Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Нищо не е заварявано това са някакви следи от износване тоя струг отдавна не работи просто го снимах него защото беше най удобен .
    На мен пък ми се вижда от снимката нескопосана работа с ъглошлайфката след някаква наварка, но да не се отклоняваме от темата.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Благодаря колега за снимките.Гризеше ме едно съмнение,но явно е било напразно.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Я да ви препитам аз На повечето имащи стругове серии С и СУ е известно че в таблицата няма 19 навивки цолова резба имат я от българските стругове само С 5. Тя сама по себе си е доволно рядка но все пак я има . На българските газови котлони присъединителната резба е такава и на всичкото отгоре е и лява . Айде майстори от ТНТМто как ще я нарежете на нож ? Далия до довечера верен отговор получава една студена бира някога като се видим ако няма познал верния отговор бирата ще си я изпия аз .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Става в милиметровият сектор на 1/2 и на 5 вместо на 4 но виж ти как нема да изпия бирата защото не съм при струга да пробвам а съм го правил отдавна и рядко. На 1/2 и на 4 е стъпка 1,5.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
            Става в милиметровият сектор на 1/2 и на 5 вместо на 4 но виж ти как нема да изпия бирата защото не съм при струга да пробвам а съм го правил отдавна и рядко. На 1/2 и на 4 е стъпка 1,5.
            Късно се включвам,явно двамата ще си пиете бирата...
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Много близо сте до истината стъпката се припокрива напълно с една от милиметровите но не е 1.5
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Много близо сте до истината стъпката се припокрива напълно с една от милиметровите но не е 1.5
                Е нали това съм се опитал да обясня, стъпка 1,5 е на 1/2 на 4 а аз мисля че 19 навивки ставаша на 1/2 на 5.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Мисля че в мм сектор 1/4 7 или 8 отговаряше не съм правил скоро .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Стъпката, дето ни трябва по мои сметки е 1.33684mm

                    Не може ли да се ползва подаването за DP60 резба, което е със стъпка 1.3299 (ако правилно смятам)?

                    Тоест, нормална стъпка, ръчки на 1/1, 8, DP, и колелата на лирата нагласени като на картинката долу.

                    Не намирам иначе метрично подаване (не за резба), което да е по-близо. Таблицата я имам в PDF и я гледам пред себе си.

                    Ето ви я, за да няма оправдания кой къде бил :
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:podav.jpg
Прегледи:1
Размер:259.1 КБ
ID:5368095
                    Последно редактирано от sparkybg; 24-04-12, 10:28.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Както се казва - READ THE FUCКING MANUAL!

                      В книжката на струга си пише:
                      Нарязването на резба 19 навивки на инч се осъществява както следва:
                      - при метрическо изпълнение ръчките се поставят в положение, съответстващо на резба 18 навивки на инч (инчова резба, 1/2 и 2), като лирата се настройва като на фиг.14(36/91, 91/76)
                      Това обаче ако имаме нужното зъбно колело (36 зъба, вместо стандартните 38 ). А ако го нямаме?

                      Ако го нямаме,
                      Последно редактирано от sparkybg; 24-04-12, 12:14.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ако го нямаме, друго преположение - избира се стъпка 1.72мм (увеличена стъпка и ръчки на 1/4 и 6 (за обороти 16-90) или 2 и 1 (за обороти 125-710), нормално подаване (не резба), но лира, настроена за модулна или DP резба.

                        Горното го забравете. Не е вярно (за DP60 резбата).
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Моят струг е СУ502 и таблицата му се раличава много от на С11тките, затова се получава някакво недоразумение.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            На скоро си вземах струг С-5 с липсващи колела от лирата. Имах само 4 колела, намерих си още 2 колела и като ги комбинирах си извадих всички резби който са ми нужни. Но не се среща никъде в таблицата тази комбинация на лирата. Нямам данни с какви колела разполагат съответните лири на различните стругове, но има широк диапазон за действие. Само трябва да се пробва сали реално дадената комбинация може да се осъществи. При мене първи си намерих стъпка 1 и 2 мм/об, но се оказа че колелата няма как да ги зацепя (твърде далеко са). А комбинацията за 1,75мм/об мога да я направя само на отворен капак на лирата.
                            Няма начин да няма начин. Ако искате мога да сметна за данните от таблицата на спарки.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Смятайки по предавателни числа установявам "интересни" неща, като например че стъпка на автоматичното подаване 1.24 (на табелката), всъщност е 1.31801

                              Дори да смятам по техния пример в книжката, стъпка 0.25, всъщност не е 0.25, а ми е 0.26нещо си.

                              Аз ли нещо, или някой друг, нещо?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Спарки, тази книжка от която четеш, към твоя струг ли върви или си я намерил от интернет и е за такъв струг? Ако си я взел от интернет е ясно защо така ти се получава. Струговете (и всички подобни машини) си имат заложена точност. Тази точност не може да бъде с разлика от 7 десети мм. Както виждам от таблицата, където има лирата 3 зацепени колела прави предавателно отношение 2. А където е с 4 зацепени колела предавателното отношение е 2,54.
                                В примера който даваш е за напречно подаване и там има 2:1=надлъжно:напречно. Скоростната кутия не я знам какво отношение има, но от сметките които направих по таблицата намерих резба с 18,86 навивки за инч. Може да стане като на лирата вместо колело с 38 зъба се сложи с 28. Избира се резба с 40 навивки в инч и се получава при тази комбинация 18,86 навивки в инч. Ако е за една бройка предполагам че може да се направи. Но ако се гони точност не мисля че е разумно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X