Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Потърси си текникумски учебници по технология на металите и студена обработка.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Обясних по-горе,няма проблем с машината,но операторът трябва да задобрее.И задължително да ползва свинский смаз при производство на резби.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Домус-ойл ползвахме в техникума. Голям ефект има. Не знам причината ама върши работа.
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          С обикновено автомобилно масло не става ли? Гледам в youtube майсторите по света масово си смазват с масло обработваните детайли.

          Днес нарязох резба М10х1.5 на прът от стар амортисьор (лъскавите пръти в горната част на амортисьорите).Предполагам материала е повече от Стал-3.Подпрях го с центъра и с кобалтов нож наследство от продавача ,що годе добре заточен се получи доста добре изглеждаща резба (гладка като на купешки болт).Направих една грешка - пренатегнах винта на седлото и пръта започна да бие.Не знаех,,че не трябва да се натяга много въртящия център от седлото.Подадох общо 3.6мм докато навия гайка М10х1.5 на 11мм прът.

          Днес ми се скъса едната вида държаща двигателя на лодката ми за фундамента (дъбови трупчета) и ми се налага да нарежа неръждаема вида за дърво М10 със шестостенна глава (17мм) ,защото с необходимата ми дължина не се продават (питал съм по магазините) и не знам дали ще се справя и дали въобще може да се нареже вида на стург.Стъпката на скъсаната я мерих - 3мм е (8мм вида).Трябва да купя неръждаем шестограм 17мм (S17) и ножове за неръждаема стомана (жълтите).
          .Имам добре заточен кобалтов нож с трапецовиден връх,който влиза идеално в резбата на старата скъсана вида,но дали ще може да реже неръждаема стомана?Изобщо да се захващам ли или да ходя на стругар ?
          Последно редактирано от stypkata; 29-03-17, 21:22.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            За можене може ама неръждавейка с кобалтов нож няма да стане .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Здравейте,от доста време се мъча да нарежа резба на нож,ножа ми е със сменяеми пластини на 60 гр. но все не се получава и това ме навежда на мисълта че има проблем със струга,та въпросът е какво трябва да огледам по струга за евентуални проблеми? Струва ми се че прави резбите със неравномерна стъпка но това са само наблюдения на начинаещ в този занаят и не се съобразявайте много с тях.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                ...И задължително да ползва свинский смаз при производство на резби.
                Аз да препоръчам нещо друго-тебешир.Еле пък за вътрешни резби.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Аз пък препоръчвам да си купи смазка за нарязване на резби от магазина. Например Bardahl C5. Има и на други фирми подобни, както на спрей, така и в шише.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Аз да препоръчам нещо друго-тебешир.Еле пък за вътрешни резби.
                    Тебешир да бележи докъде е стигнал ли?
                    Дистанционното обучение е хит последно време но за тази професия е трудно да се научи.
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      А има ли някаква особеност при направа на вътрешна лява резба на нож и изобщо при направата на резба на нож освен описаното в първия пост на темата? Похабих 2 метра стомана да се мъча да направя годна резба и така и не успях. Смазка задължително ще взема,нямах представа че се предлага специална смазка.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Смазката "доизглажда" нещата (резбата) не я прави.
                        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Това за смазката е ясно,по скоро исках да знам къде мога да сбъркам при направата на резба,правя фаска,подавам по 0.2мм на ход,обороти от 45 до 180 и не се получават и това е. Най-много стигнах до вариант да се навива 2-3 оборота и това е.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Не обираш луфта на напречното подаване?
                            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                              Тебешир да бележи докъде е стигнал ли?
                              Не.Заглажда резбата.Резбата остава суха.Съответно не полепват стружки във витките.Мазна,особено вътрешна резба,се чисти трудно от стружките.Та такива ми ти работи.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Не.Заглажда резбата.Резбата остава суха.Съответно не полепват стружки във витките.Мазна,особено вътрешна резба,се чисти трудно от стружките.Та такива ми ти работи.
                                Тези резби са като народна медицина! Всеки има рецепта за правенето им.
                                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X