Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Мисли за обезмаслител/изсушител.
    +1

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Изсушителя е една машинка дето струва поне 1000-ка и тя,предполагам,че говорите за масло и влагоуловител.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        масло и влагоуловител имам и вече е монтиран. Сега трябва ди купя филтъра който се слага на пистолета, и регулатор с манометър. Някой нещо друго да сподели като за начало, какво и що трябва?

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
          масло и влагоуловител имам и вече е монтиран. Сега трябва ди купя филтъра който се слага на пистолета, и регулатор с манометър. Някой нещо друго да сподели като за начало, какво и що трябва?
          Аз на пистолета слагах само регулатора на налягне с манометърче,та да ми е максимално точно налягането.Иначе трябво,що-годе чисто,топло и добре осветено помещение. Ексцентрик шлаиф,по възможност с изсмукване на прахта,закачен за праосмукачка.Разни,шпакли,шлайф блокчета,шкурки,лепенки и нещо за облепване. Време,търпение,мерак...
          Аааа ,добър колорист /ка ,та да не преливаш по половин кола,щото цвета не съвпада.
          ...това е дето се сещам сега,сигурно има и друго...
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            ...Аааа ,добър колорист /ка ,та да не преливаш по половин кола,щото цвета не съвпада...
            Това обикновено зависи от материалите, с които ще почне да работи. По мое скромно, лично мнение, при измислените материали виреят и измислените колористи.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
              Аз на пистолета слагах само регулатора на налягне с манометърче,та да ми е максимално точно налягането.Иначе трябво,що-годе чисто,топло и добре осветено помещение. Ексцентрик шлаиф,по възможност с изсмукване на прахта,закачен за праосмукачка.Разни,шпакли,шлайф блокчета,шкурки,лепенки и нещо за облепване. Време,търпение,мерак...
              Аааа ,добър колорист /ка ,та да не преливаш по половин кола,щото цвета не съвпада.
              ...това е дето се сещам сега,сигурно има и друго...
              Маркуча който излиза от масло и влагоотделителя и отива към пистолета е с дължина от горе долу от 5-6-7 макс 8 м.
              Та това че метрите са толкова, възможно ли е да се получава конденз, и ако да, в такъв случай ще бъде по-добре предполагам ако купя и филтъра + регулатора с манометър?
              Гаража ми е до колкото е възможно чист, това което съм замислил за в бъдеще, е да го приспособя в още по-чисто и подходящо място за боядисване.
              Топло е, дори ми казаха че това че е топло ще е проблем, нямало да се разлива хубаво лака, щял да съхне още във въздуха и т.н. , което не ми се вярва да се случи.
              Нямам вентилация, но и това чета и мисля как може да се направи. Не професионална, понеже четох че са много скъпи, а това което четох е че може да се получи с два вентилатора, един който да вкарва въздух, а другия да изкарва?
              Осветлението го имам, останаха ми още 3 лампи да сложа, и ще е що годе готово.
              От към машини, имам два пистолета, за филер, и един за база и лак. Купих си ексцентършлайф Метабо, с контейнер за прахта, и възможност за закачване към прахосмукачка, която все още нямам. Имам и полирмашина, евентуално за поправка на някоя грешка, и мисля че горе долу това което е нужно го имам, останалото ще са разните неща които ще са нужни за подготовка и т.н.


              Време намирам, търпение също, а мерака е страшно много.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                За вентилацията - добре помисли как ще реагират комшиите, ако имаш такива. Щото аз не бих търпял в съседство гараж, от който редовно понамирисва на боя, а един сигнал където трябва е достатъчен - даже и връзки не трябват.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Какво ще е добре да направя в случая хем за мен да е добре, хем на съседите да не мирише? Аз не мисля ще е проблем. Реално няма да боядисвам от сутрин до вечер, постоянно, за да е проблем, и честно казано че ще мирише ок, но чак толкова много ли че да бъде проблем?
                  В случай че няма вентилация, какво правя с цялата мараня която ще се получава, и ще бъде вътре?

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
                    Какво ще е добре да направя в случая хем за мен да е добре, хем на съседите да не мирише? Аз не мисля ще е проблем. Реално няма да боядисвам от сутрин до вечер, постоянно, за да е проблем, и честно казано че ще мирише ок, но чак толкова много ли че да бъде проблем?
                    В случай че няма вентилация, какво правя с цялата мараня която ще се получава, и ще бъде вътре?
                    Просто ти казвам че комшиите може да са проблем. Какви конкретно са ти комшиите и как се разбирате не знам, ама и ангелчета херувимчета да са, а ти да боядисваш 2 пъти в месеца, пак може да стане проблем в даден момент.

                    Начина за да не мирише на комшиите е доста скъпо начинание. Водни филтри и прочие, доколкото ми е известно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Просто ти казвам че комшиите може да са проблем. Какви конкретно са ти комшиите и как се разбирате не знам, ама и ангелчета херувимчета да са, а ти да боядисваш 2 пъти в месеца, пак може да стане проблем в даден момент.

                      Начина за да не мирише на комшиите е доста скъпо начинание. Водни филтри и прочие, доколкото ми е известно.
                      Абсолютно е така, съгласен съм.
                      И съседа ми прави ракия 1-2 пъти годишно, пече пуши и опушва дрехи, разваля въздуха, но пък после дава ракия...
                      Главно комшиите на които мога да преча с тях сме в добри отношения, и не им пречи да си работя в гаража. Работата на компресора не им пречи, което ме притесняваше най-много, защото си е шумен, но пък казаха че няма никакъв проблем. А това че ще помирисва на боя, не мисля че ще е чак толкова силно, и много за да бъде проблем.

                      Все пак някой има ли информация за тези водни филтри, понеже в гугъл излизат страшно много и различни неща.

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        През съзнателното си съществуване, не съм виждал автобояджийска камера с воден филтър. Виж, боядисвал съм мебели в камера с водна стена, ама там всичко е много по-различно. Нормалната вентилация дърпа най-вече от пода. Ако оставиш мъглата да си седи след боядисването е възможно да ти се наложи да полираш повече от две-три прашинки. Комшиите сега може да ти говорят много работи, но скоро ще сработи българското у тях - я, тоя май ше се нагуши, пък нещо вече не ми е симпатичен, пък и мирише като работи и не моем да си пием спокойно на двора, чекай да го топнем.

                        П.П. Мирише страшно много ако оставиш всичко на самотек. След една ръка лак на цяла кола, спокойно можеш визуално да проследиш как облаците от мъглата отиват точно към комшийската тераса по закона на Мърфи и очите на комшията ти се окръглят от очудване и малко след това от бяс. Лично съм си прецаквал цяла пералня току-що простряно пране с такава мъгла. Още повече, ако операцията се провежда по по-топлите часове за пръскане на два-три детайла. Понеже разликата в температурата на мъглата и околния въздух е минимална, всичко пълзи на човешки ръст от земята, че и по-ниско.
                        Последно редактирано от коко келеша; 21-09-18, 12:44.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Със сигурност и това сработване българско ще е така, въпреки че се надявам да не се случва...
                          Какво имаш предвид под оставяне на самотек? И какво ще е ако я оставя да си седи след боядисването, това не го доразбрах?
                          Не ми е ясно как почти навсякъде всеки боядисва без каквито и да било условия, и го правят, и живеят, и с това си вадят хляба, а азкато за начало за хоби за лично удоволствие няма да мога..
                          Каквото и да е, пак няма да ме откаже!
                          Няма ли вариант да се направи някак си да дърпа леко, и да изкарва, не да е нещо силно и да духа толкова много, че да обикаля тераси простори и барбекюта. Реално какво мога да направя наистина?

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Глей ся, написах го още преди време - можеш да работиш и в кучешката колиба, но само по таксита - те са единствените (и то не всички) клиенти, които искат колите им да се ремонтират бързо и безплатно, като са склонни да погледнат през пръсти на качеството. Може писаниците ми да ти звучат подигравателно (ако е така е без умисъл), но 20 години съм бил в тоя занаят и до болка са ми ясни нещата. И аз живеех в къща и комшиите уж шеговито ме подпитваха кога пак ще вдигам пушилка. После до нас построиха блок и стана страшно независимо от филтрите и вентилацията, а когато построиха и втория... смотах такъмите. Та всичко писано е преживяно и след това преразказано.

                            П.П. Пък като почнеш по-активна работа, ще се случва да се застъпват две-три коли понеже все някоя ще чака за нещо, тогава ще ти трябват и "паркоместа", за които също може да се сдърпате с комшиите ако дворът ти не е толкова голям, че да заделиш 50-тина м2 за служебен паркинг. Аз при нужда можех да наместя до 4 коли.
                            Последно редактирано от коко келеша; 21-09-18, 15:42.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Мммм да,право дума Коко,ако ще работиш в жилищен район определено си търсиш белята.
                              Липсата на вентилация,води до това,че върху вече подръпналият лак/боя пада някаква част от носещата се във въздуха мъгла.Хич да не се лепнат частици от металика,адналият върху боята/лака разредител и прясно лакираните детаили неприятно матират.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Добре, съглсен съм с всичко от написаното, със сигурност сте прави.
                                Както казах нямам за цел това да е единственото нещо от което да изхранвам семейството си, а главно искам да се науча и да мога да го правя, да си пръсна нещо по колата, по на жената колата, на приятел и т.н.
                                Хоби, кеф, удоволствие.
                                Няма да го правя от сутрин до вечер, всеки ден
                                А защо и да не си изкарвам някой ден и някой лев с боядисването на 1,2,3 детайла...или каквото дойде

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X