Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от mavryt4o Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]437572[/ATTACH]

    товае моята адска машина компресора еот полска вана като цялоси работи но при по-продалжителна работа с пистолета 30-40 мин картера нещо загрява изадимява помещението наизгоряло масло дайте акъл казанче накартера лида слагам незнам дали така щереша проблема!?!?!
    Аз съм приспособил същият компресор на 55 литрова бутилка. Работи с трифазен двигател 1.1, 900 об./мин., като шаибите са около 1:2 т.е. компресора работи на 400-500 об./мин.
    Работил е непрекъснато около 30 мин. и загряване не съм усетил. Провери си маслото и оборотите. При големи обороти може и да загрее при нашата експлоатация - без фреон/за което е проектиран/.

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
      Аз съм приспособил същият компресор на 55 литрова бутилка. Работи с трифазен двигател 1.1, 900 об./мин., като шаибите са около 1:2 т.е. компресора работи на 400-500 об./мин.
      Работил е непрекъснато около 30 мин. и загряване не съм усетил. Провери си маслото и оборотите. При големи обороти може и да загрее при нашата експлоатация - без фреон/за което е проектиран/.
      нищо не сам променял от оригиналната обстановка мотора е 1410об/мин. шайбата му е 100мм а на компресора 160мм колко са моите обороти кам 800 или бъркам?!?! да тарся ли друг размер шайба и от каде да си купя масло то специално ли е едно прозрачно ми се вижда доста тънко червеникаво и както подсказа сек ще търся и перка да сложа на оста

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
        Някой може ли да помогне с информация за този компресор? Като го гледам за всеки цилиндър си има вход и изход и пише VIZ и LEV.
        Намерих му снимките от разглобен вид до готово изделие . Вчера на битака най после намерих и идеалния въздушен филтър за компресор . Спортен филтър за скутер с присъединителен размер 25 мм за 5 лева . Нещо с качването на тия снимки пак се обърка не мога да ги направя в цял размер .
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от sek.1; 15-04-12, 13:02.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Eто какво сътворих през почивните дни. Компресора е УК25 в много запазено състояние, мотора е 3кв монофазен, оборотите които му докарах са 560об/м при заводски 960 об/м според мен постигнах около 200-230 литра дебит. Тръгва си безпроблемно и поддържа 4-6 атм , както са зададени на пресостата, остава да му сложа два зъбчати ремъка щото с един обикновен буксува малко. Имам и Зилов, но няма нищо общо с този като дебит, изобщо сега придобих реална представа какво означават 200 л/м дебит.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5033329.jpg
Прегледи:1
Размер:174.1 КБ
ID:5366133Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5033330.jpg
Прегледи:1
Размер:183.6 КБ
ID:5366134Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5033331.jpg
Прегледи:2
Размер:156.2 КБ
ID:5366135Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5033332.jpg
Прегледи:2
Размер:178.6 КБ
ID:5366136Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5033333.jpg
Прегледи:2
Размер:158.3 КБ
ID:5366137Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5033334.jpg
Прегледи:2
Размер:152.5 КБ
ID:5366138

          Коментар


          • От: Компресор

            Колеги възстанових един компресор УК50,фабричния трифазен електромотор колко киловата е, и колко бара може да поддържа нормално.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
              Колеги възстанових един компресор УК50,фабричния трифазен електромотор колко киловата е, и колко бара може да поддържа нормално.
              7.5 киловата на 1450 оборота е заводски но над 5 атмосфери без разтоварване му е трудно тръгването за това като по някаква причина сменям двигател гледам да му кача 10 киловата . Тия компресори избягвам да ги надувам над 8 атмосфери все пак са доста стари особено ресиверите но до 10 атмосфери работят без особени затруднения .
              Последно редактирано от sek.1; 15-04-12, 20:47.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Компресор

                Мерси за отговора, ел. двигателя мислех че е 9киловата,пресостата е нагласен на 6-8атмосфери.Над 8ат. няма да го мъча.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • От: Компресор

                  Задължително му вържи разтоварване .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от mavryt4o Преглед на мнение
                    нищо не сам променял от оригиналната обстановка мотора е 1410об/мин. шайбата му е 100мм а на компресора 160мм колко са моите обороти кам 800 или бъркам?!?! да тарся ли друг размер шайба и от каде да си купя масло то специално ли е едно прозрачно ми се вижда доста тънко червеникаво и както подсказа сек ще търся и перка да сложа на оста
                    По мой сметки оборотите са ти около 880, но за работа на въздух може да са много. Пробвай с допълнителна перка за охлаждане, както е споменал sek.1
                    Последно редактирано от TONI 1977; 16-04-12, 08:07. Причина: допълване

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                      По мой сметки оборотите са ти около 880, но за работа на въздух може да са много. Пробвай с допълнителна перка за охлаждане, както е споменал sek.1
                      сложих отголфето перката на оста имай позамяса работата само капака на главата грее до него не достига струята но засега ще карам така Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18042012131.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:5366887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18042012133.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5366888на втората снимка имам един филтът горивен мога ли да го ползвам за кондензоуловител че тоя на пневмо прупата мине улавя достатъчно ако става този трябва лида сложа нещо бътре някакав порест материал като минават капчиците да се задържат дайте някакавакъл!

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Ето го и моя самоделен компресор от Зил. Мазането стана много оригинално

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Мазането наистина е много добро... и аз трябва да правя нещо такова за в бъдеще като си правя компресор за гайковерта, вече даже си набавих ползван 1" редуцир с кондензоуловител, както и 1" цяла пневмоподготвяща група... само бутилки трябва да търся някъде на тънкана и до подпетвам... Иначе, я кажи колко масло си му сипал на този Зил-ов компресор че и моя е подобен а никаква идея си нямам колко да наливам (полски от фадрома е моя... ама то кажи речи са еднакви на външен вид)...
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                            Eто какво сътворих през почивните дни. Компресора е УК25 в много запазено състояние[ATTACH=CONFIG]440964[/ATTACH]
                            Това прилича на харли дейвидсън! Сигурно звучи впечатляващо.
                            Какво е това чудното нещо, което е след първата степен - онова преди спиралата за междинно охлаждане, с дупчиците. Нещо против взривове?

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Не е ли предпазен клапан... над някакво налягане да изпуска
                              Моите снимки...
                              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                              https://500px.com/ivankoo

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от Станимир Пенчев Преглед на мнение
                                Ето го и моя самоделен компресор от Зил. Мазането стана много оригинално

                                При такова мазане на зилов компресор под самотек има едно клапанче на капачката на вала дето ти влиза единия маркуч което се маха, ако не си го махнал си е с мазане само или почти от маслото в картера и тая цялата система е само за украса.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X