Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за корона и пиньон на стар асансьор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • dragozow
    отговори
    Шиндлер и аз наскоро гледах във Фейсбук един асансьорен техник показваше в една стара сграда в центъра на София, слаган е 20-те години на миналия век и си работи. Пак с минимални грижи. При големите сгради е доста по-различна експлоатацията от на някоя сграда на 5 етажа с по един или два апартамента на етаж. Нашия работи вече месец и нещо, тръгва и спира много плавно, не се чува. Имаше драми със старите ключалки на вратите, та се наложи да се прегледат всичките, но като цяло е ок. Преди да го пуснем си поиграхме с кабината, едни полиамидни плоскости на пода с еднаква структура, тоест и да се надраска отдолу пак е същото, гръбчета за кухня по стените, лед осветление на два кръга с два трафа и охлаждане, разни лайстни и др.
















    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    Така е.

    Остави коментар:


  • Traqn Savov
    коментира - отговор
    То германия швеицария и австрия на практика са като дупе и гащи!! Даже се сещам за един австриец който управляваше германия известно време.

  • Traqn Savov
    коментира - отговор
    Менят ги, ама като ги оставиш един месец без асансьор, тогава размислят и стигат до единодушното решение че трябва да се смени..

  • sek.1
    коментира - отговор
    Германците са много прагматичен народ и ей така от куртоазия не си сменят работещата техника . Старите български асансьорни машини също са вечни с минимална поддръжка .

  • Пенчо
    отговори
    Аз пък си мислех, че швейцарец.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Schindler_Group#History

    И си зная, че икономията е в основата на мизерията. Не съм го аз измислил.
    Както и факта, че основен двигател на прогреса е мързела. И това също не съм го измислил аз.
    Последно редактирано от Пенчо; 01-11-21, 23:27.

    Остави коментар:


  • Traqn Savov
    отговори
    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

    А пък Шиндлера в родната ми сграда в центъра си работи безгрижно. След 8 година ще направи 100 години безупречна работа. Един път му смениха въжетата. За всеки случай.
    брадърсС работи като асансьорен техник в германия, че той разправя чи такива дърти асансьори и там ги има, във великата германия с оригинално табло със сто годишни релета по него, някой са без пружинки а с гравитационно действие, котвата преодолява тежест!! при изключването на магнита тежестта се връща, на това действие му казвам еб.. му мам....

    Та въпроса е! и чичо немец, май не обича да си сменя асансьора, не е само булгаристан черта, тъй че са успокоих!..

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
    Нашият асансьор в Кв. Левски счупи редуктор, след цели 45 годишна безупречна работа и са изложи.. бабките от входа едва събраха с 300 зора 400 лева за редуктор, сложиха го вече 5та година са тътри с този редуктор за сега без проблем!!

    До колкото разбрах техниците някъде ги леели от бронз-СС и ги обработвали..

    Асансьора е български пише на табелата "асансьорни заводи не се чете" 6 етажна сграда
    А пък Шиндлера в родната ми сграда в центъра си работи безгрижно. След 8 година ще направи 100 години безупречна работа. Един път му смениха въжетата. За всеки случай.

    Остави коментар:


  • Traqn Savov
    отговори
    Нашият асансьор в Кв. Левски счупи редуктор, след цели 45 годишна безупречна работа и са изложи.. бабките от входа едва събраха с 300 зора 400 лева за редуктор, сложиха го вече 5та година са тътри с този редуктор за сега без проблем!!

    До колкото разбрах техниците някъде ги леели от бронз-СС и ги обработвали..

    Асансьора е български пише на табелата "асансьорни заводи не се чете" 6 етажна сграда

    Остави коментар:


  • dragozow
    отговори
    Нещата вече са при нас, от днес започва монтажа.






















    Остави коментар:


  • dragozow
    отговори
    Оставили сме всичко в ръцете на фирмата, гаранцията си е от тях. Не се скъпим за нищо, каквото са предложили, това избираме. Имаме добра комуникация с тях. Като казаха, че не могат да угасят вибрациите на работещия асансьор веднага се качих да видя какъв е проблема и още от асансьорното им звъннах да разменят моторите. Оказа се, че са го предвидили вече, но първо ще качат със счупения новата машина горе и тогава. Говорили сме за бутони, показатели и евентуална комуникация на таблата като станат две.

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    Като спомена честотно упревление...
    Не се скъпете откъм защити в ел. таблото на асансьора. Монтирайте катодни отводнители и каквото друго е необходимо, за да предпазите електрониката от пренапрежение и пикове в захранващата мрежа.

    Остави коментар:


  • dragozow
    отговори
    Да, 26 000+ лв. Машината е Montanari, италианска, таблото е Arkel Arcode, Турция, честотно управление. И един списък с части. Според фирмата, Евролифт са слагали доста такива последните години и работят перфектно. Пак според тях няма да имаме скъпи ремонти поне 10 години. От стария асансьор остава кабината и вратите само. Кабината аз и един съсед ще я преобразим като почнат да работят по асансьора. Преди 2 седмици сложихме нов под на работещия, едни "плочки" от нещо като полиамид с еднаква структура, много здрави и леки. Приключваме с балатумите, които изкарват по година време.

    Остави коментар:


  • BRANCO
    отговори
    Ще може ли някаква ориентировъчна цена? Домоуправител съм, 12 ет. 2 асансьора от '72-а г. Засега работят, ама имаме идея поне на единия да сложим съвременно машинно. До тук сме събрали 15 000 лв. някъде.

    Остави коментар:


  • dragozow
    отговори
    Новата машина е вече в България, чакаме таблото от Турция. Живот и здраве през септември ще имаме нов асансьор. Ще събираме и за другия, но първоначално ще им разменим моторите, защото на работещия вала е много крив и не можем да угасим вибрациите само с тампони. Същевременно на счупената машина мотора е окей.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X