Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за баланс на спирачен диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мнение за баланс на спирачен диск

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение


    А за пилата, първо го видях при един комшия, който може и да познаваш.....
    Бивш военен -простено му е....

    Коментар


    • #47
      От: Мнение за баланс на спирачен диск

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Бивш военен -простено му е....
      Ааа, не, тогава беше при мой комшия, който му го продаде, при това за неква зверска цифра щото бил перфектен.
      Не е лош де, ама 3, 3 и нещо за атмосферна двойка (и май с малкия джам) преди 7-8 години, колкото и да е Убав, са много пари.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Мнение за баланс на спирачен диск

        Колега имам такава машина за престъргване на дискове най ново поколение.Ако си от София отиди при Дунев спорт. Той има същата. Проблема ще се оправи.Престъргването на обикновен струг не е препоръчително . Ако имаш минимална кривина в главина или проблем с лагера не винаги може да се хване. Даже и нов диск да сложиш след 1000 км може пак да ти се появи биене.

        Коментар


        • #49
          От: Мнение за баланс на спирачен диск

          По нагоре стана дума-гуми!Преди всички манипулации,размени предни със задни гуми,или ако са зимни,когато решиш да ги сменяш. Много често ми се е случвало,след смяна на гуми,тази лека вибрация при спиране,да изчезне.
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #50
            От: Мнение за баланс на спирачен диск

            В тази връзка споделям личен опит. На Опел Астра Г с алуминиеви джанти над 120 тресе на педала ,сложих железни и изчезна тресенето.

            Коментар


            • #51
              От: Мнение за баланс на спирачен диск

              Първоначално публикуван от stoqn_ganev Преглед на мнение
              . Ако имаш минимална кривина в главина или проблем с лагера не винаги може да се хване. .
              Абе да питам? Какво представлява/как си я представяте тази "минимална кривина в главина" ,че не мога да схвана?
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #52
                От: Мнение за баланс на спирачен диск

                Полезен пдф за установяване на повредите при спирачни дискове http://textar.com/wp-content/uploads...ssment_BUL.pdf
                Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                Коментар


                • #53
                  От: Мнение за баланс на спирачен диск

                  Първоначално публикуван от stoqn_ganev Преглед на мнение
                  ...Колега имам такава машина за престъргване на дискове най ново поколение.Ако си от София отиди при Дунев спорт. Той има същата. Проблема ще се оправи.....
                  Я се оправи , я - не .
                  Колега , ти не схвана ли че единствено престъргването на дисковете ( възстановяване на геометрията ) далеч не е достатъчно да реши проблема . ?!
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнение за баланс на спирачен диск

                    Мери се главината с индикаторния часовник - допустимо отклонение по периферията: 0.02мм . Измервате и тогава нови дискове. После диска не трябва да надвишава отклонение по периферията 0.1мм.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнение за баланс на спирачен диск

                      Първоначално публикуван от vasko__2 Преглед на мнение
                      Мери се главината с индикаторния часовник - допустимо отклонение по периферията: 0.02мм . Измервате и тогава нови дискове. После диска не трябва да надвишава отклонение по периферията 0.1мм.
                      Па да беше уточнил дали радиално , дали аксиално
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мнение за баланс на спирачен диск

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Със справката от металознанието съм напълно съгласен .
                        Само една вметка по отношение на цитата : отлежаването за релаксация на напреженията е естествен процес , протичащ много дълго във времето .Практически в днешното машиностроене никой няма икономически интерес по обясними причини да го използва като технология . Затова разбира се използват темпероването . Къде повече , къде по- малко успешно .
                        Читавите фирми си го спазват и днес . Декел - Махо отливка преди да е отлежала 3 години не пипат . На времето в нашите ЗММ това правило се спазваше задължително . За това на старите наши стругове ; фрези и други ММ и след 30 години работа не им мърда геометрията . Естествено че за нещо малоценно и малотрайно като автомобилен спирачен диск няма кой да го чака . Престъргал съм стотици дискове през годините и проблеми в повечето случаи няма .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мнение за баланс на спирачен диск

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          .... Престъргал съм стотици дискове през годините и проблеми в повечето случаи няма ....
                          Стотици пирачни ? И все изкривени ?

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          ...Читавите фирми си го спазват и днес . Декел - Махо отливка преди да е отлежала 3 години не пипат . На времето в нашите ЗММ това правило се спазваше задължително . За това на старите наши стругове ; фрези и други ММ и след 30 години работа не им мърда геометрията .....
                          1. 3а 3 години да получиш релаксация на напрежения в подобни отливки е смешно да се говори .
                          2. "Геометрията" я мръдне , не . Основна причина за мърдането са термичните натоварвания - и то такива , които в металорежещите машини липсват . Така че геометрията почти не мърда и при северно корейски струг .
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 03-04-17, 07:57.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мнение за баланс на спирачен диск

                            Шанса престъргване или шлайфане да помогне за изкривил се диск е минимален. И двете операции се правят за да се изглади диска, не за да се изправи. Тоест той ще се и изправи, но до следващото по-сериозно нагряване.

                            Колкото до писанията горе за сервизите, задължителното шлайфане при смяна на накладки и неплащащите клиенти - освен ако диска не е сериозно надран, новите накладки сработват за 10 километра каране. Ясно е че това трудно ще го обясниш на блондинка с токчета (последното е диагноза, не описание на външен вид, и не зависи от пола на субекта), ясно е че шлайфане при смяна на накладките е по-добре да се прави отколкото да не се, ама задължително със сигурност не е, поне за класически чугунен диск и класически накладки.

                            Аз понеже съм скръндза си ги сменям сам. И не шлайфам дискове и барабани а ги сменям, когато преценя. Дебелината им не е единствения критерии. Някога имах илюзиите че вместо да си губя времето е по-добре на сервиз, ама се оказа че това за нашите ширини е само теоретична постановка, имаща малко общо с реалността.

                            Към пусналия темата - провери си дали на спирачния апарат не са блокирали направляващите. Ако когато са ти сменяли дисковете са сменяли и гумички/уплътнители на направляващите с боклуци - те изкарват от месец до половин година. Качествен диск изкарва поне 10 пъти пробега, който си описал.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мнение за баланс на спирачен диск

                              Шанса е минимален да НЕ помогне при 95 на 100 дисковете се оправят не помага единствено тресене при загрети дискове. Тубата има достатачно клипчета няма смисъл да правя

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мнение за баланс на спирачен диск

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Стотици пирачни ? И все изкривени ?



                                1. 3а 3 години да получиш релаксация на напрежения в подобни отливки е смешно да се говори .
                                2. "Геометрията" я мръдне , не . Основна причина за мърдането са термичните натоварвания - и то такива , които в металорежещите машини липсват . Така че геометрията почти не мърда и при северно корейски струг .
                                Досега прав диск не са ми донесли Винаги има нужда от престъргване За геометрията на северно корейския струг си напълно прав . Много корави машини са . Имам такъв Кюсон 3 .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X