Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се вади болт със счупена глава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как се вади болт със счупена глава

    Натискането на камъка не с ръка, а с подходящо трупче което опира на купето, шасито, греда...

    Коментар


    • #62
      От: Как се вади болт със счупена глава

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Амиии... Виж как са най-обикновените свредла, 99% от тези които ще намериш са за метал.
      Въпросът е да направиш режещите ръбове на твърдосплавната пластина да приличат на тези свредла.
      На свредлото з бетон няма режещ ръб. Там не се търси рязане, а разбиване. Затова и няма ръб който да реже.
      Обаче пластината е ноояка, и яде твърди болтове като кашкавал, та затова се налага да се зточват такива сведла като за метал.

      Обаче с разпробиване да се извади скъсан болт е умряла работа. Не,ч е не става, ама е силно прецизна работа, с много внимаване, и въпреки това-неясен резултат.
      Имам развити стотици скъсани болтове, някои на много кофти места, други скъсани на 5-10 мм навътре, и всичките със заваряване. КАто се скъса първия път-втора заварка. Като се скъса и тя-трета.
      Всяко зваряване затопля болта, вследствие той се разширява, и после се отпуска. Получава се охлабване на ръждата и мръсотията.
      Отделно, ако болта успее да се зачерви-част от ръждата изгара, и пак имаме отпускане.

      Абе-лесна работа. Не е като да се оправяш с умнофона...
      Доста свредла съм виждал. Доста и съм пробивал с тях. Много и съм изпочупил. Аз обаче не точя. Не ми е основен бизнес работа с железа. Като се счупи си купувам ново.
      Такова обаче за бетон ,наточено като за метал не съм виждал, а казват че върши работа. Пластината е щръкнала нагоре -как се заточва исках да видя снимка.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #63
        От: Как се вади болт със счупена глава

        Продават такива готови
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #64
          От: Как се вади болт със счупена глава

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Продават такива готови
          Много извън темата, но преди 7г, като ни монтираха кухнята, видях такова на живо. Млдежа го сложи на един винтоверт и с това пробиваше панел без удар, все едно дупчи борова дъска...
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #65
            От: Как се вади болт със счупена глава

            A според вас този Devalt 899 ще може ли да се справи с толкова натегнати болтове или пак ще си хвърля парите на вятъра? Ако сваля радиатора ще се събере.
            https://promachines.bg/product/865/g...rii-kufar.html

            Коментар


            • #66
              От: Как се вади болт със счупена глава

              Дават му 950 нютона, би трябвало да може. Това си е яка машина. Но ако ще се купува само за един болт-не си струва.
              Това е гайковерт за гайки на камионски джанти...

              @ борето-никой не е казал, че камъка трябва да се натиска с ръка. С тръба, дъска, даже и някакъв камък е по-безопасно.
              Обаче аз и с ръка съм надискал, в началото когато ме учеха на този чалъм. Още съм с две ръце
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                От: Как се вади болт със счупена глава

                Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                A според вас този Devalt 899 ще може ли да се справи с толкова натегнати болтове или пак ще си хвърля парите на вятъра? Ако сваля радиатора ще се събере.
                https://promachines.bg/product/865/g...rii-kufar.html
                Приятел си купи това животно. Гайка 30 стегната с метър тръба я разви за 2 секунди.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #68
                  От: Как се вади болт със счупена глава

                  Този да, но го има за 170лв във фейса и той най- много да ти продъни джоба
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как се вади болт със счупена глава

                    Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                    Да.Централния на коляновия вал.Ако някой колега от Бургас може да ми услужи с пневматичен гайковерт утре ще го почерпя.Компресор имам.
                    Вече чувате различни предложения и някои сработват.
                    Моя опит показва че в повечето случаи пневматичен гайковерт 1/2 и реални около 600нм. вършат работа,но на десетина болта ми се случва и "къса клечка",тогава само 3/4 върши работа. Закупуване на гайковерт има логика, ако ползвате в работата.Няколко умерени удара по главата на болта са желателни преди напъните.
                    А преди години, на личния Пасат болта беше толкова упорит ,че с 1" на гумаджиите само скъсахме два преходника- развих го с редуктор (мултипликатор за гуми)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как се вади болт със счупена глава

                      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                      А когато нямаше гайковерти интересно как са отвивани .Иначе колегата се оправя -като охлаби с пинсетите.
                      A като имаше само влски каруци и болт на колянов вал нямаше.
                      Прогрес, какво да го правиш.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как се вади болт със счупена глава

                        Ще се побъркам вече.Днес купих този пневматичен гайковерт King Tony 1288NM (реални според продавачката) за 348лв ,но и той не можа да помръдне болта (????).Сякаш е заварен..Иначе гайковерта си блъска здраво.На 1-ва степен от 4 ми стяга болтовете на джантите с нормална сила (добре стегнати ),а на 4-та степен за 1ч блъскане не успя да развие болта на коляновия вал... Това 1ч е с прекъсвания за изчакване на компресора да вдигне налягане,след което пак 5-6 секунди натискане и после пак 1мин изчакване...Вложката и болта загряха,но не мърда.Вече втори ден се боря с този болт.Такова нещо не бях виждал за 15г аматьорски ремонти.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как се вади болт със счупена глава

                          Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                          Ще се побъркам вече........Вече втори ден се боря с този болт.Такова нещо не бях виждал за 15г аматьорски ремонти.
                          Понякога е здравословно и ползването на трудния път на познанието (проби-грешки), но подражанието е по бързо и евтино като процес на обучение.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как се вади болт със счупена глава

                            Нагрей го малко 60-80 градуса да охлаби фиксатора за резби. Май ти е слабичък компресора за да държи 5-6 секунди.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как се вади болт със счупена глава

                              Няма фиксатор за резби.Стегнах си го чист.Счупих 2бр 6мм бургии с които законтрям маховика като го напъвам с тръби и лостове,за това надеждата ми беше в ударните гайковерти ,но щом и с този звяр не успя не знам.Вече ми се иска да го разпробия болта и да търся нов.
                              Последно редактирано от stypkata; 24-09-19, 18:48.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как се вади болт със счупена глава

                                Вчера 19.01ч #53

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X