Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да уча се на долната страна

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Тоя капак за тренировка ли го ползваш? Защото шприц кит и шкурка 2000 по долнището на капак поне на мен ми е малко странно.
      Що,направо може, да го полира и така да си го кара
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • Всяка тренировка е по-добра от липсата на тренировка. Завиждам ти за търпението. Това щеше да отнесе само един скочбрайт на сухо и после по каналния ред
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • Така е но нещо цвета не можахме да го докараме...Много по-тъмен е от моя цвят.Толкова да е избеляла колата...купих готов цвят и май беше грешка....

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Категорично е грешка.

          • taran
            taran коментира
            Редактиране на коментар
            Готовите цветове са винаги "около" желания,стават за бюджетно цялостно или за джанти,но комплект.
            На какво налягане го пръска цвета?

        • Нямам манометър на пистолета но на вентила беше 2.5атм.Предполагам че на пистолета са идвали не по-малко от 2 атм.Маркуча ми е от оксижен (кислородния маркуч ) . Към 4м е дълъг.
          Имам един въпрос .За горната страна на капака - ако съм го изтъркал хубаво целия на водна 1000 има ли смисъл да се търка с 1500 , 2000 и 2500?С 1000 ми се струва идеално гладко
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200606_212858_copy_1000x563.jpg Прегледи:0 Размер:94.8 КБ ID:6610563
          Последно редактирано от stypkata; 06-06-20, 21:16.

          Коментар


          • Eкстра е, не ти трябва по-ситно. Сложи си и манометър, защото сега нямаш представа дали компресора смогва с дебита на пистолета и може да смениш цвета даже и да е перфектно тониран от колориста.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
              Нямам манометър на пистолета но на вентила беше 2.5атм.Предполагам че на пистолета са идвали не по-малко от 2 атм.Маркуча ми е от оксижен (кислородния маркуч ) . Към 4м е дълъг.
              Имам един въпрос .За горната страна на капака - ако съм го изтъркал хубаво целия на водна 1000 има ли смисъл да се търка с 1500 , 2000 и 2500?С 1000 ми се струва идеално гладко
              Дали пък не съм ти отговорил по- раншко на този въпрос

              Re: Технология на боядисване ... как е точно


              Мнениеот taran » Нед май 31 22, 2020 22:21



              Първо,ако под шприц кит визираш полиестерен шприц кит,може да го пръснеш,но обикновенно, след това се шлайфа и се пръска акрилен шприц/грунд/филер.Преди него се търка с 80,100,120,150, в зависимост какво трябва да направиш,да махниш боята напълно,да затгладиш само някакви дефекти и т.н.
              След шпршц кит 180,240.После се пръска акрилен шприц/гуранд,той се шлаифа 320,400,500.До тук съм писал само за шкурки за сухо шлайфане с машина.Има вариант да го докараш само на сухо до боя,има шкурки 800 и по финни за машина.Може и на водно пак с 800,1000.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • Аааа, колегата в 10-тина форума пита едно и също, и все нещо не е доразбрал??? Тогаваа... работата е тегава
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • taran
                  taran коментира
                  Редактиране на коментар
                  Знам ли,може да са били само 5-6.

              • Аз да питам, при люпещ се лак на металик, някой пробвал ли е да сваля само лака, а не чак до основата/грунда под базата? Знам че е малко тегаво да се прецени кога си махнал лака, но освен това има ли други подробности? До сега при малкото ми бояджийски мероприятия съм свалял или до грунд, или дори и грунда на места, но при сварнително прав детайл с нулева нужда от допълнителна обработка (просто изгорял и на 60% олюпен лак) ми се струва че мога да се справя и само с лака без да дълбая надолу. Въпроса е дали новата база би се хванала читаво и върху стара такава, например след пръсване например с Novol Plastic Primer? Върху стар грунд и гола пластмаса хваща със сигурност - това поне е пробвано.

                Идеята е че не ми се стига до метал, а това е неминуемо на места ако гониш нулеви остатъци от старата база, което води до нов грунд и още едно търкане след него, а и води до премахване на фабричното защитно покритие на ламарината на места.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това с 60% олюпване е преден капак, другото с 5% олюпване е таван.

                • m16oka
                  m16oka коментира
                  Редактиране на коментар
                  Новола ще ти свърши работа. Но най-хубаво е хубаво да се шлайфа, за да няма после неприятни гледки по базата

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  И двете бази са с цвят, при който една допълниелна рехава ръка решава проблема с "прозирането" на неравномерния цвят на основата, поне според моя вкус. Но не в това е проблема - аз лесно ще го пръсна цялото и с 2К грунд преди новата база. Искам максимално да избегна премахването на старите покрития, с цел изобщо да не стигам до гола ламарина - това е. Пък и таван на джипка не хич не го виждам като твърде приятно или лесно занимание в това отношение, особено покрай няколкото оребрявания (за щастие вдлъбнати). Капака може и на маса в работилнцата да го направя, което важи и за врати, предни калници и всякакви други махаеми елементи, но пак - метала е цинково покритие и дори изложен на атмосферни влияния 4-5 години си стои без да ръждясва. Изобщо не искам да го закачам това покритие, а колкото повече копая старите лакови такива, толкова по-вероятно е да го махна на места.

                  Аз поне не мога да махна абсолютно равномерно стара база, особено покрай неравности. Винаги някъде се показва гола основа.

              • Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение




                Първо,ако под шприц кит визираш полиестерен шприц кит,може да го пръснеш,но обикновенно, след това се шлайфа и се пръска акрилен шприц/грунд/филер.
                Под 'шприц кит' имам предвид Body 634 което съм снимал горе.
                Не знам защо казваш че е полиестерен като навсякъде го дават,че е акрилен:

                https://www.hbbody.com.gr/product/?pid=139

                Коментар


                • Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                  Под 'шприц кит' имам предвид Body 634 което съм снимал горе.
                  Не знам защо казваш че е полиестерен като навсякъде го дават,че е акрилен:

                  https://www.hbbody.com.gr/product/?pid=139
                  Грешката е моя,не съм му чел характеристиките,и не казвам че е,а че ако е... Но като цяло шприц кит , по народнуму, се вика на полиестерният,шприц кит.На това му викат или само шприц,или грунд.
                  Аз затова и петам,щото всеки си интерпреттира названията на продуктите,както му се харесва.
                  Иначе в линка дето си дал стоят отговорите на всичките ти въпроси
                  https://www.hbbody.com.gr/products/f...RIMER_tds_.pdf
                  Най- финната шкурка е 1000,за водно шлайфане.
                  Последно редактирано от taran; 07-06-20, 18:06.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • Ето да ми се посмеете на крайния резултат .Всъщност още не крайния де.Сега ще го пастирам да видим на какво ще заприлича. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200608_222511_copy_1244x810.jpg
Прегледи:301
Размер:218.4 КБ
ID:6611242

                    Коментар


                    • Нещо с лака не си го докарал. Пастирането ще пооправи нещата, ако е достатъчно дебел, но няма да стане идеален.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Горната част е с приготвена боя,не с готова и цвета пак е много по-тъмен.Увеличих налягането до край и пак е тъмна..А лака трябваше по-отблизо да държа пистолета и да трупам повечко смело.Явно трудно се отрича как ,защото на едно място малко се оттече и после се заглади идеално ,без портокалова кора
                        Последно редактирано от stypkata; 09-06-20, 04:26.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                          Ето да ми се посмеете на крайния резултат .Всъщност още не крайния де.Сега ще го пастирам да видим на какво ще заприлича.
                          Това с присмеха, ще го оставим на твойте приятели и познати....
                          Като пастираш/полираш вече е време да ползваш 1500,2000 и по финни шкурки. Най-добре е последната шлайфане да е на мокро с Трайзак на 3М или негов заместител и ексцентрекшлайф,но не става с електрическия.
                          И едно въпросче - външният гарен ъгъл на левия "бъбрек" ударен ли е или се лъжа от светлосенките?
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X