Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Както каза Димилев идеалната смазка е графитен прах. Но трудно се намира. и става и с хидравлично масълце на тънко. Без мазане универсала при повечко натовареност (работа ) се износва бързо и се получават луфтове ,а от там биене и недобро захващане.Старите майстори в матричарския цех имаха една приказка "ако не плюнеш, не влаа и задира".Когато смазваш с течна смазка на тънко по -често го ревизираш ,демек чистиш няма проблем . Все пак инструмента си е наш и трябва да се пази. Предишния универсал (руски ) го ползувах от 87 до миналата година без проблем ,като всеки месец , а понякога и по-често го ревизирах. Накрая беше с 0,05мм биене и леко конусно захващане и го смених с друг нов руски ,който ми изпадна.Всеки си има мнение по въпроса и не искам да налагам моето ,просто споделям опита.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      [QUOTE=piars;3097622
      Ще помоля,за една снимка на тоз винт.


      Ето и снимка на винта.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K975.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5742270Това са беладжиите.
      Аз досега не съм мазал никога патронника само съм промивал WD40 или газ за осветление колкото да изчистя от налепи и не съм имал проблем ни със завиване ни с развиване.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение


        Ето и снимка на винта.[ATTACH=CONFIG]899907[/ATTACH]Това са беладжиите.
        Аз досега не съм мазал никога патронника само съм промивал WD40 или газ за осветление колкото да изчистя от налепи и не съм имал проблем ни със завиване ни с развиване.
        Мерси много!
        На път съм да си купя,една С8 и това ще е първото което ще проверя,защото ако реши да ме замерва с нещо,ще се скараме още в началото.

        Поздрави!!!
        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Противно на всички мнения,смазвам вътре ъгловата предавка и пиньоните с литол.Отвън спиралата и плашките са идеялно сухи.Вътре в универсала просто няма откъде да влезе прах или стружки,и винаги се движи с лекота.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Противно на всички мнения,смазвам вътре ъгловата предавка и пиньоните с литол.Отвън спиралата и плашките са идеялно сухи.Вътре в универсала просто няма откъде да влезе прах или стружки,и винаги се движи с лекота.
            От вътре и аз така,ама и на всеки зъб от челюстите,капвам по капка масълце.Смазвам и каналите в пиньоните,дето влизат фиксиращите болтове.Там дето короната лагерува в корпуса на универсала,пак смазвам.Периодично почиствам челюсте и спиралата и пак така.
            Последно редактирано от kameno karp; 28-01-17, 20:56.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              И аз преди 2-3 г си купих,Бизон.Всички триещи се части си бяха смазани.На времето работехме с ТОС,ама нямам спомен колко смазка са имали вътре.Та сух няма как да работи универсала,ни се стяга,ни се развива.
              Работят безгрижно . Аз през тоя си живот универсал не съм смазвал . И двата ми ТОСа ги имам от повече от 20 години като на тройката смених едни челюсти защото един колега наряза резба в оригиналните и сега съм ги застъргал на меки Само че аз работя от край време на едни 90% с охлаждане та каквото смаже борьола това е . Не помня кога за последно съм отварял за ревизия универсала ама ключа се върти с един пръст . Вчера два пъти съм въртял челюсти . Като сменям челюстите задължително им почиствам зъбите и каналите с четката после я слагам в едно от празните легла и превъртам няколко пъти спиралата да обере ако има нещо по нея .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                В ръководството на TOS-а си пише с какво се змазва. А именно - суха смазка. Дават и конкретното пръскало на Molykote, което е спрей с молибден, като течността изфирясва и остава само молибдена.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Е това е графит на спрей. Няколко секунди след като го пръснеш, течността се изпарява и остава сух графит.
                  Прикачени файлове
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Колеги случайно да знаете магазин в София, от който може да се купи такъв спрей или да се поръча.Защото от сайта на фирмата дистрибутор на продукти " Molykote" предлагат по мин. 10бр.Обиколих над десетина такива специализирани магазини за смазки и нямат , а някои даже не знаеха за какво иде реч.Не намерих и заместител от друг производител.Предварително благодаря !
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Loctite 8191 май е аналог. Ама те и тия са същите тикви....

                      ПП Аз бих купил 2-3. Ако се съберем няколко човека може и да го докараме до 10.
                      Последно редактирано от sparkybg; 31-01-17, 11:06.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ако не му е фрапираща цената,бройте ме и мен с два-три броя.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Нещо аналогично на Бардал няма ли ? Там представителя е наш човек При тях такива условия няма купуваш колкото ти трябва .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Има, ей-го:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lubrifiants-speciaux-mos-dry-001014605-product_zoom.jpg
Прегледи:1
Размер:27.3 КБ
ID:5742466
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Аз от известно време ползвам препаратите на Бизол и съм много доволен . Тия двата с моите отстъпки идват към 7.50 лева . На Бардал и Мотул препаратите са добри ама цените им вече отлетяха нагоре . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0022.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5742765
                              Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
                              Ще отида да видя струга във какво състояние е. Ако няма износване на втулките и паралелите са ок мисля да си го прибера. Цената, която търси човека е 1900лв + 500лв за транспорт. За сега нямам работилница и ще го прибера в на приятел склад докато си построя на село работилница и да го вкарам там. Само не мога да разбера защо е направен струга със втулки? Ако се износят какво се прави? търсят се като втора ръка или се изработват нови? Струг на толкова години не съм сигурен дали ще намеря нови резервни части. Иначе струга няма цангите има само люнетите и зъните колела.

                              Другия ми вариант е KART E2N, но той май е по-нисък клас струг.
                              Ето за това говоря . Каиш от волска кожа Като почне да превърта скъсяваш и така докато се скъса някъде.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0121.jpg
Прегледи:1
Размер:184.5 КБ
ID:5742770
                              Последно редактирано от sek.1; 05-02-17, 07:29.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Ето за това говоря . Каиш от волска кожа Като почне да превърта скъсяваш и така докато се скъса някъде.[ATTACH=CONFIG]900788[/ATTACH]
                                Започне ли да превърта,се натрива от вътрешната страна със колофон.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X