Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се вади болт със счупена глава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как се вади болт със счупена глава

    Развих болта по много елементарен начин - разтопих главата му с електрожена и той се охлаби и после го развих с една пинсета.Но сега удрям на камък с болта на коляновия вал (не ми върви с тея болтове...).С 1 метър рамо не мога да го помръдна.Пръснах една вложка (нискокачествена) .Ударния ми гайковерт е 200нМ и не може да го развие.Бях решил да купя по-големия модел (Dewalt 899) който е с 950нМ и би трябвало да се справи с болта,но е 22см дълъг а мястото е 19см .т.е. няма да се събере.Аз го завивах този болт преди 5 месеца.

    Коментар


    • #47
      От: Как се вади болт със счупена глава

      Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
      .....Но сега удрям на камък с болта на коляновия вал (не ми върви с тея болтове...).С 1 метър рамо не мога да го помръдна.....
      За кой болт питаш ,този който някой го отвиват със стартера ли?

      Коментар


      • #48
        От: Как се вади болт със счупена глава

        Да.Централния на коляновия вал.Ако някой колега от Бургас може да ми услужи с пневматичен гайковерт утре ще го почерпя.Компресор имам.

        Коментар


        • #49
          От: Как се вади болт със счупена глава

          Виж на главата на болта, който не можеш да развиеш, дали не пише "L".
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #50
            От: Как се вади болт със счупена глава

            Не е лява резба.Развивал съм го пролетта.Нормален си е.

            Коментар


            • #51
              От: Как се вади болт със счупена глава

              Болта на коляновия вал само с гайковерт, зора е веднъж да охлаби.

              Коментар


              • #52
                От: Как се вади болт със счупена глава

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Болта на коляновия вал само с гайковерт, зора е веднъж да охлаби.
                А когато нямаше гайковерти интересно как са отвивани .Иначе колегата се оправя -като охлаби с пинсетите.

                Коментар


                • #53
                  От: Как се вади болт със счупена глава

                  Значи вземаш гидория със съответния канък, и запъваш въртока към земята, носач, или каквото там.
                  Завърташ със стартера, и е готов.
                  По този начин съм развил поне 7-8 болта.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как се вади болт със счупена глава

                    Ударната отверка е 15-20лв и е вечна при такава експлоатация
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как се вади болт със счупена глава

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Ударната отверка е 15-20лв и е вечна при такава експлоатация
                      Имам такава с квадрат 1/2 " за гедория. Проблема понякога е в липсата на място за замах с чука.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как се вади болт със счупена глава

                        Опитай със стартера.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как се вади болт със счупена глава

                          Преди опита със стартера, помисли за радиатора дали не трябва да се свали. Един удар ще бъде финансов удар.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как се вади болт със счупена глава

                            Вече няколко пъти чувам за свредло за бетон наточено за метал.
                            Може ли някой да пусне една снимка,че аз за метал не знам как е правилното заточване ,камо ли пък такова?
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как се вади болт със счупена глава

                              Амиии... Виж как са най-обикновените свредла, 99% от тези които ще намериш са за метал.
                              Въпросът е да направиш режещите ръбове на твърдосплавната пластина да приличат на тези свредла.
                              На свредлото з бетон няма режещ ръб. Там не се търси рязане, а разбиване. Затова и няма ръб който да реже.
                              Обаче пластината е ноояка, и яде твърди болтове като кашкавал, та затова се налага да се зточват такива сведла като за метал.

                              Обаче с разпробиване да се извади скъсан болт е умряла работа. Не,ч е не става, ама е силно прецизна работа, с много внимаване, и въпреки това-неясен резултат.
                              Имам развити стотици скъсани болтове, някои на много кофти места, други скъсани на 5-10 мм навътре, и всичките със заваряване. КАто се скъса първия път-втора заварка. Като се скъса и тя-трета.
                              Всяко зваряване затопля болта, вследствие той се разширява, и после се отпуска. Получава се охлабване на ръждата и мръсотията.
                              Отделно, ако болта успее да се зачерви-част от ръждата изгара, и пак имаме отпускане.

                              Абе-лесна работа. Не е като да се оправяш с умнофона...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как се вади болт със счупена глава

                                Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                                Преди опита със стартера, помисли за радиатора дали не трябва да се свали. Един удар ще бъде финансов удар.
                                Еее, то човек трябва да е идиот за да не види, че може да удари радиатора.
                                По моя начин-нахлузвам на въртока на гидорията тръбя, която опирам в земата. Така няма начин да удари никъде драугаде.
                                Ако имач човек да натиста камъка към болта-супер, че понякога камъка изтърва. Но и без помощник се получават нещата, иска малко мислене и още толкова опит с машините.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X