорт, наследника на АТ3 ли е? Гледам има и някаква версия 4S. За Купър става въпрос.

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Спарки,
              СТМакса учудващо е ужасно тиха гума. Никакъв аквапланинг на вода са супер. На сняг първата година на едно ниво със дуратрака, но след два години не препоръчвам да се карат на утъпкан сняг вече си показват че не стават.
              Като цялата са доста цивилни гуми но в кал са си просто агресивно АТ.
              Най-големия им недостатък (но и предимство) е усиления каркас, от където и тежат като умрял ц.,..нин.

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Видях че някой коментира Michelin Latitude Cross, каквито съм сложил на ГАЗ 69 . За шум на гумите нищо не мога да кажа при ГАЗката както се досещате сами и с тракторки да е пак няма да се чува много. На кал са гола вода, но на сняг са перфектни. Виждал съм ги също на други коли, както и на едно Г63 АМГ, но в различните размери шарката доста се различава. На газката съм с 7.50Р16 и шарката е доста по-едра от колкото на по-ниските и широки гуми. Мисля че за някой, който не планира повече от язовир и поляна са много хубави гуми. Със сигурност ще са по-тихи и по-добри на сняг от повечето АТта.

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                  Спарки,
                  СТМакса учудващо е ужасно тиха гума. Никакъв аквапланинг на вода са супер. На сняг първата година на едно ниво със дуратрака, но след два години не препоръчвам да се карат на утъпкан сняг вече си показват че не стават.
                  Като цялата са доста цивилни гуми но в кал са си просто агресивно АТ.
                  Най-големия им недостатък (но и предимство) е усиления каркас, от където и тежат като умрял ц.,..нин.
                  ++Преди година-две писах по-подробни тестове за СТ Макс.Диското още е с тях и съм много доволен и щастлив,че не намерих тогава Дуратрак.
                  На Дъстъра карах с БФГ АТ,но ги смених с Купър АТ3 спорт.Спорта отзад,ако не се лъжа е за европейския модел.Моите са произведени в Англия.И в срвнение с БФГ КО,АТ3 са:
                  -Много по-леки
                  -Много по-безшумни
                  -Много по-управляеми на пътя
                  -Много по-добър баланс в началото-20гр. на гума-след това обаче за година се наложиха 2-3 нови баланса-може би заради офроуда и често каране на 1,4бара в тежките дни.
                  -Отлични на дъжд-тази година се накарах в порои та впечатленията са ми пресни.Спират много по-добре.
                  -На мокра трева са трепач и според мен по-добри от
                  -На кал също като БФГ
                  -На пясък също като БФГ
                  -На камъни(разбирай чакъл) са по-добри -държа да отбележа,че много по-малко и рядко камъчета засядат в протектора и чаткат по калниците
                  Единственото,на което може би не са толкова добри е здравината(иначе няма как да са толкова леки).Но досега имам с тях около 2000км офроуд,от които сигурно около 500 със средна и висока трудност-с газене на дървета клони, камънаци и до сега нямам спукана.Държа да отбележа,че дори в състезание съм карал разумно и предпазливо и може би това е причината да нямат щета.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                    ++Преди година-две писах по-подробни тестове за СТ Макс.Диското още е с тях и съм много доволен и щастлив,че не намерих тогава Дуратрак.
                    На Дъстъра карах с БФГ АТ,но ги смених с Купър АТ3 спорт.Спорта отзад,ако не се лъжа е за европейския модел.Моите са произведени в Англия.И в срвнение с БФГ КО,АТ3 са:
                    -Много по-леки
                    -Много по-безшумни
                    -Много по-управляеми на пътя
                    -Много по-добър баланс в началото-20гр. на гума-след това обаче за година се наложиха 2-3 нови баланса-може би заради офроуда и често каране на 1,4бара в тежките дни.
                    -Отлични на дъжд-тази година се накарах в порои та впечатленията са ми пресни.Спират много по-добре.
                    -На мокра трева са трепач и според мен по-добри от
                    -На кал също като БФГ
                    -На пясък също като БФГ
                    -На камъни(разбирай чакъл) са по-добри -държа да отбележа,че много по-малко и рядко камъчета засядат в протектора и чаткат по калниците
                    Единственото,на което може би не са толкова добри е здравината(иначе няма как да са толкова леки).Но досега имам с тях около 2000км офроуд,от които сигурно около 500 със средна и висока трудност-с газене на дървета клони, камънаци и до сега нямам спукана.Държа да отбележа,че дори в състезание съм карал разумно и предпазливо и може би това е причината да нямат щета.
                    Знам за макса тогава го коментирахме но на моя му хвърлих бая километри всесезонно и 5те липсващи мм. си казаха своето.

                    Благодаря за инфото за АТ³ то, че се самонавивам за едни по шосейни 33ки на 18 цола. Явно това ще е гумата. Гледам в щатите и 4S версия се е появила.

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Само да отбележа че за Купър АТ3 спорт става дума за размер 225/75/16.А както знаем от практиката, има разлика в характеристиките при различните размери. За 33ки на 18 цола очаквам да има по-големи дупки между грайферите и съответно да копа по-добре на кал, а също и да събира повече камъчки.
                      Но т.к. сравнението,което съм направил е със сходни размери,то е валидно.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Хаха спокойно сега си карам 33ки STT PRO на 16“ та камъчетата не ме притесняват

                        Между другото ST/MAXX-а хвърляше дребни камъчета като картечница.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Дойде време и аз да питам.

                          Конкретно търси се АТ в размер 285/75R16 в най лошия случай ще се купуват 18ки и размера се сменя на 265/70R18, което ако съм го смятал правилно пак идва 33" ка 84см.

                          За момента TOYO A/T plus и ако мина на 18ки влизат и COOPER A/T3.

                          Всякакви други ги предложения се приемат.

                          Обяснявам в момента карам цивилизовани МТ-та (STT PRO). Но ми писна, карам по много асфалтови км. джипката е моя ежедневна кола, съпруга се оправя с нейната лека кола.
                          Идеята ми е АТ-та целогодишно и 32-ки силвърстони за 10 те пъти в годината когато тръгна на някоя по дълга разходка с преспиване.

                          Очаквам мнения.

                          П.С. преди карах S/T MAXX на купър, но смятам че е излишно тежка и твърда гума за АТ. Иначе си бях доволен от тях.

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Поради причини които в момента ще пропусна, от доста време гледам 255/70/18 и 265/70/18.
                            За асфалтова и скараджийска употреба са перфектен размер, на джанти 8J заспиват, и ги има на прилични пари.
                            Освен АТ разгледай и НТ щом са ти за приоритетна асфалтова употреба + МТ-комплект за гората.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              До HT няма да сляза... Все пак лятото искам да си се разхождам с АТ Тата.. НТ Тата няма да издържат и 20 км по каменна основа или зле поддържан стар път.

                              И аз това забелязах че 33" са на еднакви цени на 18 и на 16 цола. С тази разлика че на 16 всичкото е LT демек усилени многопластови бордове.

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                LT-та не са добра оферта за асфалт, особено ако ще е преобладаващ, щото много друса, а и не става да се карат меки особено ако има и по-високи скорости.
                                Ако имаш 18"-ви джанти, наистина е по-добре да метнеш тях.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X