Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img756.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5229850Приключих и сканирането на това стругарство . Мога да го кача и във форума но е доста обемисто така че казвайте къкво да го правим.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan10001.jpg
Прегледи:1
Размер:24.4 КБ
ID:5229958


      Аз пък сканирах това И то е доста обемисто...... Опитах се да го направя на PDF, но не мога да намеря добър виртуален принтер (( и нищо не става
      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
        .....Аз пък сканирах това И то е доста обемисто...... Опитах се да го направя на PDF, но не мога да намеря добър виртуален принтер (( и нищо не става
        Ако го имаш сканирано е най добре да го прекараш през AABBY и после го записваш както искаш но вече е в текст формат.

        Да се похваля: Днес отивам да си взема стругчето. Чакайте водопади от тъпи въпроси...

        Ииииииййхааа..
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Ако го имаш сканирано е най добре да го прекараш през AABBY и после го записваш както искаш но вече е в текст формат.

          Да се похваля: Днес отивам да си взема стругчето. Чакайте водопади от тъпи въпроси...

          Ииииииййхааа..
          Adobe acrobat (не Acrobat Reader) си има собствен OCR. Отделно OCR-а не винаги се справя, и после има куп неща за оправяне.

          Аз принципно мога да свърша тая работа, но как ще ми дадете това, дето ще се конвертира, имайки в предвид че е обемисто?
          Последно редактирано от sparkybg; 22-11-10, 09:12.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Ето така
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...=81055&page=10

            тук са линковете за Dox.bg

            sparky ето и липсващите страници от конструирането 346 347 716 717 другите 4 са от справочника, който предстои да сканирам
            http://dox.bg/files/dw?a=c85d401423
            Последно редактирано от giorgio; 23-11-10, 09:01.
            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              С8 е вече при мен. Нов. С фабричната смазка, която го е запазила от 60те години до днес без ръжда. Днес започвам разконсервацията. Дайте съвет-с какво да го мия. Имам специален препарат за миене на мазни работи който уж не съхне ...ама уж. Ако го намажа после с масълце дали е достатъчно? Какво масло да си купя за редуктора?
              Машинката е със старата подавателна кутия с двете дръжки и повече колела за лирата. Има ли смисъл да търся новата кутия? Става ли да се смени? Къде да си търся планшайба за такова стругче? Нямам таблицата за резбите.

              Бе ...въпроси....
              Днес ще снимам, че снощи беше леко забързана работата..

              ПП Не се разбира кога ще е почерпката.....
              Ако някой не се появи в темата 2-3 дни да знаете, че има защо.
              Честита щеркааааа!!!!
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Мерси ама съм тука дори и с ужасно главоболие Разконсервирането (миенето) обикновенно се прави с нафта . Не се занимавай с глупости да търсиш нови кутии реално основно от целия резбонарезен набор на струговете се ползва 10 - 15 %. За скоростните и супортната кутия обикновенно М 10 Д.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  С8 е вече при мен. Нов. С фабричната смазка, която го е запазила от 60те години до днес без ръжда. Днес започвам разконсервацията. Дайте съвет-с какво да го мия. Имам специален препарат за миене на мазни работи който уж не съхне ...ама уж. Ако го намажа после с масълце дали е достатъчно? Какво масло да си купя за редуктора?
                  Машинката е със старата подавателна кутия с двете дръжки и повече колела за лирата. Има ли смисъл да търся новата кутия? Става ли да се смени? Къде да си търся планшайба за такова стругче? Нямам таблицата за резбите.

                  Бе ...въпроси....
                  Днес ще снимам, че снощи беше леко забързана работата..

                  ПП Не се разбира кога ще е почерпката.....
                  Ако някой не се появи в темата 2-3 дни да знаете, че има защо.
                  Честита щеркааааа!!!!




                  ЧЕСТИТО!!!
                  Ама айде дай снимките да го видим.....
                  ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Честито!И да не забравиш да почерпиш!
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Ето я машинката току що свалена от буса.


                      Това са ролките за които някой питаше преди време ама аз забравих да ги снимам от много акъл.
                      Тази е двойната-кормилото.


                      Така изглеждаше от близо.


                      Така след 3 часа чистене.


                      Това му е оборудването.


                      ..което си има място:


                      Универсала....разочарованието.
                      Нали няма пълно щастие.. някой тъпак е подменил новия универсал с откровен шрот. Добре намазан и увит в намазнената хартия на истинския.


                      Бил е толко тъп, че е оставил оригиналните обратни челюсти. N0 2414 Ако видите тоя универсал да знаете, че е краден.


                      Това е железния светилник, който ще монтирам после.



                      Някой случайно да има такъв универсал за продаване.
                      ....еФтинко, така някак си...и планшайба ако се намери...
                      Последно редактирано от drukman; 24-11-10, 22:15.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        перфектен е!!!
                        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Номерата на челюстите и универсала са по скоро ориентировъчни отколкото идентификационни задължително челюстите трябва да са с еднакви номера това означава че са от едно застъргване и работят точно само в комплект. Търси си и четиричелюстен универсал. На тия машинки оригинално трябва да е 160мм универсалчето мисля че се събираше 200 мм но трябва и фланец.
                          Последно редактирано от sek.1; 25-11-10, 05:18.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Някой хора са имали късметлии. Това с универсала да не те притеснява. Вземи му един нов да не развалях хубавата работа. В Полимета-С имаше хубави и сравнително евтини универсали тричелюсни 160мм на 150лв без ДДС.
                            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Еми, то варианта е български, руски, китайски, чешки. Само че според слухове за българските и руските трудно се намират челюсти, а отделно съм чувал и че последното производство български не са като едновремешните.

                              От друга страна, за китайските има всичко (резервни челюсти, меки челюсти и т.н.). За чешките - също, но тия пущини са скъпи. Аз си взех китайски 4 челюстен и чешки тричелюстен. Така прецених, понеже в 90% от времето се ползва тричелюстния, а само в някои случаи - четиричелюстния.

                              ...обаче стана така че първо сложих 4 челюстния, и сега работя само с него, понеже все не стигам до там да си пристъргам новия фланец към чешкия. В интерес на истината мога да кажа че съм доволен от китайския. Макар фланеца ми да е гаден (това му е явно 4-ти универсал - използвах стария фланец), успях да вляза във всички норми на отклоненията, които пише в паспорта му, при това без особен зор.

                              Накратко, според мен китайските универсали в полимета не са лош вариант.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26112010235.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5230732


                                Да ви питам това как да го направя на корееца(няма конусен линеал)?
                                ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X