Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
    Ако ти си виждал от де се движи маслената помпа,ич немаше да се обаждаш,ама друго е да се снимаш кат мислителя.Аре проучи нещата и после си подпирай главата по тоя начин.Парвилния отговор е точно на шайба и половина в дясно
    Ако имаш да казваш нещо, просто го кажи, вместо да се правиш на интересен!

    При въртене на двигателя наобратно (при разменени 2 фази например) помпата наистина не работи и това категорично е най-честата причина за неработене на помпата при наскоро придобита и свързана към мрежата машина от човек, който все още не я познава. Дали има и други възможни причини - със сигурност, и ако знаеш нещо и искаш да помогнеш просто го направи. От последните ти 2 поста никой не печели нищо!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Помпата взима движение от вала на съединителя,на който е и ремъчната шайба.Най добре колегата да промие кутията и продуха тръбичките.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Днес свалих капака и c една голяма спринцовка напълних помпата през отвора в който влиза тръбата от която помпата засмуква масло и започна да хвърля.Не мога да си позная машината.Сстана чувствително по-тиха.2 месеца съм го ползвал така без смазване ,но като няма кой да ми каже ???
        Другия проблем : Стругованата повърхност не е гладка а назъбена.Извиках един познат стругар да го види и се оказа,че на релсите на напречното подаване имам луфт.С едни болтове в предната и задната част на "масата" натегна един клин с който се обра значително луфта,но вътренето на врътката за напречното стана много трудно . После пак я отхлаби,защото щяло да ми прави проблем като правя резби и сега пак се върти лесно,но като се въртеше трудно ( с обран луфт) стругованата повърхност ставаше перфектно гладка като огледало а сега след отхлабването пак започна да става грапава.На снимката ви показвам разликата между обрания луфт и охлабения .

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lth.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5756246
        Последно редактирано от stypkata; 10-06-17, 20:50.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Оборотите и подаването също са важни при различните стомани.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            По средата отгоре на напречната част на подвижното седло има тапа и под нея се вижда бронзовата гайка и контратта с която са обира луфта в напречния винт.
            Помоли майстора който е бил при теб да обере луфта.Отпред сваляш ръчката с нониуса за напречното подаване и подлагаш шаиба за обираме на сексуалния луфт.Тези неща ще подобрят работата.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Кръстатият супорт трябва да е натегнат до край и за да не прави аномалии. Ползва се по предназначение,за влизане в стъпка при правене на резба или при изработване на конуси.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Кръстатият супорт трябва да е натегнат до край и за да не прави аномалии. Ползва се по предназначение,за влизане в стъпка при правене на резба или при изработване на конуси.
                Като не го ползвам на моите машини го законтрям с един болт отдолу между двете части и натягам винта .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  В мнението ми по горе вместо " сексуалния" ,да се чете "аксиалния" . Тези телефони изопачават понякога написаното. А Станьо ти е дал много практичен съвет,за застопоряване на кръстатия супорт.
                  Последно редактирано от pgv64; 11-06-17, 09:05.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Някой от София може ли да ми помогне със следната задачка.Искам отвора отпред на детайла,който е 12 и после 10мм, искам да стане 13мм по цялата дължина, но 13мм райберован точен отвор като запазим съосието на отвора?Не знам към кого да се обърна за това търся помощ от вас.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037455061-big.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5756363

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Привет! Колеги повреди ми се бързосменния патронник 0-16 мм на Акус Лясковец. Някой знае ли откъде мога да си намеря друг с подобно качество или евентуално на Рьом?

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        [QUOTE=santaclash;3162136]По номера- титан 30%, кобалт 4%. Няма как въобще да работи на удар. За сметка на това ще държи на нагряване. Това е пластина за равномерна работа-резби, вътрешни отвори и т.н. на високи обороти.Тази пластина иска спокойна работа и се идплзва за обработка на закалени детайли.Състава и е 30% титанов карбид /а не титан/ 4% кобалт и останалото е волфрамов карбид
                        J

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Колеги ще ви помоля за малко помощ за една на пръв поглед елементарна задача (може и да е за вас).Аз вече няколко дни се блъскам с нея и не става и не става.Квадратна планка с размери 20см/20см (квадрат) и дебелина 12мм трябва да я преработя на кръг с диаметър 14см на струга.Изрязох с флекс ъглите,за да улесня струговането,но проблема е със захращането към универсала .За това пробих дупка с дрелката в средата на планката Ф10 и си направих от плътно желязо нещо като дорник с резба на края ,който хващам в универсала,а планката я нахлузвам на дорника и я стягам с гайка М10 (виждал съм го в youtube но с по-големи гайки).Та проблема е,че като започне да удря ножа в ъглите на планката гайката превърта колкото и да я стягам ,резбата се разваля и после трябва да я развивам с лост и в крайна сметка от 3 дни не мога да я струговам тази планка ....Може ли да ме насочите към правилния път,че ми се зави свят от обикаляне на грешни пътеки?Благодаря
                          Последно редактирано от stypkata; 03-07-17, 11:46.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Ако не е фаталнофатално, да се точкова с телоподаващото за дорника. Но диаметъра е желателно да се увеличи.
                            Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                            0884837709
                            0878383528

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Отвори челюстите на около ф120 и в отвора дето си пробил подпри с центъра.Нататък или стържеш или отрязваш,както ти е удобно.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                                Отвори челюстите на около ф120 и в отвора дето си пробил подпри с центъра.Нататък или стържеш или отрязваш,както ти е удобно.
                                Това го пробвах,но като натегна центъра започваше да вие/свири лагера му и реших,че не това е правилния начин и се отказах.А като го охлабя планката превърта.Това със заварянето си го мислех.Заварчик съм по професия и не ми е трудност да му заваря една тръба,но не всеки стругар има ЦО и заварява и не на всеки детайл е подходящо да се заварява и реже в последствие за това не исках да го заварявам а да намеря правилния начин.Но щом и вие съветвате да се заварява явно това ще е .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X