Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Станало е много добре.
    Обаче искам да питам за друго.
    Гледам правиш и зъбни колела, шлици и пр. Минаваш ли след това през някаква термообработка, шлаиф...?
    Специално за тези за раздатката, готови ли са взети, или си ги правил и тях?
    Гледам че в проследователноста на снимките малко са поолекнали.

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Ако почнеш да правиш алуминиеви скорости и раздатка за УАЗ , да се обадиш
      За сега нямам такива намерения!

      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
      Станало е много добре.
      Обаче искам да питам за друго.
      Гледам правиш и зъбни колела, шлици и пр. Минаваш ли след това през някаква термообработка, шлаиф...?
      Специално за тези за раздатката, готови ли са взети, или си ги правил и тях?
      Гледам че в проследователноста на снимките малко са поолекнали.
      Работя със цементеруеми стомани,в случая 18ХГТ подобрено на 35-38НRС.На първата снимка се вижда обработката на зъбонарезна машина,като колелата които се изработват са две,за две раздатки,след това ги разделям.Форума си качва съвсем избирателно снимки и не може да се проследи цялата част от процеса,но горе-долу е ясно.Всички детайли от редуктора ще ходят пак в термичното,първо за насищане със въглерод(цементация) на дълбочина 0,2мм(около) и закаляване на 58-60HRC.Следва нормализация при която твърдостта трябва да е 55-56HRC,след което гарантирам,че тоя възел ще работи без да троши зъби или пък да се износва от не добра закалка.Шлайф се предвижда за едното колело(вътре) и за оста(отвън) на която ще се монтира като топла сглобка(0,03-0,04мм) и леглата за лагерите.Това е оста на фланеца,в момента има монтирана такава с нулеви размери,просто за уточняване на дължини и проверка дали е спазено междуосевото разстояние на зъбната двойка.Като хлабина между зъбите предвидих 0,15мм,която ще се обере от маслото.Зъбошлайф не е предвиден,и не е необходим,въртят си се съвсем мазно и без шум.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Отдавна не се бях занимавал със щуротии,ей ви една:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171031_133408.jpg
Прегледи:1
Размер:364.4 КБ
ID:5771668
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171031_135745.jpg
Прегледи:1
Размер:373.9 КБ
ID:5771669
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171031_141156.jpg
Прегледи:1
Размер:282.1 КБ
ID:5771670
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171031_144027.jpg
Прегледи:1
Размер:391.7 КБ
ID:5771671
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171031_144236.jpg
Прегледи:1
Размер:314.6 КБ
ID:5771672
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          Пробвай това, някой скучен, зимен ден...

          https://www.youtube.com/watch?v=AuS6HDHc7XE
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
            Пробвай това, някой скучен, зимен ден...

            https://www.youtube.com/watch?v=AuS6HDHc7XE
            Още не вярвам на очите си!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
              Пробвай това, някой скучен, зимен ден...

              https://www.youtube.com/watch?v=AuS6HDHc7XE
              Те за това требе много време и нерви...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Те за това требе много време и нерви...
                Добре, допълвам, скучен зимен ден с каничка червено вино и домашна наденица до струга...сигурен съм,че тая дрънкулка няма да те остави на мира!
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                  Добре, допълвам, скучен зимен ден с каничка червено вино и домашна наденица до струга...сигурен съм,че тая дрънкулка няма да те остави на мира!
                  И едно допълнение към "...много времe и нерви..." : " Нема кой да плати"
                  Последно редактирано от pgv64; 01-11-17, 10:10.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Колега, можеш ли да покажеш приспособлението за сфера на стругЪ?
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                      Колега, можеш ли да покажеш приспособлението за сфера на стругЪ?
                      Не знам колегата какво приспособление ще покаже, но аз съм ги правил със шаблонен нож и шаблон Ф 50мм.. Първо теглене на ръка и после ножа, шлайф пиличка и шкурка. Без всякакво приспособление на такъв струг, няма кои знае какво друго да се направи.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Някой спомена че обработвал рифелова стомана без проблеми с някакво приспособление.
                        Какво е то? Някакъв дорник ли?

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Ако има същия размер топка от нещо друго, става и с копиране.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            Някой спомена че обработвал рифелова стомана без проблеми с някакво приспособление.
                            Какво е то? Някакъв дорник ли?
                            Прави се цанга (разцепена втулка) по най-големият диаметър на рифеловия прът . Слага се пръта в втулката -стягаш и стържеш. Няма опасност да се разхлаби и да строши ножа.На същият принцип се престъргват опашки на свредла.
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                              Колега, можеш ли да покажеш приспособлението за сфера на стругЪ?
                              Нямам приспособление,изцяло е работена ръчно на грубо и после съм оформил със пила,първо едра и после ситна до уточняване на размера.Накрая е шлайфана със два модела шкурки,размера Ф-50 по целият контур.Не е сложно,но си иска ръчички.

                              Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                              Не знам колегата какво приспособление ще покаже, но аз съм ги правил със шаблонен нож и шаблон Ф 50мм.. Първо теглене на ръка и после ножа, шлайф пиличка и шкурка. Без всякакво приспособление на такъв струг, няма кои знае какво друго да се направи.
                              Не съм мислил да си правя приспособление по простата причина,че от 97г насам това ми е третата топка за теглич която произвеждам.Инак бих си направил контурен нож или приспособление за супорта за изрязване на свери.Станьо(Sek-1) беше качил някъде из форума как изглежда джаджата.

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              Някой спомена че обработвал рифелова стомана без проблеми с някакво приспособление.
                              Какво е то? Някакъв дорник ли?
                              Аз редовно си я дялам тая стомана.Дорник не използвам,чалъмът е като затягаш рифела в универсала да поставиш единият ръб на челюст.Така затегнат детайла е на център и не се саморазхлабва.При всякакво друго поставяне и затягане,материялът се саморазхлабва и троши ножки.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                ....Инак бих си направил контурен нож.....
                                Пламка, това не тръпне ли много? Дори на минимална стружка?

                                Между другото - никой не ми се е обадил днес.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X