Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Чета и си мисля,чета и си мисля и стигнах до следните изводи:
    -първо според мен на няколко пъти из темата,се сравняваха стоманени въжета,колани и такива въжета,коити не са разтегливи (статични), с еластични(динамични) в различни условия - условно ги наричам -за изтегляне(с помощта на лебетка или hi-lift jack) и -за дърпане (на буксир с друг джип или др.машина)
    -второ: за изтегляне според мен най-подходящо е стоманеното въже,защото в тази ситуация натоварването е голямо,но равномерно и постовнно(без рязки екстремни пориви), а именно това е силата на стоманеното и коланите.-За дърпане - само еластично, но според мен само в краен случай.Аз лично не бих рискувал с този метод.
    -и трето за пореден път се стига до извода,че универсални неща няма- носете и двата типа въже ,за всеки случай.
    П.П.: Никой не спомена вериги?!

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Всеки има право на избор, за начина по който да се самоубие.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Късал съм доста видове въжета и колани но верига не искам и да си помислям да използвам!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          Първоначално публикуван от smigal Преглед на мнение
          Чета и си мисля,чета и си мисля и стигнах до следните изводи:
          -първо според мен на няколко пъти из темата,се сравняваха стоманени въжета,колани и такива въжета,коити не са разтегливи (статични), с еластични(динамични) в различни условия - условно ги наричам -за изтегляне(с помощта на лебетка или hi-lift jack) и -за дърпане (на буксир с друг джип или др.машина)
          -второ: за изтегляне според мен най-подходящо е стоманеното въже,защото в тази ситуация натоварването е голямо,но равномерно и постовнно(без рязки екстремни пориви), а именно това е силата на стоманеното и коланите.-За дърпане - само еластично, но според мен само в краен случай.Аз лично не бих рискувал с този метод.
          -и трето за пореден път се стига до извода,че универсални неща няма- носете и двата типа въже ,за всеки случай.
          П.П.: Никой не спомена вериги?!
          Види се братко че много малко си дърпал и си бил дърпан.Как иначе да разбереш за какво иде дума.У целия форум само Таргата разбира за какво иде реч.Ей трябва сблъсък с калта и ти потънал до мостовете с камион и иде камион със същото тегло ако е стоманено въжето ако го опъне трябва да буксува ако удари рязко ще изкубе куките.И това е момента на истинското въжезакачаш оставяш един метър толеранс и мръсна газ и ластичния ефект вади закъсалия не ти

          Ако не си го видял няма да поверваш какъв е ефекта.....Поздрави...
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            Ако не си го видял няма да поверваш какъв е ефекта.....Поздрави...
            Ефекта е все едно да си стоиш на червен светофар и някой келеш да се спре в бронята ти с 30 - 40 км. примерно... и като излезеш от калта ти става едно хубаво... на душата

            Сори за спама....
            LZ1RED

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              Хубаво е също така да кажеш поне краткия вариант на "Отче наш", и да дръпнеш връвките на шлемофона ...
              Водача на буксира преди да изтърве амбриажа може да каже само "Господи, спаси и сохрани!".

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                Види се братко че много малко си дърпал и си бил дърпан.Как иначе да разбереш за какво иде дума.У целия форум само Таргата разбира за какво иде реч.Ей трябва сблъсък с калта и ти потънал до мостовете с камион и иде камион със същото тегло ако е стоманено въжето ако го опъне трябва да буксува ако удари рязко ще изкубе куките.И това е момента на истинското въжезакачаш оставяш един метър толеранс и мръсна газ и ластичния ефект вади закъсалия не ти

                Ако не си го видял няма да поверваш какъв е ефекта.....Поздрави...
                Колега или не си ме разбрал или си противиречиш.На ли това съм написал и аз: за изтегляне(с помощта на лебетка или hi-lift jack) и -за дърпане (на буксир с друг джип или др.машина)ИМАМ в ПРЕДВИД ДА ТЕГЛИШ КАКТО КАЗВАШ ТИ С ТЛАСЪЦИ.
                -второ: за изтегляне според мен най-подходящо е стоманеното въже,защото в тази ситуация натоварването е голямо,но равномерно и постовнно(без рязки екстремни пориви), а именно това е силата на стоманеното и коланите.-За дърпане - само еластично, но според мен само в краен случай.
                Да не се засегнеш-пиша го само за да се разберем правилно.
                Що се отнася до опита - не съм твърдял,че съм с опит,той се трупа с годините и практиката.Може и да греша за изводитеми,но на този етап така мисля аз.

                Поздрави

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  Днес минах през така наречения "корабен магазин" или иначе казано Максимум център.
                  Търсех въже което да търпи три тона и да е активно.
                  Имаха единствено полиестерно въже с дебелина около 20мм - неактивно.
                  Опитаха да ме убедят без да се обосноват че еластичното въже е враг на правилното дърпане и неясно защо ми показззаха като вариант и един сапан, който си беше чист текелаж.
                  Не се получи единомислие помежду ни и след като поблагодарих си тръгнах с празни ръце.
                  Ще търся другаде.
                  Георги Тонев

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                    Днес минах през така наречения "корабен магазин" или иначе казано Максимум център.
                    Търсех въже което да търпи три тона и да е активно.
                    Имаха единствено полиестерно въже с дебелина около 20мм - неактивно.
                    Опитаха да ме убедят без да се обосноват че еластичното въже е враг на правилното дърпане и неясно защо ми показззаха като вариант и един сапан, който си беше чист текелаж.
                    Не се получи единомислие помежду ни и след като поблагодарих си тръгнах с празни ръце.
                    Ще търся другаде.
                    В случая полиестера не е правилното влакно. Той има много качества, но едно от тях е ниската елонгация. За изтегляне на МПС от МПС трябва въжето да е полиамидно (найлон). Виж примерно, ако искаш да се изтегляш с полиспастни системи, тогава полиестера ще има предимства.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Наистина е важно въжето да е хубаво и еластично!Иначе като се дърпа с як колан става ето това
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:жоро.jpg
Прегледи:4
Размер:101.2 КБ
ID:5346440
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                        Наистина е важно въжето да е хубаво и еластично!Иначе като се дърпа с як колан става ето това
                        [ATTACH=CONFIG]417710[/ATTACH]
                        Щом това е с колан, помисли какво ще е със сапан.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                          Наистина е важно въжето да е хубаво и еластично!Иначе като се дърпа с як колан става ето това
                          [ATTACH=CONFIG]417710[/ATTACH]
                          Вярно е, че колана в общия случай не може да бъде толкова еластичен колкото може да бъде въжето, но си има колани и колани. Аз имам подарък от Сашо Ковачев един оранжев колан ARB, който си се води еластичен и действително понася много добре (меко) дърпане със засилка.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Имам едно такова 10 м полиамидно въже, което 3-та година стои още с амбалажа. Не ходя на хард разходки. Ако някой иска да го ползва по-пълноценно може да свирка на л.с.
                            Прикачени файлове
                            Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
                            0895445845

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                              Наистина е важно въжето да е хубаво и еластично!Иначе като се дърпа с як колан става ето това
                              [ATTACH=CONFIG]417710[/ATTACH]
                              Ха! Може ли малко подробности как се случи този инцидент?
                              Георги Тонев

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Аз лично въже за евакуиране на автомобил го подбирам според ситуацията и тонажа на авариралата машина,сапана си е много добро решение на 10м.,двойните колани са оптимални,при метраж около 15 метра,тези еластичните са нож с две остриета,писна ми да се късат и да правят погроми...,аз специално не бих ги използвал вече,ако завися от тях.Лебедката е най добрата алтернатива,при това с обезопасяване на въжето чрез самарчето с пясък да се избегне камшичния ефект ако има скъсване.
                                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X