Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Аз мога да взема утре или най късно в понеделник, но ще трябва да си го вземате от Нови Искър.

    Коментар


    • #47
      До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

      На сайта на вюрт има посочени магазини в София, Пловдив, Варна, Русе, Плевен. Аз си купувам от магазина в Русе разфасован по 100 грама на цена от 7.55 с ДДС. Малко е по-скъпо от литър опаковка, но сравнено с куриерската цена е по-добре. Въпросът е дали по другите магазини разфасоват...

      Коментар


      • #48
        До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

        И аз искам четвъртинка. Ако някой закупи може и от този Хамериканския. Моя Опел едва ли ще си говори с него.
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • #49
          До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

          Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
          И аз искам четвъртинка. Ако някой закупи може и от този Хамериканския. Моя Опел едва ли ще си говори с него.
          Колега и аз като теб! Станахме 2ма. Айде търсят се още 2ма за " чудото" на WUERTH ! 75лв 1л.

          Коментар


          • #50
            До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

            Момчета, не се предоверявайте на препарата.
            Много е хубав, но не е панацея.
            Ако по детайла има ръжда, най-добре ще е да се отстрани предварително.
            Препаратът явно има някаква съставка от рода на ръждопреобразувателите, но по-интересното е, че след изсъхване полимеризира, като боите на водна основа. Филмът, който се получава е много устойчив и е много добра основа за повечето бои.
            Все пак - по-дебела ръжда не е за мазане с тоя препарат. Най-подходящ е за тънка, "млада" ръжда.
            Ползвам го от доста време, но ми се струва, че за спирачни апарати и барабани не е особено подходящ. Явно, поради загряването, полимерното покритие не е особено устойчиво.
            Е, ако някой има други наблюдения ...

            Коментар


            • #51
              До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

              Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
              ...Препаратът явно има някаква съставка от рода на ръждопреобразувателите, но по-интересното е, че след изсъхване полимеризира, като боите на водна основа. Филмът, който се получава е много устойчив и е много добра основа за повечето бои.
              И аз от скорошното пробно мазане оставам със същите наблюдения. Мисля си че има нещо общо с лака на водна основа, който ползвах наскоро. Съхне за същото време, полимеризира по същия начин, ставайки прозрачен, дори и самото му държане при измиване на четката с вода - пак същото. Че имат и подобен мирис. Друго ценно свойство на това покритие е че запазва еластичността си (поне лака де) дълго време, и не се напуква.

              Мазнатото петно върху шасито ми, след 2 автомивки и разходка по река, все още не е мръднало изобщо. Дано остане време да си обработя цялото шаси преди зимата, та да проведа реален тест.

              Иначе, и аз гледам по принцип да изчистя максималното количество ръжда, преди да я обработвам с нещо. Май телена четка на бормашина или флекс е подходяща за повечето случаи. След нея са паднали люспите и дебелата ръжда, а е останал само тънък тъмен повърностен слой, с който вероятно обсъждания в темата продукт ще се справи съвсем лесно.

              Други наблюдения върху лака, който ползвах - напълно прозрачен и безцветен, и се хваща перфектно и към дърво (дори с проникване, поради водната си основа), и към метал - гол или боядисан/грундиран. Към поцинковани детайли - също. Вече е на една година, нанесен върху външни дървени и метални(поцинковани и не, грундирани и не) детайли, и изглежда все едно вчера е нанасян.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                Значи: аз, zzlatanov, м20_маниак и Lubo_ сме за сега първите. Остава само ,който е най зорлия да купи преобразуватела и да се разфасова. Моят номер е 0888626926 . Сори ама ми е много натоварена тазиседмица иначе аз бих се нагърбил!

                Кажете дали да взимам, че днес имам път натам? Телафона ми е 0878462050.

                Коментар


                • #53
                  До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                  Наумил съм си да пробвам следната схема на обработка:
                  1. Изчиствам детайла от ръжда (направил съм си пясъкоструйна камера).
                  2. Обработвам го с ръждопреобразувател на Оргахим (много съм доволен от един гъст и почти черен).
                  3. Без да чистя (от преобразувателя) нанасям този на Вюрт. От опита, който направих съвсем некоректно и набързо, установих, че когато Вюрт се нанася върху метал, обработен с ръждопреобразувател, не се постига онзи лилявочерен цвят. Получава се само едно белезникаво покритие, подобно на лак, но не съвсем бистро. За сега не ми ясно и колко е устойчиво това покритие.

                  Ако някой има опит в тази насока, моля да сподели.

                  Целта е по-щателна обработка, преди запечатване с каквито и да било покрития, грундове и т. н. и постигане на някаква активност на покритието против ръждата във времето.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                    Късно ти виждам въпроса. Иначе аз съм за с две ръце.
                    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                      Първоначално публикуван от Lubo_ Преглед на мнение
                      Кажете дали да взимам, че днес имам път натам? Телафона ми е 0878462050.
                      Явно никой не е прочел това толкова рано сутринта. Мен ме бройте при всички положения.
                      Ако повече нямаш път, кажи къде е това "натам", да го купя аз.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                        Днес ще го взема и довечера ще видя в какво да го разлея.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                          Нека, който има от препарата да пусне една снимка, че като ходя към края на седмицата да взимем да не стане грешка.
                          Благодаря предварително.
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • #58
                            До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                            Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                            Нека, който има от препарата да пусне една снимка, че като ходя към края на седмицата да взимем да не стане грешка.
                            Благодаря предварително.
                            Ето снимка
                            Прикачени файлове
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #59
                              До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                              Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                              Ето снимка
                              Колега, благодаря за снимката.
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • #60
                                До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                ... Мисля си че има нещо общо с лака на водна основа, който ползвах наскоро. Съхне за същото време, полимеризира по същия начин, ставайки прозрачен, дори и самото му държане при измиване на четката с вода - пак същото. Че имат и подобен мирис. Друго ценно свойство на това покритие е че запазва еластичността си (поне лака де) дълго време, и не се напуква...
                                Мисля, че не си прав. Не се държи като лака на водна основа (който не е особено издържлив на слънце, междувпрочем). За съхненето е така, но препарата реагира доста чувствително с желязото, дори когато няма ръжда и се получава някаква патина. Тази патина наистина е трайна, но няма обем, дебелина както при лака. Аз си сгъбих набързо 5милиметрови телени протектори за светлините на задната бронята (ще ги махам от там нЕкой ден, но....) и ги монтирах без боядисване, само омазани с вюрт - стоят втора седмица без грам ръжда да тръгне по тях, въпреки водата...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X