Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Много полезна тема ,аз се правих на бояджия на колата , че реших да не давам пари за бояджия при положение ,че на следващия риболов ще е надрана , е не се получи както трябва :-) . Но сега като прочетох научих доста полезни неща , който ще приложа при следващия опит за боядисване .
    Много полезна тема !!!

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Здравейте, супер полезна тема, от която може да се научи много!
      Имам един въпрос- моля за инфо какъв най-евтин компресор мога да ползвам за задоволителни резултати - имам да правя един калник за момента.
      Например нещо подобно:
      мощност: 1,1 kW
      • сух
      • обем 24 L
      • налягане 8 bar



      би ли ми свършило работа, или трябва да търся нещо +1к лева?
      Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
      Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
      Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
      Продавам гуми 205х70х15!

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
        Здравейте, супер полезна тема, от която може да се научи много!
        Имам един въпрос- моля за инфо какъв най-евтин компресор мога да ползвам за задоволителни резултати - имам да правя един калник за момента.
        Например нещо подобно:
        мощност: 1,1 kW
        • сух
        • обем 24 L
        • налягане 8 bar

        би ли ми свършило работа, или трябва да търся нещо +1к лева?

        Както е казал мечо Пух-"колкото повече,толкова повече" ...Тези 24литра може и да не стигнат да боядисаш калника.
        Другото е какъв дебит иска пистолета с който ще пръскаш.Щото това дето си га посочил,едва ли ще докара 250 литра в минута...
        Моето мнение е,че ти трябва поне 100 л ресивър,и дебит над 250 л/мин.Ма аз съм извратен
        ПП,гледам,че си от Сф,ако ти е за един калник,ела си го изпръскай при мен,поне ще ппробваш как става без да набутваш пари.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Определено бих се възползвал от поканата на ​taran. Освен компресора и пистолета, не е лошо и помещението да е по-подготвено за боядисване. Това няма как да се случи в гаража, в който кърпиш и подготвяш за боядисване. И ако все пак твърдо си решил да свършиш всичко в домашна обстановка, мога да ти предложа точно такъв "малолитражен" компресор, за да си пръснеш калника. А ако от някъде изпадне и една допълнителна бутилка, която да се добави като обем, нещата може и да се получат !
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Бе,то и моето помещение не е само за боядисване,но с малко предварителна подготовка се случват нещата.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Понеже и аз съм далече от идеалните условия за боядисване практикувам следното : Помитам бетона и наръсвам с вода . Обикновено гледам да пръскам лятото рано сутрин преди да са се разлетели разните му там насекоми .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0069.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5579984

                А за този компресор какво мислите? Дават го 210 л/с, дали ще става за боядисване на детайли??
                Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                Продавам гуми 205х70х15!

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  На входа или на изхода са тези 210 литра?
                  Нещо такова ти трябва, за да си сигурен, че почти ще докараш въздух за един конвенционален пистолет:

                  http://shop.kirov.net/?cid=150&pid=4277
                  Последно редактирано от коко келеша; 15-04-14, 19:58.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    К`во да ти кажа-веднъж ми изгоря мотора на компресора,изтичах до един съсед и взех подобен на този.Е,не можеше да изкара цял капак,добрече нямаше други детайли за пръскане,отделно,че спираше да работи само между ръцете.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Като този от снимката или като този от линка?
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Като този от снимката или като този от линка?
                        И двата са детски...

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Е, те мъжките са на друг щанд!
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Като този от снимката или като този от линка?
                            Като този от снимката,този от линка сигурно ще изкара цял детайл преди да падне налягането...
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              Като този от снимката,този от линка сигурно ще изкара цял детайл преди да падне налягането...
                              Металика го направи , ама лака го хвърля като пролетен дъжд... За огледала става , но само левото , след 10 мин. - другото :-)))))
                              Уморените коне не ги убиват , нали ??

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                                Металика го направи , ама лака го хвърля като пролетен дъжд... За огледала става , но само левото , след 10 мин. - другото :-)))))
                                И това за кой от двата? И с какъв пистолет се работи?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X