Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Каналите не се задръстват, защото тази обработка е без стружкоотнемане, а с пластична деформация.

    Накатка, бе, човек, накатка...

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Не си ме разбрал, а може би и аз не съм се изразил доатъчно точно Имах предвид работата на изделието - мачкане на зърно. При тази операция ,задръстването на каналите е много вероятна и трябва да има елемент за почистването им.

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Нищо сложно няма,това си е студено валцуване,което се извършва на малки обороти на шпиндела 11/16.Полива се обилно с масло накатката и се подава ход на супорта.Отпечатването става на два-три и повече прехода,според едрината на зъбите на ролките.Нищо не се задръства,Вени е обяснил защо.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          Не се налага. То само смачква зърното, не го мели на брашно, така люспата се запазва сравнително цяла, а вътрешността на зърното се надробява.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
            Не си ме разбрал, а може би и аз не съм се изразил доатъчно точно Имах предвид работата на изделието - мачкане на зърно. При тази операция ,задръстването на каналите е много вероятна и трябва да има елемент за почистването им.
            Хората отдавна са измислили телените четки,тук е местото където могат да се ползват по предназначение.Може и като чистач да го играят,ако са закрепени подходящо.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Абе нещо се разслоява темата в два пласта..
              Аз съм компетентен само в единия.

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Мисля, че няма да е необходима телена четка или какъвто и да е чистач.
                А и, ще се самопочиства до разстоянието между валовете.
                Все пак втория вал винаги ще има по-ниска ъглова скорост спрямо първия.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Да не разводняваме темата. Хубаво е след време да имаме резултат от екслоатацията , за да си направим евентуални изводи за нови прототипи.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    И мен ме интересува последното изделие, може ли цена и приблизителни размери на валовете. Предполагам клиента е домашен пивовар, Румен, Вива ?
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Отдавна не съм писал,щото ме мързи,а инак си произвеждам стружки в изобилие.Една заигравка,която лекинко ми съкрати живота,много шибан матриял,много стружки,но съм на приключване.






                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от petroffbg; 18-01-17, 20:15.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Ето и нещо от мен!

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170222_175356.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5744379Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170222_175410.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5744380Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170222_182316.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5744381Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170222_192603.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5744382

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Колко му е диаметъра на това банцигово колело!?
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            800 mm

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първият ми изработен детайл на струг през живота ми !

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0251.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5747544

                              Материала е дрян.Много го уважавам това дърво - много плътен и здрав материал е.Ползвах само нож за рязане (най-лесно ми беше с него,защото другите опираха във въртящия център . С малко помощ от баща направих и обръчите - с медна тел.

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Колеги трябва ми малко помощ за една стара бормашина (снимка 1). Майче е българска, арсеналска, но не съм сигурен- табели липсват. Проблема е в гайката затягаща лагерният възел (снимка 2)- пробвах със секач наляво надясно- не мърда. Преди това фрезовах ключ от 65Г с подходящото зъбче- счупи се и увреди леглото, докато пробвах да го развия като обикновена гайка с дясна резба. Закиснах го с WD предварително. Това гайка ли е и накъде се развива?
                                От към масата долният лагер лежи на шайба и на зегерка, но е почти невъзможно зегерката да се свали отдолу. Някой ако има някаква литература за тази антика ще съм благодарен.
                                Май ми остава единствено да я кача на фрезата и да направя гайката на стружки?
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5748027
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5748028
                                Последно редактирано от i208; 02-04-17, 19:06. Причина: корекция

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X