Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Аз като си вземах струга, нямах опашки за седлото. МК3 са, а на бормашината ми са МК2. Имах доста патронници и не ми се търсеше патронник за седлото. Започнах да си правя опашка и така с нагаждане я докарах. Вече 5 години си я ползвам и нямам проблеми с превъртане. Преди време си направих и една опашка за държач за плашки, но нямам фреза за да ми изкопае канал за стопорен болт, та си отлежава проекта.
    Конуси може да се направят и с изместване на седлото. Ако не е много дълъг детайла този градус и половина ще се направи без проблеми.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Здравейте отново колеги.Оказа се,че при мен нониуса за конуси липсва или поне аз не го виждам.Според вас видното от снимката нормално ли е и ако не е може ли да се смени грешната (сменена от предишните собственици) част? Може ли да се докара струга във фабричен вид (не фабрично състояние).? Намират ли се все още части? Конусите са ми важни и искам да го ремонтирам ,ако цената на ремонта е разумна.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG02602.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5748029

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Я развий гайките и извади кръстатият супорт,трябва да има деления отдолу.Кръстатият супорт се държи на 4-ри болта и гайки,а при теб са само два,явно е нещо магарено.
        Последно редактирано от petroffbg; 02-04-17, 19:58.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Супорта просто не е от С11.Скалата е похлупена от сегашния супорт.Или просто липсва цялата част.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Свали кръстатия супорт и си начертай(насечи) деленията.То така или иначе с градусите си е малко отностиелно.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Днес го свалих кръстатия супорт (това тежи поне 50кг! ) и ето какво се видя от долу.Според вас заградената в червено част сменяна ли е? Или да са шлайфали горната повърхност и да са заличили градусите...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0261.jpg
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5748153


              Из интернет намирам обяви за продажба на кръстат супорт за с11мв на цени около 300-500лв ,които са с 4 болта,както казвате че са фабрично,но като гледам пак няма да имам нониус с градуси.Ще трябва да се уча да правя конуси без тях...
              Последно редактирано от stypkata; 03-04-17, 21:40.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Точно на ограденото трябва да има деления.Защо ги няма може само да гадаем.Изтегли си ей тази диаграма и я разпечатай във подходящ формат.Налагаш и начукваш деленията от 0 до 45 във двете посоки,като предварително трябва да си уточнил О-левото деление.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14912517710491079149555.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5748157
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Благодаря .Принтирах ги утре ще пробвам да ги насека.Дано секачите ми изържат.
                  Един въпрос за намиране на център.Когато стягам детайл с малък диаметър го вкарвам почти целия в универсала и така лесно намирам центъра му със задното седло.Обаче преди няколко дни ми се наложи да хвана детайл 80мм (видеото долу) ,който не влиза в отвора на шпиндела и не можах да го центрирам.Универсала ми движи всички челюсти заедно (самоцентриращ) и дори да го наглася материала с индикатор и чукче като стегна универсала пак се разцентрова а без център не става.... (малкия диаметър бие както се вижда на клипа).В youtube гледах майсторите по света ,че центрират такива валове с люнет,обаче техните валове са по дълги а на моя детайл от клипа няма място за люнет.В случая какъв е начина да намеря център на къс детайл с голям диаметър?

                  видео:
                  http://www.dailymotion.com/video/x5h7kix

                  ПС Между другото забелязах странно явление.Всички мислят,че който има струг е стругар и майстор.Омръзна ми да обяснявам на всеки,че не знам от къде се вкл.и изкл.Затрупаха ме с работа (всичко абсолютно безплатно) .Повечето заявки са елементарни (намаляне на диаметър и изчистване на ръжда и др. глупости неизискващи стругарски умения .Сложните ги отказвам,защото не ми се плащат месингови перки на лодки с диаметър 400мм..Навъртях към 20 работни часа на струга за услуги на познати,но опита не е безплатен
                  Последно редактирано от stypkata; 07-04-17, 22:44.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    А малкия диаметър кой и как го е стъргал?Концентричен ли е с големия?Та по-просто казано,като центроваш малкия,големия бие ли?
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Не са концентрични малкия и големия.Дадоха ми желязото така с престърган малък с молбата да продължа разстъргването ,а на малкия въобще нямаше център .Явно и те са се затруднили с намирането му.Хванах на криво желязото и му направих крив център за да мога да го подпра с въртящия център.Геометрията на детайла се изкриви ,но такива са уменията ми...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        В случая нещата не опират до умения а до мислене.Трябвало е да хванеш за малкия диаметър и да застържеш от другата страна.Така вече имаш диаметър концентричен на малкия.После е ясно,хващаш за застъргната част и действаш.
                        ПП Тоя материал,като гледам,само го чешеш.Спокойно можеш да забиеш ножа 5 мм и стъпка 1/2 на 1
                        Последно редактирано от kameno karp; 07-04-17, 23:04.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Да подам напречно 5мм стружка ли с по-бавно подаване на самохода ? На клипа подаването е на 1/2 и на 5. Аз подавам по 1мм (реално 0.5мм) Няма ли да му дойде в повече 5мм ?

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            По нониуса подаваш 5 мм.Струга е корав и носи.Само универсала да държи,да не потъва материала.Ама и да поддава леко,ще обираш с центъра.
                            1/2 на 1 е по-бързо от 1/2 на 5!
                            Последно редактирано от kameno karp; 07-04-17, 23:20.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Прав е колегата 5мм по нониус не е нищо за тоя струг, аз на Ц 8-ицата често подавам по 4, е и ножа трябва да е нагласен де.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Имам струг, но не казвам че съм стругар. Това което си мисля че разбрах от клипа и от описаното, че си хванал повторно на необработвана повърхност. Даскалите в университета са ми казвали "на необработена повърхност веднъж се стяга". Ако мога детайла да го направя на едно стягане, нямам никакви проблеми, ако ми се налага да стяга повторно, винаги го правя на обработен детайл.
                                Режима на рязане не е подбран правилно. Има доста изписано в темата, а и в други теми във форума. Прочети ги и ще добиеш представа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X