Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Lubo_ Преглед на мнение
    Днес ще го взема и довечера ще видя в какво да го разлея.

    Има ли развитие?
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #62
      До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Мисля, че не си прав. Не се държи като лака на водна основа (който не е особено издържлив на слънце, междувпрочем). За съхненето е така, но препарата реагира доста чувствително с желязото, дори когато няма ръжда и се получава някаква патина. Тази патина наистина е трайна, но няма обем, дебелина както при лака. Аз си сгъбих набързо 5милиметрови телени протектори за светлините на задната бронята (ще ги махам от там нЕкой ден, но....) и ги монтирах без боядисване, само омазани с вюрт - стоят втора седмица без грам ръжда да тръгне по тях, въпреки водата...
      Еми имам цяла намазана ограда с конкретния лак. За 1 зима и едно лято не е мръднал изобщо, а е на открито и слунце го пече по цял ден. Седи си все едно вчера е мазано - и метала, и дървото. Няма ръждясало никъде.

      Лака е на Оргахим. Прави по-дебело покритие, защото е по-гъст. Разреден 1:1 с вода се държи съвсем като това.

      Иначе, ясно е че в това на Вюрт има и други неща, които надали ще разберем точно какви са. Интаресно ми стана, дали няма да се получи нещо такова, ако смесим тоя лак с ортофосфорна киселина+разни инхибитори, ако се налага, и го разредим до същата степен, като това на Вюрт. Надали обаче ще тръгна да си играя, най-малкото защото нито съм химик, нито имам фосфорна киселина под ръка.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

        Всичко е точно. Кажете как ще си предаваме стоката?

        Коментар


        • #64
          До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

          Първоначално публикуван от Lubo_ Преглед на мнение
          Всичко е точно. Кажете как ще си предаваме стоката?
          Аз доколкото разбрах си в нови искър. Кажи някой ден като идваш до София да се разберем нещо. Или дай някакъв тел и заинтересованите ще ти звънкаме .

          Коментар


          • #65
            До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

            Кажи колко си взел и кои са включени в доставката за да знаем да ти изпращаме координати за куриер!
            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

            Коментар


            • #66
              До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

              Взел съм един килограм, телефона ми е 0878462050.

              Коментар


              • #67
                До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
                Колега и аз като теб! Станахме 2ма. Айде търсят се още 2ма за " чудото" на WUERTH ! 75лв 1л.

                Айдеее още 2ма се търсят !!!!!

                Коментар


                • #68
                  До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                  Аз лично много ползвах ръждопреобразовател, тествах всякакви, над 10 години се боря с ръждата по ретро автомобилите, "отварял" съм места години стояли обработени с ръждопреобразовател, грунд и лак, но съм намирал ръждата пак вазкръснала, освен, това покритията, които нанасям отгоре често не са залепнали достатъчно добре, заради праха, който се образува от ръждопреобразуването... Последните години все по-рядко използвам ръждопреобразовател, предпочитам максимално добре почистен детайл с пясъкоструйката или телена четка на дрелка или флекс и обработен с цинк (Zinga), а цинка затворен с епоксиден грунд... Ръждопреобразователя на Вюрт за който става въпрос е по-скоро за бърза обработка на ръжда (1-3 часаа) на пресни, леки ръжди - има и лак който пази известно време, Нигрин (Практикер малки разфасовки х 12лв.) имат същата химия, но имат и (бавен класически 24 часа), той съхне по-бавно и влиза по-дълбоко в ръждата и е за истински ръжди по надежден...
                  VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                  SXS-Restorations 0886513079
                  Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                  Коментар


                  • #69
                    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                    До BUGMAN

                    Колега, би ли споделил как ZINGA-та се държи към боите или грундовете върху нея. Доволен ли си от нейната устойчивост върху метала и последно - откъде се закупува, в какви разфасовки и евентуално цени.
                    Благодаря предварително за отговора.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                      Цингата си има вносител. Но не е редно да го рекламираме. Малко е прехвалена и прекалено скъпичка.Иначе Bugman е прав. Дебела ръжда остави ли се и работи. Преобразователя е за повърхностна и аз задължително го отмивам с вода. От горе- цинков грунд. Вместо цинга вземете на Оргахим- над два пъти е по-евтин и не е по-лош /казвам го от опит/. Има и но торнадо- доста е устойчив, но е направен за пръскане- сипеш ли му втвърдителя и стяга. Това е и основния порблем на цингата- почти чист цинк и лисно се люпи. За това и се запечатва от горе. За малки петна или под кита- пробвайте цинковия шпрей на Валволин. Малко е скъп, но е най- добрия който съм ползвал. Като стегне не се лющи, а и е устойчив на ръжда. Другите които съм тествал са пълни ментета с алуминиеви стружки вътре. Има и на Вюрт ,но е много скъп- не съм прежалил пари да го пробвам. Слушах за тези преобразователи, мислех да пробвам, но така като чета това си е маркетингов трик. Преобразувател, комбиниран с някакво покритие създаващо филм. Нещо като боите 3в1 , ама по-истинско Не забравяйте, че единственото надеждно покритие в завода е поцинковането. Топлото е за предпочитане. Има и други естествено, но не толкова трайни. Ако някой е карал 5-6 зими с ръжда спряна с този преобразувател нека пише. Това е минималния срок за тестване на трайност на обработка. Естествено, не там където е свалено от летящи камъни

                      Коментар


                      • #71
                        До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                        Цинка е много слаб като самостоятелно покритие, ако не е нанесен супер дебело (той и се нанася дебело де), с каквото и да го пръснеш отгоре го поразмеква и се захваща идеално, слабо място остава силата на адхезията която има цинка с метала, обича груби повърхности като ръжда, бластирано и зашкурено с едра шкурка място. Под цинка не е удачно да има друго, за да може да направи реякцията с метала и така да се получи катодна защита...
                        Не знам за рекламата, но мисля добрите продукти и майстори трябва да се знаят, за да не се набутваме там където не си заслужава, нали главната цел на форума е взаимнопомощ....
                        VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                        SXS-Restorations 0886513079
                        Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                        Коментар


                        • #72
                          До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                          Първоначално публикуван от иж-12 Преглед на мнение
                          Колегата " S S1" виждам , че е от Търговище . Ако е съгласен и не е "на зор" , аз имам пътуване към Варна на 18.08 и бих могъл да му закарам неговата 1/4.
                          Чак сега прочетох, но не съм се отказал, потвърждавам си заявката, ако не е късно.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #73
                            До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                            Ако не е късно и има свободна част мога и аз да се включа. На кой да пратя лично с адрес за доставка.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                              Ако се сформира нова четворка бройте ме и мен
                              AUDI A6 2.8 V6 Quattro

                              Коментар


                              • #75
                                До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

                                Колеги, вчера обиколих всичките магазини в Люлин (Практикер, Бриколаж и Метро), но за Вюрт-а не са и чували...Май ще се окаже проблемно и самото му закупуване.
                                Някой да знае къде го има със сигурност, че ми писна да обикалям като цветарка?
                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X