Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Браво бе момчета,много полезни работи тука си приказвате само на човек да му се чете.
    Абе аз се зачетох понеже съм на следния хал и да попитам.
    Един съгражданин разпродава работилницата на баща си и има струг и фреза.Струга е Ц 11 и му иска 1000 лева.
    Май започнах да се навивам да го купя.Не че много ми трябва,ама нямам и такова желязо у дома.
    Я кажете дали си струва и дали е добър.Май ми се струва че е доста по стар от мен,а си мисля че пък къде ли не съм дал 1000лева .
    Утре живот и здраве ще ви пусна някоя снимка да добиете по ясна представа.

    П.П.Забравих да спомена че има и фреза която също се продава за 1000лв.Ама утре ще ви дам инфо.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Ако струга е в прилично състояние, 1000 лева си е шестица от тотото.

      Дай подробна информациа за всичко налично, което се продава, включително и оборудването към машините, ако има такова.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Сами за сравнение ще ти кажа,че един приятел купи Ц 11 съвсем наскоро за 2400.Към машината имаше някой друг нож и задно седло.И струга е 2 . 5 м което според мен е ненужно голям и е от края на 60 -те според табелата!
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          И въпреки това, като изключим някои "модерни" екстри като бърз ход например, май си има всичко необходимо за пълноценен струг. Сравнявам например с C11-ката ми. Само не знам (или по-скоро ми се струва че не) дали има всичките подавания, с които разполагам аз.
          Има ги със сигурност . Те скоростните и подавателните кутии са сметнати преди едни поне 100 години . Серията С е копирана до някъде от Волман . В стария завод имахме един такъв и ако не прочетеш табелката го бъркаш с С 10 . Беше произведен някъде около 1940 година . На този снимките не са много ясни но С 5 почти му е "одрал кожата" . По онова време е имало и много малки производители на машини които не са оцеляли след войната .
          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
          Браво бе момчета,много полезни работи тука си приказвате само на човек да му се чете.
          Абе аз се зачетох понеже съм на следния хал и да попитам.
          Един съгражданин разпродава работилницата на баща си и има струг и фреза.Струга е Ц 11 и му иска 1000 лева.
          Май започнах да се навивам да го купя.Не че много ми трябва,ама нямам и такова желязо у дома.
          Я кажете дали си струва и дали е добър.Май ми се струва че е доста по стар от мен,а си мисля че пък къде ли не съм дал 1000лева .
          Утре живот и здраве ще ви пусна някоя снимка да добиете по ясна представа.

          П.П.Забравих да спомена че има и фреза която също се продава за 1000лв.Ама утре ще ви дам инфо.
          Снимай го да го видим . 1000 лева си е цена като за вторични струга тежи 2 тона .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            В момента възтановявам една С11 .Даже и снимки съм публикувал в форума оказа се че зъбните гребени са им слабо място .

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Това е много стара немска машина от преди 09.09.1944 година . Вероятно е единствената от този модел запазена в още работещо състояние в България .
              Това за струг-а на който съм качил снимки ли става дума. Търсих по името му из нета, но нищо не намерих, а и на табелките над лостовете пише на руски език. Освен името от големите табели да не е вярно.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Снимай го да го видим . 1000 лева си е цена като за вторични струга тежи 2 тона .
                Малеее днес ходих да го видя.Абе хора то много грозно нещо бе.Нямах нищо за снимане и не можах ама май утре пак ще ида.
                Това желязо сигурно беше от преди войната.Човека ме увери че работи и е здрав ама..........стархотна грозотия.
                Човека си иска парите точно като за скрап.Че има и към него резервна скоростна кутия.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Еее, ми то убаво евтино нема.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от GRISHITU Преглед на мнение
                    Това за струг-а на който съм качил снимки ли става дума. Търсих по името му из нета, но нищо не намерих, а и на табелките над лостовете пише на руски език. Освен името от големите табели да не е вярно.
                    Напълно е възможно струга от Германия да е минал през СССР след края на войната и после да се е оказал тук . След края на войната руснаците са отмъкнали като трофеи цели заводи и всичко което може да се отмъкне от Германия . Мой роднина ми е разказвал че като студент в СССР през 1950 - 1955 година някъде под Москва е имало огромно поле с натрупани машини от Германия които поради липса на хора които знаят какви са и могат да работят на тях така си ръждясвали кротко .
                    Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
                    В момента възтановявам една С11 .Даже и снимки съм публикувал в форума оказа се че зъбните гребени са им слабо място .
                    Слаби са ако на машината работи някой некадърник . Единя ми служебен С 11 ми е набор прехвърлил е четиресетте и е като нов но на него преди мене е работил само един човек много добър стар майстор . Другия е новия модел на 25 години и е лашкан от кой ли не преди мен . Зъбен гребен се чупи обикновенно когато на бърз ход подкараш законтреното с двата болта задно седло и то не от веднъж а доста пъти . Такъв случай имам само на една машина и то на нея работеха баща и син бързаци които топеха съединител пряко сили за месец .
                    Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                    Малеее днес ходих да го видя.Абе хора то много грозно нещо бе.Нямах нищо за снимане и не можах ама май утре пак ще ида.
                    Това желязо сигурно беше от преди войната.Човека ме увери че работи и е здрав ама..........стархотна грозотия.
                    Човека си иска парите точно като за скрап.Че има и към него резервна скоростна кутия.
                    За една металорежеща машина е важно да е функционална красотата е относително понятие . Ти го снимай пък ще видиме какъв е .
                    Последно редактирано от sek.1; 26-01-12, 08:15.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Колега извинявай за може би глупавия въпрос,но може ли да ми кажеш да ли гребените на двата струга С-11 за които говориш са еднакви?

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Днес като отида на работа ще ги премеря . Няма причина да не са еднакви. Основните разлики между стария и новия модел С 11 са само във външния дизайн .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Гребените са еднакви по размер и стъпка поне първия . Назад е възможно да има разлика само в дължините според дължината на машината . Стария модел. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0001.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5341281 Новия модел .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0002.jpg
Прегледи:1
Размер:196.9 КБ
ID:5341282
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            За гребените е така, даже се вижда как на първият са тръгнали да се обръщат зъбите, по ми е чудно какво е заварявано на паралела.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              С риск леко да се отклоня от темата ще помоля за съдействие по въпроса къде в София има възможност за изработване на цолови накатъчни резби. В краен случай и метрични ще свършат работа.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                                За гребените е така, даже се вижда как на първият са тръгнали да се обръщат зъбите, по ми е чудно какво е заварявано на паралела.
                                Нищо не е заварявано това са някакви следи от износване тоя струг отдавна не работи просто го снимах него защото беше най удобен .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X