Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Продават колкото искаш, ама цената няма да ти хареса.
    Ако кажеш цена на метър ше дойдем до Варна за такова въже .В мойта работа без такова въже страдам
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #92
      До: Правилното въже.

      Утре ще проверя как са с ценообразуването. 25 мм стигат ли? Или нагоре?
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #93
        До: Правилното въже.

        Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
        Капроненото е хубаво за "ластик" ама.................
        Още ми е пред очите как се скъса и проби на Геро на дългия патрул ламаринения таван ! А наоколо бяхме поне 4-5 кибика !
        От тогава само колан за дърпане ! Еластични са колкото трябва зада няма тъп удър а ако случайно се скъса то или някой шегел или ухо за дърпане да не фръкне !
        А със сертификат са ~100 лева ! Риска е безмислен !
        Коланите са еластични колкото са еластични старите ми кубинки. И как по дяволите пробихте тавана? Нещо ме бъзикаш. А и никога не съм казвал, че не е опасно. Опасно си е и още как. Целия пиниз е да е достатъчно дебело, а ако не е да си правиш сметката как го лашкаш.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #94
          До: Правилното въже.

          Коланите са еластични ! За точната цифра ще те излъжа но около 7-8% ми се върти в главата !
          А въжето като се скъса отпори дупка в тавана на патрула с лекотата на отварачка за консеври върху русенско варено !

          Ей това е доста еластично :
          http://www.vbox7.com/play:8ab1ca98
          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

          Коментар


          • #95
            До: Правилното въже.

            Разбира се говоря за коланите които са направени за тази цел а не онези дето ги продават по магазините тук за стягане на товари !!!!!
            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

            Коментар


            • #96
              До: Правилното въже.

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

              Ето ви едно такова,има модели за различен диаметьр вьже.

              Това като пружина ли го ползват?
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #97
                До: Правилното въже.

                Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                Ей това е доста еластично :
                http://www.vbox7.com/play:8ab1ca98
                Павчо ,от къде го изкопа това бре,много яко. Позная какво претоварване на тялото ще е само.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #98
                  До: Правилното въже.

                  Тони, не ти трябва два пръста дебело, освен ако не е за камионите. За джипчетата е много яко - изобщо не стигаш до еластиката. Троши като стоманеното. Даже 9 тонното е много.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Правилното въже.

                    Първоначално публикуван от mater Преглед на мнение
                    Това като пружина ли го ползват?



                    Да.На статични вьжета това е един от малкото начини да ги направиш еластични и евентуално при кьсане на "ластика" да не хвьрчи вьжето.Не се разпьва много обаче - я опьне 2 педи я не,но е по-добре от нищо.Доброто е,че и да го скьсаш разтягането е само там,а не по дьлжината на цялото вьже и няма камшичен ефект.
                    Това се ползва и за предпазване на вьжето от триене което при резки "сецания" няма как да се избегне ако нямаш такова.



                    Да не ви льже размера само - виждал сьм и на 40 метрови лодки кьдето вьжето е с дебелината на нормален мьжки
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • До: Правилното въже.

                      Ъ, това играе демпфер, не акумулатор. Пръчка с две уши. Не замества динамичното.
                      А колко струва

                      Коментар


                      • До: Правилното въже.

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Коланите са еластични колкото са еластични старите ми кубинки. И как по дяволите пробихте тавана? Нещо ме бъзикаш. А и никога не съм казвал, че не е опасно. Опасно си е и още как. Целия пиниз е да е достатъчно дебело, а ако не е да си правиш сметката как го лашкаш.
                        Ама CJ не ти казва цялата истина. Това че въжето е закачено на хилаво ухо за теглене и, че някой се е направил на мъж и е дръпнал лекия автомобил със всичката газ като в клипа с червеното Чероке. Описва ситуацията само отгоре-отгоре.
                        Между другото днес взехме от онези цветни въжета(взехме синьо че е по джиджано и по леко от жълтото) и оплетохме ушите. За да стегнем плетката закачихме единия край на първия билборд а другия да джипа. Въжето е с дължина 30м. и се оказа че има свойствата на динамично въже. Е не се разпъва на като капроновото но има достатъчно разтягане за да не се усеща твърд удър. По късно ще кача видеото
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от banjo; 11-03-09, 22:30.
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • До: Правилното въже.

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Тони, не ти трябва два пръста дебело, освен ако не е за камионите. За джипчетата е много яко - изобщо не стигаш до еластиката. Троши като стоманеното. Даже 9 тонното е много.
                          Ше ти покажа остатъците от четири въжета само възли и ужаси ама го връзвам за стоманеното и обира удара .Идвало ми е след дърпане от Враждебна до Младост пълен Зил със стоманено въже(бех си оставил капроновото в надежда)да отида играейки казачок от Младост до там пеша да го взема и да се дърпаме като хората.Аз постоянно употребявам въже за дърпанезанаяти сега като се изпокъса съм ужасенПоздрави
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • До: Правилното въже.

                            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                            Ше ти покажа остатъците от четири въжета само възли и ужаси ама го връзвам за стоманеното и обира удара .Идвало ми е след дърпане от Враждебна до Младост пълен Зил със стоманено въже(бех си оставил капроновото в надежда)да отида играейки казачок от Младост до там пеша да го взема и да се дърпаме като хората.Аз постоянно употребявам въже за дърпанезанаяти сега като се изпокъса съм ужасенПоздрави
                            Мани ги тия капрони, Американците се дърпат с вериги. Виноват, днеска не остана време.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • До: Правилното въже.

                              Ето и видеото с опъването на въжето. Въжето не се вижда много, ама е видно че джипа не спира като в бетонна стена.http://www.youtube.com/watch?v=rt6QV...e=channel_page
                              Последно редактирано от banjo; 11-03-09, 22:19.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • До: Правилното въже.

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Мани ги тия капрони, Американците се дърпат с вериги. Виноват, днеска не остана време.
                                Не се притеснявайне е приритало.Но да извадиш затънал пълен камион от нива като гнил зъбнема друго такова въже кой кво ще да вика аз съм го правил стотици пъти па не ми е откъснало ни главата ни друго нещоКъсало се е като остарее но никога не съм видял камшичен удар като стоманеното плясне по бронята и толкоз.Не му се плашете аз щом съм жив още а с такова въже имам безброй дърпанияПоздрави на всички
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X