Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    ще гледаш да не ги правиш стандартни. Прави ги на някакви междинни размери и с нестандартна стъпка и си ги записваш. Така следващият път няма къде да ходи пак при тебе ще дойде. А ако иде при друг, то колегата пак ще ги извърти, обаче ще има основание да вдига цената. Анадънму?

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Е точно за това пък никога нямаше да се сетя,може би някои ден ще ми е от полза но на този етап аз не работя за пари а само за собствените си нужди и понякога правя разни неща на мои много добри приятели,все пак съм начинаещ и първия ми досег със струг беше едва преди 6 месеца и не смятам че е редно да подвеждам хората а и да ми плащат за това.Колкото повече време прекарвам в изработване на разни детайли и колкото повече нови неща научавам благодарение на всички вас ми става все по интересно и приятно да работя на тези машини,много ми се иска да се науча на тези резби и да не се чеша по главата когато трябва да направя някаква резба.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
        Та значи това означение 12G или 10 G примерно показва броя навивки в цол ?
        Показва навивките във един инч(2,54см педалски размер на ингилизите).Резбата се води DP или диаметрал-питчова и се изписва ?G.Намираш я по таблицата която съответства на лирата на струга.pgv-64 е обяснил кое как.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Някой със светеща лампа може ли да даде идея как да изправя неръждаема ос 22мм /1500мм ?Разполагам с хидравлична преса.Имам идея за стойки за вала,които да го застопоряват по време на натискането с пресата,но не ми светва лампата как да я завъртя на струга без да провисва? Сещам се да я центрирам с люнета и да и пусна една стружка по цялата дължина например 0,3-0.4мм,но не трябва да се намаля диаметъра.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stainless-shaft.jpg
Прегледи:1
Размер:495.0 КБ
ID:5751161
          Последно редактирано от stypkata; 24-04-17, 16:49.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Въобще не се мъчи.Купи едно парче неръждавейка Ф22 и нарежи същата резба като на оргиналното и си готов.Както и да се мъчиш все ще бие малко .
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Изправят се много успешно с регулируема ръчна винтова преса такива тънки и дълги валове...но е страшна играчка, искаща нерви и пак ти трябва еталонна повърхност. С индикатора спрямо нея следиш къде започва и къде завършва кривината и с пресата натягаш за да изправи. После проверка, пак отбелязваш, натягаш и така докато докараш биенето на вала до допустимите норми.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02245.JPG
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5751503
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Я да питам нещо уж елементарно.
                За пробиване на по-дълбоки отвори.
                По принцип спазвам основните правила. Започвам с центрови отвор, след това с по-къса бургия, а накрая пробивам и с по-дългата. Но все не може да ми се получи абсолютна съосност на отвора с детайла. И за това, когато е важно, се налага да престъргвам м-у центри, външния диаметър.
                Та къде ли е заровено кучето?
                Разминаване на осите на задното седло и шпиндела, или може би, дори кръстосване. Уж меря, но нещо не съм доволен от резултата.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Колкото и да ти е точно съосието, нито бургията ти е идеално права, нито идеално наточена, а и да е, материала никога не е идеално еднороден. Не се сещам какво можеш да направиш по случая в домашни условия.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Добре, значи ще приема че е сравнително нормално, някакво биене при излизането.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Проблема идва главно от заточването на свредлото. Единия ръб граби повече и отвива. От там тръгва на криво свредлото. Аз обикновено пробивам с няколко размера свредла. Ако е възможно да обработя отвора на нож го правя. Виждал съм стругар да прави гайка М6 на нож, но ножа сам си го е правил. Аз над 12мм мога да работя на нож, а за резби над 16.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ако свредлото е заточено правилно, трябва да се провери и за съосност. Центровото свредло е по добре да е 90 градусово, а не 60 стругарско, то служи за центрови отвори. Ако се прави с две свредла, първото трябва да е с по малък диаметър и на дълбочина десетина мм.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Нямаш съостност,не е от бургията.Най добре питай гагич,той е първи братовчед на гугъл

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            gun barrel drilling
                            В тубата!
                            Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Привет колеги
                              Пиша в тази тема, за да не отварям нова. Имам струг СУ 320, на който се скъса единия от винтовете, който държи кръстатия ножодържач. Купих нов, но за монтажа, разглобих напречната шейна на машината. И при събирането дойде проблема с напасването на гайката на напречното движение. Както и да се сложи, няма база по, която да застане по остта на винта и започва затягане при въртенето. Бихте ли дали съвет за центроването?

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Аз това гледах, и от там дойде въпросът, защо хората го могат, а при мене не се получава.
                                Но там и специални свредла и специални машини. Въобще, има разлики.
                                Да не си помислите само, че съм тръгнал да правя цеви.
                                Но някак е обидно, един съосен отвор да не можеш да пробиеш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X