Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се вади болт със счупена глава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как се вади болт със счупена глава

    Щипка, щом се налага компресора да вдига налягане значи има нещо не в ред.
    Ако наистина този гайковерт има тези нютони(нещо в което силно се съмнявам)-ще иска сериозен маркуч за захранване, и сериозен ресивър за въздуха.
    И с тези нютони ще развие болта без да се замисли. Щом не може-значи по някаква причина не развива тези нютони. Дали фабрично ги няма, а продавачите си приказват щото трябва да си продават стоката, дали нещо по захранването-не знам.

    И пак-пробвай със стартера.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #77
      От: Как се вади болт със счупена глава

      Колега слаб ти е компресора и затова не ползваш пълния капацитет на гайковерта. Ако е читав (макар и странна марка) и му подадеш 10 бара ще скъса болта. Забрави шпилки, най много да счупиш нещо по блока и да си вкараш филм . Сваляш си предните гуми, мушкай една отвертка между диска и спирачни апарат да заклини (в отворите за вентилация на дисковете ) викаш един колега да бие една 5 предавка или 4 -та, зависи каква е кутията, да се набере на спирачките и си взимаш една тръбичка 1,5 или 2 метра и с нея
      Който оцелее ще закусва!

      Коментар


      • #78
        От: Как се вади болт със счупена глава

        Компресора ми е Райдер с 25л бутилка за 200лв.Вдига си 8атм и ми се струва че това налягане на този гайковерт трябва да е достатъчно за да развие болта за 2-3сек.Наоравих около 30опита от по 5-6секунди

        Коментар


        • #79
          От: Как се вади болт със счупена глава

          Ако маркуча е с малко сечение , няма дебит и затова не развива.
          При малък дебит увеличи налягането на 10 ат .
          Може би ще се получи.
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • #80
            От: Как се вади болт със счупена глава

            Когато искам повече мощ (от гайковерта) повишавам налягането (доста над предписанието) от компресора,ползвам маркуч с вътрешен диаметър 12мм. или допълнителен ресивър с къс маркуч до гайковерта. Задължително твърдо блокитане на коляновия вал ( със зъбен сектор през отвора на стартера,при смъкнат картер с подходящо трупче на първата противотежест) защото при блокитане през съединителя (включване на 5та и спирачки) има "пружиниращ" ефект който пречи на развиването. Развиването на блокирал болт чрез стартера може да ВИ вкара в допълнителен филм и изисква знание и подготовка (въпреки ,че звучи лесно и примамливо). Подсказването е ,че трябва да се осигури достатъчен свободен ход за засилване на маховика преди блокирането на рамото на ключа ( в сигурна опора)-проста работа, но не е за прости хора (освен ако не е Жигула,Москвич....).
            А при покупки на инструменти не трябва да се правят илюзии с нютонметрите .
            А толкова ли е невъзможно да се ползва техника и услуга от сервиз,работилница,гумаджийница..........
            или навлизате в "бранша" и много държите сами да се справите с "късата клечка" . При тази схема гарантирано решение е с мултипликатор.

            Коментар


            • #81
              От: Как се вади болт със счупена глава

              Мултипликаторът или ще го скъса, или ще го отвие. Въпросът е само дали има място да се използва. Ако двигателят е свален е лесно. Иначе широк маркуч високо налягане или тръба и мамата...
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #82
                От: Как се вади болт със счупена глава

                Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                Ако маркуча е с малко сечение , няма дебит и затова не развива.
                При малък дебит увеличи налягането на 10 ат .
                Може би ще се получи.
                Maркуча ми е с Ф8 вътрешно .А в сайта пише,че гайковерта си иска 3/8" или Ф9,5мм .Може ли това да е причината? Дават го да работи с 6,2атм а аз го надувам на 8атм.Това не компенсира ли по-тънкия маркуч....

                https://www.romcotools.co.nz/?produc...-impact-wrench

                Коментар


                • #83
                  От: Как се вади болт със счупена глава

                  Чакай от 6,5 бара 1300 нютона и си свиркай...
                  Пък и те китайските нютони не са като американските... Визирам CP.

                  Аа, и сега видях, че това било на 1/2. Смях...
                  Последно редактирано от Кольо; 24-09-19, 19:05. Причина: 1/2
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как се вади болт със счупена глава

                    Аз бих предложил пак да се провери посоката на резбата, ей така за всеки случай.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как се вади болт със счупена глава

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Мултипликаторът или ще го скъса, или ще го отвие. Въпросът е само дали има място да се използва. .
                      Има различни като размери (и доста компактни) и с доста солени цени . Първия си изработих от червячна двойка, сегашните (фабрични) са планетарни.
                      И не разбрах какъв е двигателя и колата.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как се вади болт със счупена глава

                        То не пречи веднаж да го удари и на затягане.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как се вади болт със счупена глава

                          Колегаако искаш да пробваш с мултипликатор мога да ти услужа обади се на О885715612 . 1 /69 е моя само същата вложка да има .

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как се вади болт със счупена глава

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Има различни като размери (и доста компактни) и с доста солени цени . Първия си изработих от червячна двойка, сегашните (фабрични) са планетарни.
                            И не разбрах какъв е двигателя и колата.
                            Имам опасение дя е в лодката
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как се вади болт със счупена глава

                              Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
                              Колега слаб ти е компресора и затова не ползваш пълния капацитет на гайковерта. Ако е читав (макар и странна марка)
                              Странна марка е наприпер райдър, парксаид, топмастър, ама кинг тони да е странна
                              Освен отвора на паркуча голямо значение има дължината, пробвай с максимално къс, ако е 10м при 8мм забрави за дебит .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #90
                                От: Как се вади болт със счупена глава

                                Кинг Тони за мен е супер не известна марка, но като се разчетох видях че не са нещо повече от Топ туул и двете идват от Тайван. С такова не съм работил за моите 15 години в автосервизната ми дейност и реакцията ми е нормална. То и повечето хора викат на тресчотките "Гедоре" ама това е друга тема
                                Който оцелее ще закусва!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X