Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ами реших, че е ясно. По-тъмното (почти черното) е намазано с Вюртк, а сивото - с нашенския преобразувател.

    Коментар


    • От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

      Всъщност, на "черното" на снимките се вижда как е избила ръждата и не изглежда толкова черно.

      Коментар


      • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

        Аз стигам до извода че най-добре си става с класически, български, алкиден грунд за метал, след почистване с телена четка. Колеги намериха и фирма, продаваща оловен миниум на прах. Това се е доказало във времето. Остава само да се намери по-адекватен носител, с който да се забърка, понеже безира нещо поне на мен не ми е по вкуса. Съхне месеци.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Ръждо-преобразователите не са панацея, те преобразуват ръждата и я запечатват, но не са антикор грунд за преди боя. Почти всички могат да се боядисват, като някой трябва първо да се измият с вода преди това.
          Колега, имаш ли в наличност от PERMATEX- а и някаква ориентировъчна цена да дадеш.
          Благодаря предварително.
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

            Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
            Всъщност, на "черното" на снимките се вижда как е избила ръждата и не изглежда толкова черно.
            Този ефект случайно го установих преди доста години- детаил, който изложен на температура (макар и не висока, както са твоите спирачни апарати), намазан с обикновен зелен ръждопреобразувател става "вечен" , поне докато детаила се грее.Аз го направих на тотално ръждясал изпускателен колектор, след като се нягряха яко тръбите, побеляха и до ден днешен (близо 10 години) са си така.
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

              Държа да отбележа, че използването на ръждопреобразувател е показано само ако по детайла има ръжда... Ако няма то мазането на детайла с такъв само ще влошава положението...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                Колега, имаш ли в наличност от PERMATEX- а и някаква ориентировъчна цена да дадеш.
                Благодаря предварително.
                В момента нямам, около 25лв. Ако искаш ще ти поръчам.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                  За периода от мазането на скобата и на спирачния апарат до сега, те не са употребявани. Стояли са на рафт, в сухо и проветриво помещение, така, че температурата не е фактор в този случай.
                  А иначе имам и детайли, които са били в експлоатация. Тях ще ги снимам допълнително. Там върху Вюрт-а съм наслоил боя, но ефектът е същият - избива ръжда от почти цялата повърхност. Жалко за усилията..., пък и за средствата...

                  Коментар


                  • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                    Аз отново да напомня, че ръждопреобразувател се нанася САМО върху ръждива повърхност... Това което сте направили е съвършено безсмислено и в този случай ръждопреобразувателят само е навредил, с нищо не е помогнал...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Аз отново да напомня, че ръждопреобразувател се нанася САМО върху ръждива повърхност... Това което сте направили е съвършено безсмислено и в този случай ръждопреобразувателят само е навредил, с нищо не е помогнал...
                      Именно. Пасивиращ грунд, и след това боица, или квото има нужда. А в случая - качествено поцинковане например май също би било добро решение.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                        Точно така, вероятно поцинковането би било най-добрият вариант, респективно най-дълговечен... А мазането с ръждопреобразувател на чисти метални повърхности със сигурност ускорява ръждясването им... Вероятно по-добрият ръждопреобразувател, ще доведе до повече ръжда за в бъдеще..., от горният тест на колегата си вадя определен извод, че WUERTH ръждопреобразователя е по-добър от другият...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Аз отново да напомня, че ръждопреобразувател се нанася САМО върху ръждива повърхност... Т
                          И това не е точно така. Имам повърхности, които не са пясъкоструени, а само са почистени отгоре-отгоре със шкурка, намазани са в Вюрт и след него са боядисани. По нищо не се отличават (след около 2 години експлоатация) от тези, които съм почистил с пясъкоструй.
                          За мен преобладава убеждението, че най-добре е след пясъкоструя да се обработи с нашенски преобразувател, след това той също да се позачисти и да се грундира със свестен грунд. Обработката с преобразувателя не би била необходима, ако пясъкоструят е достатъчно мощен да издуха корозията в достатъчна дълбочина. Ако е по-слаб пясъкоструят, най-добре е да се ползва преобразувател, който да се почисти след реакцията.
                          Иначе, решението с поцинковане е класическо и аз съм се ориентирал именно към него. Вече дадох някои детайли и резултатът е ясен - перфектно.
                          Сега ми остава само да тествам грундове за поцинковани повърхности, за да мога да получа и визуален ефект след боядисване.
                          Ако на някого съм бил от полза ще е добре.
                          Чакам съвет за грунд за поцинковани повърхности.
                          Последно редактирано от PlamPet; 30-07-10, 13:52.

                          Коментар


                          • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                            Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
                            И това не е точно така. Имам повърхности, които не са пясъкоструени, а само са почистени отгоре-отгоре със шкурка, намазани са в Вюрт и след него са боядисани. По нищо не се отличават (след около 2 години експлоатация) от тези, които съм почистил с пясъкоструй.
                            За мен преобладава убеждението, че най-добре е след пясъкоструя да се обработи с нашенски преобразувател, след това той също да се позачисти и да се грундира със свестен грунд. Обработката с преобразувателя не би била необходима, ако пясъкоструят е достатъчно мощен да издуха корозията в достатъчна дълбочина. Ако е по-слаб пясъкоструят, най-добре е да се ползва преобразувател, който да се почисти след реакцията.
                            Иначе, решението с поцинковане е класическо и аз съм се ориентирал именно към него. Вече дадох някои детайли и резултатът е ясен - перфектно.
                            Сега ми остава само да тествам грундове за поцинковани повърхности, за да мога да получа и визуален ефект след боядисване.
                            Ако на някого съм бил от полза ще е добре.
                            Чакам съвет за грунд за поцинковани повърхности.
                            HAMMERITE имат боя 3 в едно, специално за поцинковани, месингови, и прочие повърхности. Лично обаче не съм го опитвал и не мога да дам отзиви.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                              Благодаря!
                              Имам малко останал отпреди и ще опитам.
                              Все пак, формулата "3 в 1" или нещо подобно никога на ми е допадала. Предпочитам да е предназначено за едно единствено нещо, но да става както трябва.
                              Все пак благодаря!
                              А, и още само да добява, че и двата детайла, които съм снимал са обработени само с преобразуватели. Не са грундирани и не са боядисвани.

                              Коментар


                              • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                                Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
                                Благодаря!
                                Имам малко останал отпреди и ще опитам.
                                Все пак, формулата "3 в 1" или нещо подобно никога на ми е допадала. Предпочитан да е предназначено за едно единствено нещо, но да става както трябва.
                                Все пак благодаря!
                                А, и още само да добява, че и двата детайла, които съм снимал са обработени само с преобразуватели. Не са грундирани и не са боядисвани.
                                Объркал съм се. Не е 3 в 1. Просто е боя за върху цинк, месинг, алуминий, и прочие.
                                ето малко инфо:
                                http://www.profix.bg/plugins/content...hp?content.114

                                Ползвах наскоро грунда им за силно ръждясали железа. Ама впечатления ще имам чак напролет. Боядисал съм си носачите с такова + боя на спрей отгоре. Единственото впечатление засега е че бавно съхне. Вероятно или го нанесох прекалено дебело, или нарочно съхне така, че да имат време съставките му да влязат в реакция с ръждата и метала. Цвета му е "интересен" - бежово-оранжево-кафеникаво-сивкав. "сурсинкяв", дето се вика.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X