Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пневматичен гайковерт

    Някой има ли впечатление от марката Vigor?

    Търся си гайковерт за спорадична хоби употреба....в смисъл гумите пролет и есен и евентуално някое непретенциозно ремонтче по колата или мотора....без колянови валове и главини по всяка вероятност

    Съответно 400лв за най-марковите винтоверти са леко нерентабилна инвестиция, ако въобще може да се нарече инвестиция (по-скоро чесане на краста ). Но пък не ми се хваща и най-дивия китаец, щото доколкото виждам нютоните се пляскат едно към гьотере и не знам дали няма да уцеля някой по-куц дори от парксайда, който имам (прословутия ).

    Та си мислех, че нещо от типа на Вигор е разумен компромис....но не намирам нищо за марката по форумите....та някой впечатления?

    Коментар


    • От: Пневматичен гайковерт

      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
      Някой има ли впечатление от марката Vigor?

      Съответно 400лв за най-марковите винтоверти са леко нерентабилна инвестиция, ако въобще може да се нарече инвестиция (по-скоро чесане на краста ). .

      Та си мислех, че нещо от типа на Вигор е разумен компромис....
      Не знам защо( https://www.shop.niteh.com/gaikovert-1-2-.html) си мислите ,че марковите са неразумна инвестиция когато се вземат за работа,но...................,а Vigor и Hazet са кръвни братя и са с приемливо качество и цена

      Коментар


      • От: Пневматичен гайковерт

        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
        Благодарение на колегата Станьо /sek.1/ ,който ми даде координати , се сдобих с едно любителско гайковертче , което при първа проба на болтовете на джантите на джипа /М 14 Х 1,5/ се справи за секунди.Налягането на балона на компресора беше 7.5 ат. ,маркуч ф8 вътрешно и бързи връзки.Е вече сам ще си въртя летни- зимни.А и за нещо дребно инцидентно ще помага.[ATTACH=CONFIG]983442[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]983443[/ATTACH]

        Сега остава да си набавя и някое и друго ударно камъче и такааа ... .
        Мнението ти колега е от март и досега вече трябва да си натрупал впечатления. В момента сглабям компресора и междувременно започнах да събирам пневматични инструменти. Доволен ли си, какви пари е гайковерта?
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • От: Пневматичен гайковерт

          Ето за тази марка KS TOOLSима много клипчета на руснаци и много я хвалят. Някой да има информация? И понеже не ми се появява прозореца за качване на снимки ще дам линк, който да не се счита за реклама. https://www.nelasbg.com/bg/specialno...henie-ks-tools
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • От: Пневматичен гайковерт

            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
            Мнението ти колега е от март и досега вече трябва да си натрупал впечатления. В момента сглабям компресора и междувременно започнах да събирам пневматични инструменти. Доволен ли си, какви пари е гайковерта?
            Аз работя с него повече от година и няма грижи . На мотокара гайките на джантите ги отвива / завива с лекота . При бай Ахмет беше 100 лева ама май благодарение на форумната реклама ги свърши
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Пневматичен гайковерт

              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
              Ето за тази марка KS TOOLSима много клипчета на руснаци и много я хвалят. Някой да има информация? И понеже не ми се появява прозореца за качване на снимки ще дам линк, който да не се счита за реклама. https://www.nelasbg.com/bg/specialno...henie-ks-tools
              Техен гайковерт нямам, но като производител на инструменти са добри, до колкото знам Тех ко са им вносител за България.

              Коментар


              • От: Пневматичен гайковерт

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Не знам защо( https://www.shop.niteh.com/gaikovert-1-2-.html) си мислите ,че марковите са неразумна инвестиция когато се вземат за работа,но...................,а Vigor и Hazet са кръвни братя и са с приемливо качество и цена
                Написал съм, че ще си сменям гумите два пъти годишно, не съм нито монтьор, нито гумаджия. В този ред на мисли това дори не може да мине за инвестиция, камо ли за разумна.

                Коментар


                • От: Пневматичен гайковерт

                  Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                  Написал съм, че ще си сменям гумите два пъти годишно, не съм нито монтьор, нито гумаджия. В този ред на мисли това дори не може да мине за инвестиция, камо ли за разумна.
                  За два,четири,шест пъти годишно...........само ключ в ръцете. Пълна "суета" е да се организира комплектовка от компресор и "периферия".....само за едни гуми.
                  А в обратната "плоскост", защо да не се вземе и подемник -ще улесни смяната на гумите и огледа от долу.
                  Отделно, когато хобито клони към сериозни ремонти (полупрофесионално) е редно да се инвестира в качество.

                  Коментар


                  • От: Пневматичен гайковерт

                    За вкъщи в момента не бих взел нищо друго освен електрически гайковерт.Ако задачата ми е да сменя гумите два пъти в годината няма смисъл да ти бучи компресор на главата, маркучи, омаслители и т.н.

                    Коментар


                    • От: Пневматичен гайковерт

                      Последното е вярно само ако нямаш компресор,маркучи и т.н.А ако имаш си е една от машинките необходими към компресора.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • От: Пневматичен гайковерт

                        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                        Написал съм, че ще си сменям гумите два пъти годишно, не съм нито монтьор, нито гумаджия. В този ред на мисли това дори не може да мине за инвестиция, камо ли за разумна.
                        Точно за тази цел съм си купил електрически райдър. Компресор не му трябва, ремонти по двигатели, главини и ходова част не правя всеки ден, или всяка седмица. За смяна на гуми, и 3-4 други ремонти в годината, каквото се наложи е идеален.
                        -Чем занимаетесь по жизни?
                        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                        Коментар


                        • От: Пневматичен гайковерт

                          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                          Последното е вярно само ако нямаш компресор,маркучи и т.н.А ако имаш си е една от машинките необходими към компресора.
                          Ако вече притежава компресор ,маркучи и т.н. ....подходящи за пневматичен гайковерт-вероятно се занимава с ремонтни дейности (дори като хоби) и логиката пак е в посока приемливо качество на инструментите -за да не се купуват два пъти.
                          А за 1-2 пъти в годината и 5 минути работа бих използвал услугите на някоя "работилница".

                          Коментар


                          • От: Пневматичен гайковерт

                            Едно от предимствата на пневматичните е възможноста за регулиране на момента.
                            При електрическите го има май само на супер-дупер моделите.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • От: Пневматичен гайковерт

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              Едно от предимствата на пневматичните е възможноста за регулиране на момента.
                              При електрическите го има май само на супер-дупер моделите.
                              Това предимство е леко съмнителено .Приемаме, че налягането е константа и (за регулиране на момента) е необходимо да се извърши динамометрично замерване при максимално затягане (удари-5-8секунди са достатъчни) на всяка степен. Един от редовните проблеми при работа с гайковертите е презатягането на джантите със съответните последици.

                              Коментар


                              • От: Пневматичен гайковерт

                                Батерийния "регулира" по същия начин - променливи обороти. Няма никаква пречка и кабелния да е така.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X