Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Да се похваля,ей тези неща дойдоха преди малко:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170211_185449.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5743240
    Нещо не ще да качи другите снимки,по-късно ще пробвам пак.Надявам се,че са добри.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Ами честито! И аз се замислям за такъв отрезен.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Честито със здраве да си ги ползваш. От къде и за какви пари е отрезния нож,имах подобен на vorgen и бях доволен от него докато не го потроших заради луфт в напречното подаване и постоянното задиране на ножа когато се вкопае заради луфта и сега се замислям да си взема друг,но първо трябва да си оправя луфта но ще видя от какво е след като разглобя.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
          Честито със здраве да си ги ползваш. От къде и за какви пари е отрезния нож,имах подобен на vorgen и бях доволен от него докато не го потроших заради луфт в напречното подаване и постоянното задиране на ножа когато се вкопае заради луфта и сега се замислям да си взема друг,но първо трябва да си оправя луфта но ще видя от какво е след като разглобя.
          Почти всяка стара машина има луфт в напречното подаване . Пробвай да обереш луфта като презаконтриш бронзовата гайка и контрата и на водещщия напречен винт . И в предната част под нониуса за напречно подаване има две гайки и при тях обери луфта.Винаги остава някакъв, но той е приемлив .И една малка хитринка - качи височината на отрезния нож с 1-2 десети над идеалния център.В резултат на това и силата на избутване на ножа при рязане ,няма да ти захапва.Освен, ако нямаш луфт в предния лагер при универсала , тези неща които споменах ще помогнат.Успех!
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Освен нисък нож,друго не съм забелязъл да причинява задиране при рязане,поне при мен де.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              При мен на СУ-то този проблем го няма,единственно съм му обирал луфта на бронзовата гайка на винта за напречният ход.
              Реже си със нож на център без странично освобождаване.Проблем настъпва при голям срез 60мм и нагоре,започва да прегрява и ако не охладиш,ножа залепва по среза и следва неизбежно чупене.От тия двата ще имам резултати във вторник,че не съм у нас.Малко съм скептичен,до сега винаги съм работил със запоени пластини и рядко със кобалт.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170212_110012.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5743267
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170212_110124.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5743268
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Ако има луфт в кръстатия супорт,детайла като натисне ножа и го сваля под центъра.Та ако не си оправиш луфта,вдигаш леко ножа.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  Ако има луфт в кръстатия супорт,детайла като натисне ножа и го сваля под центъра.Та ако не си оправиш луфта,вдигаш леко ножа.
                  Този луфт е най коварния, имаш ли го вдигането на ножа над центъра на помага. Ако е по високо ножа не отрязва до край, а качи ли се детайла на ножа, веднага нова видия и много вероятно нов държач. Да оставим това че самия детайл се размества в челюстите, и амортизира бързо целия универсал.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Ами честито! И аз се замислям за такъв отрезен.
                    Изобщо не се замисляй! Родих се с тоя нож!
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Някой може ли да сподели на какъв бой държи пластината на десният нож?Или е само за гъдел(финиш).
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Държи доста. Подобна, ако не същата (едностранна с "положителна" геометрия) ползвам на борщангата. Изненадвала ме е само като направя някоя откровена простотия. Държи сериозна стружка и в двете посоки, и от при вътрешен отвор, където не се чисти съвсем добре.

                        Ако държача е качествен ще държи доста и ще е трайна. Като гледам точно твоите не са финишни, предвид радиуса на закръглението на върха, тъй че още по дефиниция не са за "гъдел".
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          На десният с ромб пластината,отдолу има някаква подложка и стъчрчи щифт който се мандахерца в кръг и ме притеснява.Трябва ли щифта да мърда,ботуша натиска пластината,но все пак си мисля,че трябва да е стационарен.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            А как се проверява за луфт в кръстатия супорт?

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              На десният с ромб пластината,отдолу има някаква подложка и стъчрчи щифт който се мандахерца в кръг и ме притеснява.Трябва ли щифта да мърда,ботуша натиска пластината,но все пак си мисля,че трябва да е стационарен.
                              На моите, които имат щифтове, щифтовете не мърдат. Може да си е особеност на конкретния производител, обаче. Пластината се крепи от притискача, така или иначе. Щифта само я държи да не изхвръкне при претоварване. Виж дали се мандахерца и когато стегнеш пластината.

                              ПП: Сега видях че и пластината ти е с негативна геометрия. На първа снимка си личи. Ама пак-доволно е голяма и трябва да държи прилична стружка.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                                А как се проверява за луфт в кръстатия супорт?

                                Ами клатиш с ръка.Всъщност,може да натегнеш клиновете,до получаване на ход без луфт и без затягане.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X