Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Ей това изрових, ще ми свърши ли работа? На белия палец пише 16А и 10А? По моя чисто не професионална преценка мотора е 1.1kw приемам и други мнения.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072012365.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5390730Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072012366.jpg
Прегледи:1
Размер:121.7 КБ
ID:5390731Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072012364.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5390732


    И евентуално ако стана, как да го вържа към пресостата? С монофазния ми компресор нямах никакви проблеми, тук при тея е голяма схемата

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
      Ей това изрових, ще ми свърши ли работа? На белия палец пише 16А и 10А? По моя чисто не професионална преценка мотора е 1.1kw приемам и други мнения.
      [ATTACH=CONFIG]471304[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]471305[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]471306[/ATTACH]


      И евентуално ако стана, как да го вържа към пресостата? С монофазния ми компресор нямах никакви проблеми, тук при тея е голяма схемата

      Колега никаква кой знае каква схема е просто хвани ел.техник да ти върже контактора .Първо погледни на колко волта е бобонката на контактора и ползвайте ''сигнала'' на пресостата един вид като ''ключ '' в оперативната схема на пускатела. Не е толкова сложно , за ампеража му - сравни го с това което пише на табелката на ел.мотора.
      п.п. А аз все още си търся сигменти за ифовоя ми компресор

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Компресора е трифазен, двуцилиндров, ... - марка " Mecafer ". Входящия му дебит е 580 L/m.
        Колега, доволен ли си от компресора и марката като цяло?
        Че ще купувам техен продукт и се чудя дали не е ментак китайски?
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравейте,

          има ли някой представа как се казва това дето е на снимката? И от къде може да се купи? Резбата е М10 х 1.
          То е от компресор купен от Баумакс марката е NUair CR2/24 CM2.
          Това нещо е част от пресостата и трябва да изключи компресора когато вдигне налягане и да изпусне излишния въздух през двете дупчици отстрани,
          но сега не затваря и от дупките постоянно излиза въздух и компресора не може да вдигне налягане.
          Прикачени файлове
          born to be wild
          Кольо Ковачев

          Коментар


          • От: Компресор

            Никой ли няма отзиви от марката Mecafer. До колкото знам е френска.
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от 678 Преглед на мнение
              Здравейте,

              има ли някой представа как се казва това дето е на снимката? И от къде може да се купи? Резбата е М10 х 1.
              То е от компресор купен от Баумакс марката е NUair CR2/24 CM2.
              Това нещо е част от пресостата и трябва да изключи компресора когато вдигне налягане и да изпусне излишния въздух през двете дупчици отстрани,
              но сега не затваря и от дупките постоянно излиза въздух и компресора не може да вдигне налягане.
              По бутилките на камионите има подобни клапани. Каъват им "баланс клапан". Там обаче компресора постоянно си работи и не може да се спре нагнетяването. Тука предполагам че има датчик който при повдигане на мембраната прави контакт и иъключва компресора. Защо не попиташ в гаранционния сервиз. Там предполагам че имат подобно. А азко нямат, може да си сложиш друг пресостат с преходник към тази резба.

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте. От дни чета темата от първата й страница и с всеки изминал ден ставам и лягам с идеята че ще си правя компресор. Имам един с ифов компресор но мн бавно вдига налягане и реших вместо да преправям и т.н. да действам по отначало. Идеята ми е следната: взимам една глава
                ABAC B2800B с следните данни:
                Цилиндри 2, Степени 1,
                Вх.Дебит (l) 320, Налягане (bar) 9, Мощност (kW) 2.2, Обороти (RPM) 1 570.
                Ще си ползвам старата бутилка и мотор (имам един трифазен 1,1kW нямам идея обаче колко оборота и един 3кW) остава да купя разтоварващ клапан, пресостат (монофазен и да ми управлява трифазния пускател), възвратен клапан, кондензоотделител от следния тип и тук идва въпроса става ли : http://www.gasmagazin.com/%D0%B0%D0%...%BB-bamax.html

                И за да преговоря и да съм сигурен че не бъркам (сигурен съм че има и др хора да си водят записки от цялата тема) искам да преговоря и да ме коригирате ако може дали е правилен реда на компонентите:

                Глава, възвратен клапан (еднопосочен такъв с метално клапанче), разтоварващ клапан (вързан към пресостата), серпентина за охлаждане, кондензооловител, бутилка, манометри, маркуч!??


                За оборотите, шайби, ел вериги ми е ясно, само ме поправете ако бъркам последователността на връзването.
                Правя компресора с цел боядисване а помпането на гуми, шлайфове и т.н. ще са ми в бонус при ползването им със същия.

                Предварително благодаря за мненията ви
                Cheers


                ABAC B2800BABAC B2800B
                ABAC B2800B

                Коментар


                • От: Компресор

                  Здравейте, да споделя днес какво се опитахме да направим с бащата по идеята за сглобяване на компресор.
                  http://media.snimka.bg/s1/0884/028012892.jpg
                  http://media.snimka.bg/s1/0884/028012904.jpg
                  http://media.snimka.bg/s1/0884/028012918.jpg
                  http://media.snimka.bg/s1/0884/028012934.jpg
                  В кадър са попаднали ел. двигателя и перката от радиатор. Днес го развъртяхме, прави си някакво налягане, но не сме му монтирали манометър и другите компоненти по управлението и защитите. На първо четене си духа доволно. Като пречупя маркуча, за да се направи някакво налягане, започва да вдига масло в разширителното казанче. Това нормално ли е и ако не е да се замисля ли за смяна на сегменти? Начина на мазане не е от най-грамотните, ама на първо време ще е така. Ако можете споделете по-добър вариант за качествено мазане и да се предотврати изтичането на масло от казанчето. Ръчкахме го около 30 минути и нито двигателя нито компресора загряха критично. В момента ел. двигателя е без перка на вала. В последствие ще се помъча да му направя охлаждане, евентуално на самотек вода от чешмата пусната съвсем бавно да тече, предполагам, че в пъти ще се подобри така охлаждането и в същото време няма да се изхаби водата

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от Pachopacho Преглед на мнение
                    Здравейте. От дни чета темата от първата й страница и с всеки изминал ден ставам и лягам с идеята че ще си правя компресор. Имам един с ифов компресор но мн бавно вдига налягане и реших вместо да преправям и т.н. да действам по отначало. Идеята ми е следната: взимам една глава
                    ABAC B2800B с следните данни:
                    Цилиндри 2, Степени 1,
                    Вх.Дебит (l) 320, Налягане (bar) 9, Мощност (kW) 2.2, Обороти (RPM) 1 570.
                    Ще си ползвам старата бутилка и мотор (имам един трифазен 1,1kW нямам идея обаче колко оборота и един 3кW) остава да купя разтоварващ клапан, пресостат (монофазен и да ми управлява трифазния пускател), възвратен клапан, кондензоотделител от следния тип и тук идва въпроса става ли : http://www.gasmagazin.com/%D0%B0%D0%...%BB-bamax.html

                    И за да преговоря и да съм сигурен че не бъркам (сигурен съм че има и др хора да си водят записки от цялата тема) искам да преговоря и да ме коригирате ако може дали е правилен реда на компонентите:

                    Глава, възвратен клапан (еднопосочен такъв с метално клапанче), разтоварващ клапан (вързан към пресостата), серпентина за охлаждане, кондензооловител, бутилка, манометри, маркуч!??


                    За оборотите, шайби, ел вериги ми е ясно, само ме поправете ако бъркам последователността на връзването.
                    Правя компресора с цел боядисване а помпането на гуми, шлайфове и т.н. ще са ми в бонус при ползването им със същия.

                    Предварително благодаря за мненията ви
                    Cheers


                    ABAC B2800BABAC B2800B
                    ABAC B2800B
                    Мисля че ти трябва пневмо група (кондензоуловител +регулатор+лубрикатор) регулатора ти играе важна роля за изходното налягане което за повечето пистолети трябва да е между 3-4 атм. има голяма разлика аз преди пръсках само с пресостат голям филм си беше а лубрикатора за пневмо инструментите.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Здравейте, може ли някой да сподели каква е резбата на ЗИЛ-ов компресор, която излиза от компресора и трябва да влезе в ресивера? Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
                        Здравейте, може ли някой да сподели каква е резбата на ЗИЛ-ов компресор, която излиза от компресора и трябва да влезе в ресивера? Благодаря предварително.
                        16х1.5
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от 678 Преглед на мнение
                          Здравейте,

                          има ли някой представа как се казва това дето е на снимката? И от къде може да се купи? Резбата е М10 х 1.
                          То е от компресор купен от Баумакс марката е NUair CR2/24 CM2.
                          Това нещо е част от пресостата и трябва да изключи компресора когато вдигне налягане и да изпусне излишния въздух през двете дупчици отстрани,
                          но сега не затваря и от дупките постоянно излиза въздух и компресора не може да вдигне налягане.
                          Ако пресостата е като на снимката от първата страница на темата може да изолираш тази тръбичка.
                          Служебния компресор имаше същия проблем и изолирахме тръбичката, стана 5-6 месеца работи така без проблем.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            16х1.5
                            А в цолове на 3/8 ли ще бъде? От изхода както е 16х1,5 мога ли да ползвам готови водопроводни части, или трябва да сложа някакъв преходник. Ако е нужен има ли по магазините готови или на стругар трябва да ходя. Това със стругарските услуги е много спешъл при мен, за жалост... Благодаря за бързия отговор, ама не разбирам от такива размери, затова може би задавам тъпи въпроди, за което се извинявам.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                              Ако пресостата е като на снимката от първата страница на темата може да изолираш тази тръбичка.
                              Служебния компресор имаше същия проблем и изолирахме тръбичката, стана 5-6 месеца работи така без проблем.
                              Не го карай зорлем да изгори двигателя.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Не си правете експерименти . Заводските компресори от нисък и среден клас нямат резерв от мощност на ел. двигателя и за това разтоварващата система е важна . Нов пресостат струва около 30 лева .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X