Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
    Ей сега я сгафихме работата....Ще се окаже,че машината е била свързана правилно

    Oбаче наистина ще ми трябва ръковосдство,защото не знам нито от къде се налива маслото,нито от къде се точи,нито коя е третата кутия.Четох във форума,че препоръчвате масло М10Д.Аз имам диференциално -червено масло голямо количество.Мога ли да го налея и ще навреди ли с нещо на струга?
    По принцип ти трябва машинно масло за металорежещи машини. Ако не намериш такова и М10 върши добра работа.Тук няма окислителни процеси така че с едно масло ще караш години.По повод посоката Петров ти е казал накъде е .Демек когато дръпнеш лоста нагоре, универсала се завърта към теб за да може ножа да реже.Ако е различно разменяш две от фазите (!!!само две!!!) на входа на машината или там където я свързваш към инсталацията на работилницата.Успех и честито!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      За скоростната кутия трябва да махнеш горният капак тъкмо ще се запознаеш с карантийте на скоростната кутия. За подавателната кутия (тази с трите ръчки отпред) до зъбните колела има една пробка точно над прозорчето през нея се налива до малко над средата на прозореца. А на кръстатия супорт отпред отгоре в ляво трябва да има пробка за наливане , но аз наливам през ръчката за посоките -по бавно е но ме мързи постоянно да развивам пробката щото при мен прикапва и се губи масло от кутията.За източване на скоростната кутия има между ремъците един стърчащ "хуй" с резбова тапа на края . На супорта търси пробката от долу .На подавателната кутия мисля че беше отпред в дясно отдолу.
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        А ако върти на обратно,какво и защо би се случило,че ми стана любопитно?!
        Нищо особенно,разликата ще усетиш само във посоката на ръкохватката за резбите.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          И аз не се сетих за нещо,дето би се отразило пагубно на механиката,за ел. частта не знам.От тоци хич не отбирам.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Та като стана въпрос за резби се сетих за премеждията на един Софиянец покрай тях.
            http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=33198
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Проблема не са 19-те стъпки на инч, а това че трябва и да е леко конусна. C11-ките имат достатъчно близка стъпка за да не е проблем при такава дължина на резбата. Пък и ако е драма, не вярвам да не може да се намери нужната плашка. Резбата е доволно масова.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Масло ще плиска независимо от сфазирането на машината,със бутална помпа е задвижвана от ексцентрик.
                При тебе на СУ 582 системата на мазане е принципно различна . Електрическа помпа качва маслото а горе в кутията има живачна ампула датчик . На С 10/11 и СУ 400 помпата на шпинделната кутия е зъбна и не върти ли в правилната посока няма мазане .
                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Та като стана въпрос за резби се сетих за премеждията на един Софиянец покрай тях.
                http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=33198
                Стъпка 1.375 милиметрова на практика съвпада . Има го някъде писано и в темата . Стотици такива резби съм нарязал . На времето в стария завод имахме таблица със съвпадащите и приравнените резби по различните стандарти .
                Последно редактирано от sek.1; 25-01-17, 03:44.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Както по горе е казано при обратно въртене няма мазане,лагерите на шпиндела и съединителя работят на сухо .В зависимост с какви лагери е струга цената е различна ,скъпият варянт е около 1200лв.Помпата е зъбна не качва когато е на обратно.Също ако сруга не е сфазиран и пуснеш бързият ход ще правиш верига или колелото и .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    В повечето случаи изключва моторната защита
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Стъпка 1.375 милиметрова на практика съвпада . Има го някъде писано и в темата . Стотици такива резби съм нарязал . На времето в стария завод имахме таблица със съвпадащите и приравнените резби по различните стандарти .
                      Това е едно от първите неща дето се научаваха след училище,че беше важно за частмака ама е факт,че печката прекоси цяла България,че много колеги са брали ядове покрай щуцерите за тия печки и че на мен на времето ми направиха едно нищо.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        В повечето случаи изключва моторната защита
                        Ако помниш и моя беше вързан наобратно като го пробвахме. И в моя случай нищо не изключваше. Мотора си въртеше, вала за смохода също се въртеше с диви обороти. Като го вързах правилно всичко си дойде на мястото и никакви проблеми няма от тогава.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Както казах преди на ремъчната шайба на входящия вал има табела с посоката на въртене на шайбата
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170125_120900-a.jpg
Прегледи:2
Размер:394.1 КБ
ID:5741023
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170125_120937-a.jpg
Прегледи:2
Размер:389.8 КБ
ID:5741024
                          На втората снимка се вижда прозорчето и по-нагоре в дясно е пробката за наливане на масло(болта с шестостенна глава). За източване е отдолу и отпред в ляво на подавателната кутия когато застанеш срещу нея .
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Ако помниш и моя беше вързан наобратно като го пробвахме. И в моя случай нищо не изключваше. Мотора си въртеше, вала за смохода също се въртеше с диви обороти. Като го вързах правилно всичко си дойде на мястото и никакви проблеми няма от тогава.
                            Като обърнеш фазите на машината трябва отделно да обърнеш фазите на мотора на самохода защото на обратно го законтря фройлайфа .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Като обърнеш фазите на машината трябва отделно да обърнеш фазите на мотора на самохода защото на обратно го законтря фройлайфа .
                              Въртеше и щпиндела и вала за подаванията наопаки. Нямам обяснение. При мен обърнах единствено 2 фази в щепсела и всичко си тръгна както трябва. Тогава и ти мигаше как е възможно. Самоходите си работят от тогава безгрижно.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Въртеше и щпиндела и вала за подаванията наопаки. Нямам обяснение. При мен обърнах единствено 2 фази в щепсела и всичко си тръгна както трябва. Тогава и ти мигаше как е възможно. Самоходите си работят от тогава безгрижно.
                                Явно е приплъзвал фройлайфа .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X