Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Има и една друга особеност при по високи обороти КПДто на тези компресори пада защото клапанчетата вече нямат достатъчно време да отворят и затворят напълно . От опит съм стигнал че при 1000 - 1200 оборота работят най добре .
    Така е колега, зилов компресор го засилих с 1800 об.м.такъв ел.мотор имах, и така дойдоха шайбите сега пълни много бързо но се наложи да сложа малко по твърди пружинки след няколко опита разбира се, те затова на по новите компресори няма пружини а се огъват самите стоманени ленти /Клапани/. Затова и на автомобилни двигатели с над 20 000 об.м. не се ползват пружини които след някакви обороти вече си губят пъргавината, всичко вече там е хидравлика, за нея няма умора.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Компресор

      Никога не съм имал свръх очаквания към ЗиЛовите компресори . За целите за които ги събирам (боядисване и помпане на гуми) са повече от добри за повече просто не стават гайковерите и песоструите искат към 400 литра дебит а това е два пъти повече от което може да даде един такъв компресор в оптимален режим на работа работя и с гайковер но просто го изчаквам да нагнети . При повишаване на оборотите се увеличава и загряването и вече само перката не стига да го охлажда а това означава че или трябва да се прави охладителна система или трябва да е постоянно закачен на маркуч от чешмата . Натрупват се много технически проблеми които трябва да се решават и ако всичко от което събираш компресора не ти е излязло почти без пари сметката не излиза . Наскоро гледах в Мосю Бриколаж заводски компресор с 50 литра ресивер на промоция за 260 лева . Ако трябва да купуваш всичко и най грубата сметка ги прехвърля ел.мотор около 100 лева ; компресор около 50 ; Ресивер около 20-30 ; пресостат 30 ; пневмогрупа около 30 ; бързи връзки 20 ; други дреболии поне още 20 ; труд стругар ??? труд заварчик ??? собствен труд ??? Аз се занимавам с глупости защото всичко го събирам от вторичните и къквото испадне от приятели и имам на расположение голям машинен парк .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        ЕТо какво сковах днес за 10минути,че дори бачка утре му връзвам един бойлер 100литра,да видим кога ще се взриви и ще издуха комшиятаТая глава я мъча вече 4години,без да съм сменил едно едничко нещо по нея,и няма признаци да умира скоро. вдигал съм до 13атм. с нея.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:014.jpg
Прегледи:1
Размер:255.9 КБ
ID:5271271

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
          Така е колега, зилов компресор го засилих с 1800 об.м.такъв ел.мотор имах, и така дойдоха шайбите сега пълни много бързо но се наложи да сложа малко по твърди пружинки след няколко опита разбира се, те затова на по новите компресори няма пружини а се огъват самите стоманени ленти /Клапани/. Затова и на автомобилни двигатели с над 20 000 об.м. не се ползват пружини които след някакви обороти вече си губят пъргавината, всичко вече там е хидравлика, за нея няма умора.
          Колега мислиш ли, че на компресора за който пиша малко по-назад в темата, проблема с товаренето на мотора при 7-8бара, при повишените обороти, може да се дължи на клапаните?
          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
          SXS-Restorations 0886513079
          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
            Колега мислиш ли, че на компресора за който пиша малко по-назад в темата, проблема с товаренето на мотора при 7-8бара, при повишените обороти, може да се дължи на клапаните?
            Имат значение и оборотите и клапаните но мисля че основният товар идва от вече създалото се високо налягане, така че решението е единствено по мощен ел. двигател и нищо друго, така мисля аз. Вдигайки об. на компресора със шайбите естествено че пада мощтността на двигателя и затова изключва защитата на по малко налягане.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • От: Компресор

              Ако приемем, че иска по-мощен мотор заради вдигането на оборотите, излиза, че щом са х2, трябва и мощността да е двойно спрямо оригиналната. Понеже не съм го купувал нов, 4-те КВ на оригиналният не са сигурни, но умножавайки ги х2 се получава 8КВ, а съм имал компресор с 8-10КВ мотор и знам, че е точно 2 пъти по-голям - V4, затова си мисля, че трябва да търся причината другаде...
              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
              SXS-Restorations 0886513079
              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

              Коментар


              • От: Компресор

                Колега,УК 100так е със 7.5кв. :О , УК50 /двустъпалния-подобен е на твоя/ е с 4-5.5кв. и няма ядове никак.Аз неразбрах каква е твойта автоматика,но ако имаш пресостат под ръка с растоварване ,го качи за проба да видиш от къде е това.Че с тези контактори и защити не е добре ,много неща ,възможни да дадат дефект.И после ако не е от тоците , ремъчното предаване-дали е подходяща редукцията, колеги ти казаха,че над 1000об/мин нее добре да го въртиш-6-700об/мин.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Никога не съм имал свръх очаквания към ЗиЛовите компресори . За целите за които ги събирам (боядисване и помпане на гуми) са повече от добри за повече просто не стават гайковерите и песоструите искат към 400 литра дебит а това е два пъти повече от което може да даде един такъв компресор в оптимален режим на работа работя и с гайковер но просто го изчаквам да нагнети . При повишаване на оборотите се увеличава и загряването и вече само перката не стига да го охлажда а това означава че или трябва да се прави охладителна система или трябва да е постоянно закачен на маркуч от чешмата . Натрупват се много технически проблеми които трябва да се решават и ако всичко от което събираш компресора не ти е излязло почти без пари сметката не излиза . Наскоро гледах в Мосю Бриколаж заводски компресор с 50 литра ресивер на промоция за 260 лева . Ако трябва да купуваш всичко и най грубата сметка ги прехвърля ел.мотор около 100 лева ; компресор около 50 ; Ресивер около 20-30 ; пресостат 30 ; пневмогрупа около 30 ; бързи връзки 20 ; други дреболии поне още 20 ; труд стругар ??? труд заварчик ??? собствен труд ??? Аз се занимавам с глупости защото всичко го събирам от вторичните и къквото испадне от приятели и имам на расположение голям машинен парк .
                  Колега да не се заблуждаваме, че такъв китайски компресор от "бриколаж" може да живее колкото един "Зилов", това са китайски поръчки които имат само добър външен вид!А удоволствието да сглобиш нещо сам оставям настрана...

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Здравейте колеги, сдобих се с ето такъв "компресор" -

                    Имаше проблем, не вдигаше повече от една атмосфера, отстраних го, оказа се, че клапаните вътре не затварят плътно и гарнитурата на главата беше за смяна. Докато го разглобявах не съм обърнал внимание на положението на биелата. Питането ми е, този отвор -

                    от коя страна трябва да бъде, за да може да се смазва биелата? Аз сега съм го оставил така, но си мисля, че трябва да е от другата страна.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      А това кое трябва да е колянов вал,бутало :О така както си снимал,немога да се ориентирам никък кое кое е .Направи една снимка по отдалече.Тая дупка през нея влиза масло , и няма особено значение къде ще е ,но направи една по убава снимка и ще може да ти помогнем,.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Извинявам се, имам още няколко снимки:







                        Не знам дали ме разбрахте какво точно питам, за това, ще се опитам да обясня пак
                        Значи, този отвор на биелата през който минава маслото сега е се пада от ляво, така ли трябва да бъде или трябва да извадя биелата и да я обърна, за да се пада от дясно

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Това е найстина голема глупост-колянов вал на 1опора,как е възможно турско или китайско е това чудо? относно дупката те разбрах-остава само да кажеш ,долу на биелата на фтулка и ролков лагер е , тази дупка е без значение къде ще бъде де , все ще се маже. ако позволява биелата-има материал , распробии още 2-3дупки такива ,за да се плиска хубаво вътре ако е на фтулка, а то е 99% ,просто нивото е толково ниско ,че няма кък да са сложили лагер,еле пък ролков.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Ами няма, нито ролка, нито втулка, няма нищо.. Сега гледам в нета, турско е..



                            Направих една схема, за да добиеш г/д представа. Отдолу на биелата има заварена пръчка която плиска маслото.
                            Имам още едно питане. Утре мисля да се сдобия с пистолет за боядисване, да си пръскам на вилата оградите, пейки, едно друго, та се чудех, на колко атмосфери трябва да настроя изхода на компресора? Сега е на 4. С блажна боя ще боядисвам.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                              Това е найстина голема глупост-колянов вал на 1опора,как е възможно турско или китайско е това чудо? относно дупката те разбрах-остава само да кажеш ,долу на биелата на фтулка и ролков лагер е , тази дупка е без значение къде ще бъде де , все ще се маже. ако позволява биелата-има материал , распробии още 2-3дупки такива ,за да се плиска хубаво вътре ако е на фтулка, а то е 99% ,просто нивото е толково ниско ,че няма кък да са сложили лагер,еле пък ролков.
                              Масова практика е имам американска двутактова бензинова водна помпа купувал съм я преди повече от 20 години когато китайците още не ги правеха и тя е на една опора на коляновия вал пък си работи безпроблемно.
                              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                              Колега да не се заблуждаваме, че такъв китайски компресор от "бриколаж" може да живее колкото един "Зилов", това са китайски поръчки които имат само добър външен вид!А удоволствието да сглобиш нещо сам оставям настрана...
                              И аз така си мислех навремето. Преди десетина години в работата бракувахме старото ЦВС (централна въздушна система) и шлосерите си купиха 2 броя от най ефтините бриколажки компресори вече повече от 10 години работят имало е моменти да не спират по цял ден пръскане на грунд на метални конструкций и нямат грижи . За домашно - гаражна работа са повече от добри . Основното им предимство е че са леки и мобилни сам си го качвам в багажника като се наложи а със зиловия на двама човека ни се разгони фамилията миналото лято да го наместим в багажника на едно Пежо 405 комби. А иначе аз цял живот сглобявам нещо в повечето случаи сам това ми е работата .
                              Първоначално публикуван от disela Преглед на мнение
                              Ами няма, нито ролка, нито втулка, няма нищо.. Сега гледам в нета, турско е..



                              Направих една схема, за да добиеш г/д представа. Отдолу на биелата има заварена пръчка която плиска маслото.
                              Имам още едно питане. Утре мисля да се сдобия с пистолет за боядисване, да си пръскам на вилата оградите, пейки, едно друго, та се чудех, на колко атмосфери трябва да настроя изхода на компресора? Сега е на 4. С блажна боя ще боядисвам.
                              Теоритично няма значение на къде ще е отвора тези компресори са бързооборотни и така разплискват маслото в картера че на където и да е отвора винаги ще се маже незнам само дали буталото има посока огледай ако има следи от работа по стените на цилиндъра и буталото да се ориентираш накъде е било . Масовите бояджийски пистолети работят между 3 и 4 атмосфери .
                              Последно редактирано от sek.1; 27-04-11, 05:51.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Въпрос към знаещите, може ли компресор КВ-525 /Главиница/ да се върти с монофазен двигател 2,2 КВ като се намали диаметъра на шайбата на двигателя?Дали ще се компенсира предаваната мощност към компресора с по високите обороти на монофазния двигател и промяната в предавателното отношение на шайбите?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X