Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Ако има същия размер топка от нещо друго, става и с копиране.
    Преди две години трябваше да направя бая топки.След като направих първата я хванах в патронника и останалите ги копирах по нея.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Преди две години трябваше да направя бая топки.След като направих първата я хванах в патронника и останалите ги копирах по нея.
      Я обясни като за малоумници,че нищо не схванАх!?
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Ами да се опитам да отгатна.
        Може би закрепя топката към патронника на задното седло, а в ножодържача от дясно слага и нещо като копир център.

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Ами да се опитам да отгатна.
          Може би закрепя топката към патронника на задното седло, а в ножодържача от дясно слага и нещо като копир център.
          Точно така и следващите вървят много бързо и лесно.Няма целене,няма мерене.Накрая само леко пиличка и шкурка.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            От дясно се слага втори нож. И се получава- десния следва контурите на детайла, хванат в задното седло, а левия реже това, дето е хванато в универсала. Дърта заводска техника от времето, когато един стругар е трябвало да прави на ден стотина детайла с шашави форми без да има ЦПУ.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Ясно,копиране значи със опипвач.
              Тъй като снощи коментирахме производство на свери,днес се напънах да си направя инструмент за струга.Нещото работи,но не ме кефи,а и има още доста недостатъци.Изпаднах в размисъл и след дълго чесане,се сетих,че имам фреза(даже две) на която може да се издяла идеялна свера.Оставям Ви тема за размисъл да се сетите,как аджеба става тоя номер.
              Кадри от производството:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171102_171440.jpg
Прегледи:1
Размер:347.3 КБ
ID:5771768
              Тук се постарах повече:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171102_171750.jpg
Прегледи:1
Размер:383.4 КБ
ID:5771769
              Почти не му трябваше полиране:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171102_172412.jpg
Прегледи:1
Размер:332.3 КБ
ID:5771770
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Със завъртян по особен начин делителен апарат, фрезовата глава и с разстъргващата глава.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  на фрезата с делителната маса и един универсал в хоризонталния шпиндел. А най-лесно е на струг с ЦНЦ. На времето 97г бях на един гърбичен револверен струг. До мен струга на шефа беше с ЦНЦ. Гепих му от шкафа ръководството и написах една програма за ябълки- от една заготовка 4 парчета се дялаха с цикъл, грубо, чисто+резбата. Накрая се отрязваха на обикновен струг. Изчаках да свърши смяната и да си тръгнат колегите, качих заготовката и подкарах чуждата машина без да съм пипал ЦНЦ преди това, всичко се получава перфе от раз. По едно време чувам някакво движение- зад мене началника на цеха и технолога. Имаше големи обяснения след това.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Ето едно приспособление за сфери. Аз друго и не знам де.
                    Ножа ако се настрои да подмине центъра, започва да прави и вдлъбове.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ball_turn_finished.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5771771
                    А това е един сайт пълен с интересни машини, аз в момента гледам главно фрезите.
                    То фактически е сайт по всестранни интереси. За да се гледа иска някаква елементарна регистрация, сигурно ще ми напънят пощата с реклами, но пък ми е интерсно.
                    Забавлявайте се:https://www.pinterest.com/pin/501166264758095146/

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                      Със завъртян по особен начин делителен апарат, фрезовата глава и с разстъргващата глава.
                      Бързо се справи,но не е чак толкова сложно.Нормален делителен апарат,разстъргваща глава със нож обърнат навътре и наклонена глава на фрезата.Номера е да "влезеш в център",тъй,че ножа да описва кръг.Подаването от вертикалният ход а диаметъра от разстъргващата глава.Пада лудо въртене на делителният апарат.Като се видим ще черпя.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171102_164048.jpg
Прегледи:1
Размер:346.8 КБ
ID:5771774
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171102_164615.jpg
Прегледи:1
Размер:392.5 КБ
ID:5771775
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171102_171131.jpg
Прегледи:1
Размер:382.2 КБ
ID:5771776
                      Последно редактирано от petroffbg; 02-11-17, 19:09.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                        Ето едно приспособление за сфери. Аз друго и не знам де.
                        Ножа ако се настрои да подмине центъра, започва да прави и вдлъбове.

                        А това е един сайт пълен с интересни машини, аз в момента гледам главно фрезите.
                        То фактически е сайт по всестранни интереси. За да се гледа иска някаква елементарна регистрация, сигурно ще ми напънят пощата с реклами, но пък ми е интерсно.
                        Забавлявайте се:https://www.pinterest.com/pin/501166264758095146/
                        За утрепване си с тоя линк. Как ще заспя не знам.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Якоооо!!!!

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            може би нещо такова+ един универсал с адаптор за исо 40 в хоризонталния шпиндел. Метнах го само примерно за снимката- клиновидната призма някой пишман майстор е убрал луфта, като я е понаплюл с електрожена- без съмнение българско изобретение достойно за Гинес. Та сега чета фундаменталният труд на Спарки за фрезоването и шабароването на клин и лястовича опашка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:222.jpg
Прегледи:1
Размер:239.3 КБ
ID:5771778

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Това последното решение е често ползвано от дърводелци и каменоделци. За варианта с разстъргващата глава...ясно, че става, ама при предавателно число 1:40 нещата отиват малко на самонаказване...а има и ДА с по-брутални предавки...примерно 1:90
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Със това ще произведеш цилиндър,масата със ножодържача трябва да е наклоняема.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X