Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Е,ако не е до метал,би трябвало нищо де ни стане,боядисваш отгоре и готово.има разбираси и някои условности-ако под грунда не е матирано добре,разредителя в металика или лака може да жо надигне и ще получиш нещо като "юфка",ама тоя риск го има и при не протрит грунд.
    Понякога се очертават леко границите на протритите места.
    Когато е протрито до метал,се увеличава риска от корозия,понеже във всеки от нанесените, слоеве може да има някакви шупли и евентуално, да стигне влага до метала.Не знам до колко е истина,така съм чул.
    Сега или търсиш грунд на спреи или си облепваш колата,обезмасляваш и боядисваш.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Матирал съм навсякъде добре, поне така мисля.
      Утре ще огледам навсякъде всичко което съм протрил, дали е до боя, ако е ще го оставя така, ако има и до метал ще пръсна малко.
      С машината гледах да изравня всичко, всяка неравност, и мисля че от там малко прекалих..

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
        ...С машината гледах да изравня всичко, всяка неравност, и мисля че от там малко прекалих..
        Май, май, доста си прекалил а не малко .
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Май да....но беше с цел да бъде изпипано и да стане супер гладко, но ето..
          Като минавах с машината изгаждах всяка неравност, което не съм сигурен че трябваше да правя и то с 320 шкурка. Мисля че за да извадя всяка неравност трябваше с 400-500 и после водно 1000
          Утре ще облепя и ше пръсна базата. Въпроса ми е ако стане късно проблем ли е да пръсна само базата или трябва задължително база и след като изсъхне и лака?
          Сигурно е супер досадно, че само питам, но друго е когато хора с опит помогнат. Благодаря

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
            Май да....но беше с цел да бъде изпипано и да стане супер гладко, но ето..
            Като минавах с машината изгаждах всяка неравност, което не съм сигурен че трябваше да правя и то с 320 шкурка. Мисля че за да извадя всяка неравност трябваше с 400-500 и после водно 1000
            Утре ще облепя и ше пръсна базата. Въпроса ми е ако стане късно проблем ли е да пръсна само базата или трябва задължително база и след като изсъхне и лака?
            Сигурно е супер досадно, че само питам, но друго е когато хора с опит помогнат. Благодаря
            Неравностите се изглаждат с китването.Грунда оправя съвсем дребни шупли, неравности, драскотини и най-вече прехода м/у кита и здравата повръхност.Грубата структура си я шляйфаш на 320, но не се опитваш да премахнеш всичко,спокойно маже да остане тук там да се виждат точки от контролата,затова имаш и по-финна шкурка.Като и дадеш много газ на машината и тя може и да развали постигнатото вместо да го подобри. Наскоро колегите лакираха преден капак на който беше почнал да пада лака,лака и боята ги свалиха с 80 на ексцентрика,въпреки че шприцваха целия детайл след лакирането от определен ъгал капака изгеждаша ужасно вълнист.
            Можеш да пръснеш първо базата и по-късно лака,за избягване на евентуални проблеми се препоръчва добавяне на около 10% втвърдител за лак към базата.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
              ... Можеш да пръснеш първо базата и по-късно лака,за избягване на евентуални проблеми се препоръчва добавяне на около 10% втвърдител за лак към базата.
              Има обаче една малка подробност, особено, когато някой ще пръска за пръв път в живота си - сложиш ли втвърдител в базата, губиш всичко, което евентуално остане в пистолета, защото трябва да го изхвърлиш. По-скоро утре облепи колата за боядисване а във вторник обезмаслявай и пръскай, за да ти стигне времето.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                А аз точно това опитах да направя...да изгладя всяка една неравност, да стане супер гладко, и съответно протърках на доста места.
                А преди малко пръснах филер със спрей, на местата на които протърках... дано не прецакам нещата..
                След като не е нужно да залича всяка една точка от контролата, да речем ако остане неравност от филера, след като се пръсне базата и лака, няма ли да изпъкнат?
                С какво обезмаслявате? Има ли определен обезмслител? Понеже имам универсален чистител- нещо като спирт за всякакви повърхности и се чудя дали ще свърши работа.

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Не е нужно да изравниш всичко още на 320 .Обезмасяваме с обезмаслител/силиконремувър.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Благодаря! Днес или утре ще пиша какви съм ги сътворил.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
                      А аз точно това опитах да направя...да изгладя всяка една неравност, да стане супер гладко, и съответно протърках на доста места. ...
                      Щом си толкова отдаден на идеята всичко да е най-по-по-най-качествено като изпълнение, хората са измислили течния кит. Когато решиш, че си свършил с шпаклите и маламашките, вместо веднага да пръскаш филер, биеш две ръце течен кит, пръскаш му контрола и хващаш рендето с Р180. Е, ще поизтече малко вода от тебе, ама па ще стане стъклена. Когато свършиш и с течния кит, минаваш към пръскането на филера и неговото търкане.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Направих сефтето....лака ми беше много гъст, и
                        лаковото покритие стана грапаво и с доста забележителен портокал.
                        Дали от вискозитета или грешно налягане незнам, но нещо от това ще да е, и плюс една стечка.
                        Доста грешки си открих от подготовка до краен резултат. Драскотини които пропуснах при шкуренето си проличаха, но като за първи път все пак за мен е добре.
                        На жената и хареса, но все пак аз ще търкам и ще лакирам пак докато не се получи добро покритие без грапавини и подобно неща.
                        https://ibb.co/gccszK
                        https://ibb.co/gZs36z
                        https://ibb.co/eWLCzK
                        https://ibb.co/n6tMte
                        https://ibb.co/n7puDe
                        https://ibb.co/eD84De

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          А тая дупка под лайстната на задния панел изобщо китосвал ли си я?
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            А тая дупка под лайстната на задния панел изобщо китосвал ли си я?
                            Панела е тип "катастрофирАл след боя" ,то преди да се китва требе малко и да се изчука...
                            Иначе поздравления за старанието.Има много трески за дялкане,ма ако имаш желание ще се научиш.Лично според мен е много мърлява работа,да не се свалят дръжките и лаисните,като тая на калника,ма е въпрос на вкус.Освен това,освен повръхността да е гладка,се очаква и детаила да е "прав" на задния панел се диждат две подбености,под лаисната и горе на ръба.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Ако я бях китосал, нямаше да бъде видима. Аз съм на 20 години, и тепърва започвам да се уча. Това ми беше първото боядисване, така че това което съм допуснал като грешки е допустимо, лошо е хора и майстори които го практикуват и работят с години да работят мърляво, да претупват и да работят през пръсти и да допускат такива грешки. Аз ще се науча и то правилно

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Пич,за тия дето работят мърляво пазара сам се грижи.Такава грешка е недопустима за човек дето е решил да яде хляб от това.Айде за вдлъбнатината над нея в дясно иди,дойди.Ма да не обработиш такъв кратер не е грешка,а си е направо мърлявщина.Не го приемай за заяждане.Както и да я обработиш,ще е по добре отколкото да я оставиш.Младостта не е оправдание.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X