Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Имам абсолютно същата Казанлъшко производство.Като я взех я разглобявах но беше отдавна(2001-2г) и не се сещам нещо да се е запъвало при демонтажа.Нямаше шайби и мотор,издялах си на струга и сложих двускоростен мотор но много бърз 1450 на 2280об/мин,високите съм ги изключил от контактора,няма какво да се пробива със тях.Оригиналният е 950-1450об/мин и все още си търся такъв,макар да използвам машината много рядко.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Колонна пробивна машина пк-20

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        колонна пробивна машина пк 20

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          Днес сутринта ми донесоха един детайл за образец и по него да изработя четри.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170508_083542.jpg
Прегледи:1
Размер:283.7 КБ
ID:5752470
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170508_084450.jpg
Прегледи:1
Размер:320.3 КБ
ID:5752471
          Реших да ги изработя по двойки:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170508_130705.jpg
Прегледи:1
Размер:321.7 КБ
ID:5752472
          Оказа се,че трябва да нарежа 61 шлица които няма как да направя с индиректно делене,понеже нямам диск със 61 отвора.Правя справка в ръководството на УДА и виждам следното:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14942731845882121210955.jpg
Прегледи:1
Размер:279.8 КБ
ID:5752473
          На кръг с 42 отвора трябва да премествам 28 за всеки шлиц,като поставя лира и зъбни колела 48 за ръкохватката и 32 на шпиндела на ДА и едно паразитно зъбно което да ги задвижва.Нареждам лирата и понеже съм Тома неверни решавам да проверя какво се случва.Случват се големи дръжки,на 55-тото завъртане се срещнаха зъбите и се разминаха.Поредната грешка в ръководството,трябва кръг със 62 отвора и местим 40(сметката е за 62 равни части или шлица),зъбните са същите като забавят леко шпиндела и "вадят"зъб и в крайна сметка получаваме 61 равни части.
          Ето я и лирата:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170508_200906.jpg
Прегледи:1
Размер:378.1 КБ
ID:5752474
          Монтирана:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170508_130838.jpg
Прегледи:1
Размер:375.9 КБ
ID:5752475
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170508_131951.jpg
Прегледи:1
Размер:192.0 КБ
ID:5752476
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170508_174151.jpg
Прегледи:1
Размер:354.4 КБ
ID:5752477
          Целият гараж потъна в пластмасов талаш,задръстих и контейнера.Готовите детайли:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170508_201038.jpg
Прегледи:1
Размер:284.2 КБ
ID:5752478
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170508_201106.jpg
Прегледи:1
Размер:380.4 КБ
ID:5752479
          И видео по случая:
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Много добре ако имаш възможност пускай повече клипчета, ще са интересни на доста хора.
            Клипа се води скрит в youtube.

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Днес сутринта ми донесоха един детайл за образец и по него да изработя четри.
              Реших да ги изработя по двойки:
              Оказа се,че трябва да нарежа 61 шлица които няма как да направя с индиректно делене,понеже нямам диск със 61 отвора.Правя справка в ръководството на УДА и виждам следното:
              На кръг с 42 отвора трябва да премествам 28 за всеки шлиц,като поставя лира и зъбни колела 48 за ръкохватката и 32 на шпиндела на ДА и едно паразитно зъбно което да ги задвижва.Нареждам лирата и понеже съм Тома неверни решавам да проверя какво се случва.Случват се големи дръжки,на 55-тото завъртане се срещнаха зъбите и се разминаха.Поредната грешка в ръководството,трябва кръг със 62 отвора и местим 40(сметката е за 62 равни части или шлица),зъбните са същите като забавят леко шпиндела и "вадят"зъб и в крайна сметка получаваме 61 равни части.
              Ето я и лирата:
              Монтирана:
              Целият гараж потъна в пластмасов талаш,задръстих и контейнера.Готовите детайли:
              И видео по случая:
              Все още ли си на мнение че делителен апарат с малко електроника и мотор, на който директно да задаваш бройката зъби, е ненуждна лигавщина? 3 натискания на копчета и си готов - без таблици, без грешки в таблиците и прочие полюции.

              Иначе, за пореден път, моите адмирации за работата ти!
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Все още ли си на мнение че делителен апарат с малко електроника и мотор, на който директно да задаваш бройката зъби, е ненуждна лигавщина? 3 натискания на копчета и си готов - без таблици, без грешки в таблиците и прочие полюции.

                Иначе, за пореден път, моите адмирации за работата ти!
                Давай да го мислим това чудо,че вчера ми писнА от сметки.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Давай да го мислим това чудо,че вчера ми писнА от сметки.
                  То аз съм го измислил, ама нямам време да го направя.

                  Ще помисля по въпроса поне какъв мотор е достатъчен, прикачането ще го мислиш ти, с електрониката после ще се справяме - то те контролерите си се продават готови, трябва им само едно дребно компютърче да ги клати.

                  За моята делителна маса даже и шайби за зъбен ремък и ремъци имам налични. Безлуфтови. Така си стоят... А ме сърбят ръчичките неистово.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    следобед разстъргвах един теглич за китайско тракторче. Към трактора е на три точки. Горе една и долу в ляво и дясно две симетрични в ябълките на фи 30. Неудобен е за струг - винкела за горна точка стърчи 400 мм. Свалих ги с разстъргващата глава до фи 22. Вместо стандартната борщанга ползвах един нож на сандвик коромант сменяема пластина за отвори.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:223.7 КБ
ID:5752553

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Тези дни работих 4 втулки и 4 сдвоени втулки. Белият образец е от пластмаса. Материала е плътно фи от вторични. Изработката е само на инструментална фреза. След заварката на голямата втулка към малката дръпнаха и се наложи да поправям елипсите. Оставих си предварително прибавка. Много ме измъчи съвместяването оста на въртящата маса с оста на късата заварена втулка. Базиране по дългата втулка в универсал ексцентрично закрепен на въртящата маса. Боядисах ги с гъба за миене на чинии Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5752960

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        По лесно щеше да ги качиш на струга на 4 флашков универсал , като едната челюст изостава.Така и съосието ще се запази . А и щеше да си спестиш мъките по центровка върху въртящата се маса .
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          И нещо за индиректното делене:



                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1066[1].jpg
Прегледи:2
Размер:412.4 КБ
ID:5753406

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1066.jpg
Прегледи:2
Размер:412.4 КБ
ID:5753614

                              Приблизителна скорост на рязане с карбиден инструмент без охлаждане

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Въстановяване на строшена пета на разпределителен вал

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1067.jpg
Прегледи:1
Размер:329.2 КБ
ID:5753615Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1068.jpg
Прегледи:1
Размер:295.1 КБ
ID:5753616Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1070.jpg
Прегледи:1
Размер:252.0 КБ
ID:5753617

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X