Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

    Съжалявам за забавянето, оказа се, че в селото в което бях на Халкидики няма интернет....

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    И аз съм зле на Аргона.
    Дай да ходиме да изкараме един курс.
    Като гледам има готови да ни научат на тъй-онуй... Това ме радва.

    Първоначално публикуван от епд7207 Преглед на мнение
    Trimata,дай си скайпа да ти звънна!!!
    Скайпа ми е като nick-a тук. Тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=8192 можеш да го видиш. И ICQ има.

    Първоначално публикуван от i_dragg Преглед на мнение
    Ако иска някой мога да му обясня и покажа нагледно каквото го интересува за заварките, имам първа степен за електрожен, телоподаващо и оксижен, аргон също не е проблем и то за всякакви материали. Виждам, че темата е интересна, тоя сайт е на други маниаци на тази тема http://weldingweb.com/ .
    Може да се окаже добра идея като пристигне машинката да направим един биринг в гаража .

    Първоначално публикуван от andro6 Преглед на мнение
    Определено това ми хареса !Немска машинка дано е ГУТ !И аз си търся някаква !Би ли ми казал как става поръчката и доставката в този сайт а за доставка каква е сумата ,щото и аз съм зле с немския !Гледам цената и не вярвам на очите си 222 евро ми се виждат прекалено евтино за немска техника !? ...
    Скайп-а е малко по-нагоре. Погледни по-долу за отговор на другия ти въпрос.

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Тази машинка ми хареса !На каква цена е !Гледам тази цена в сайта и не вярвам на очите си струва ми се доста евтино за немска техника !Можеш ли да ми кажеш как става поръчката и доставката чрез този сайт ,за доставката каква е цената !...
    За машинката и как става поръчката през eBay. Машинката като гледам цената си е чистокръвен китаец. Просто немца си е праснал логото отгоре. Четох в няколко други отзиви нелоши отзиви за нея и реших да ризкувам. Не гледайте цената, сайта е борса и печели най-високия залог. МОже да струва 230Е, може и 300, може и 500Е. КАкто и да е. Отгоре на всичко има и доставка... В случай с тези немци доставката е до Гърция (защото имам мясти където могат да го пратят). Не предлагат опция за доставка до БГ. Цената на доставката е 40Е, така че един апарат би излезнал около 300-350Е. Като гледам някои други имат към тях и вентил регулатор.... Този няма. Няма и бутилка за аргона....
    КОлкото до гаранцията някакви англичани бяха писали в техния форум ,че след като машината му се е счупила се е опитал да се свърже с тях, но не е успял. След това е хванал и им е пратил машинката и след 2 седмици си я е получил отремонтирана... При поръчка в случа има риск, но предвид цената.... Да се надяваме, че е оправдан!


    Нека като пристигне да пиша и да уточним 1 среща?

    ПП. Със Sparkybg сме писали по едно и също време
    Последно редактирано от Георги-trimata; 29-06-08, 21:23. Причина: Допълнение
    Георги Гатев

    Коментар


    • #62
      До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

      Първоначално публикуван от andro6 Преглед на мнение
      Това е неръждавайка и е заварявано на аргон -TIG !
      Що си мисля, че метода в случая е ВИГ, а това, че е жълто, най-вероятно е ефект от светлината на снимката....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #63
        До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

        Ами докато карах курсовете в Института по заваряване-София беше още на степени. Трета, втора и първа като това зависи после как те изпитват заварката и не само от това, примерно трета е за неотговорни заварки, втора - за отговарни съединения и първа е за съдове под налягате. При изпита за първа степен се прави ренгенова снимка на заварката. Втора е визуален контрол и разрушавани на завареното съединение по механичен начин, при трета е само визуален контрол. Така поне беше при мен. Сега не знам как е, карах курс 2003 г.
        Един въпрос как да кача едно ремонтно ръководство на ESAB за заваряване?
        in weld we trust

        0878782224

        Коментар


        • #64
          До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

          Мнение на andro6
          Това е неръждавайка и е заварявано на аргон -TIG !

          Що си мисля, че метода в случая е ВИГ, а това, че е жълто, най-вероятно е ефект от светлината на снимката....
          __________________


          TIG и ВИГ е един и същи метод на заваряване само че разликата и два от различните преводи: TIG е при английско говорящите страни, а ВИГ(WIG) е при немско говорящите. АЗ си мисля че за в бъдеще ще се наложи като абревиатура TIG.
          in weld we trust

          0878782224

          Коментар


          • #65
            До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Що си мисля, че метода в случая е ВИГ, а това, че е жълто, най-вероятно е ефект от светлината на снимката....
            ВИГ е българското название на TIG метода! Вярно че светлината засилва жълтия цвят на снимката но по принцип качествената заварка на аргон има подобен цвят !

            Коментар


            • #66
              До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

              Първоначално публикуван от i_dragg Преглед на мнение
              Един въпрос как да кача едно ремонтно ръководство на ESAB за заваряване?
              Можеш да ми го пратиш, ще го кача на FTP-то и ще пусна линк, за да може да се дърпа.
              Ако е под 20 MB можеш да го качиш като прикачен файл. От бутона "Управление на прикачени файлове". То се намира малко под полето, където пишеш мнението по темата.
              Георги Гатев

              Коментар


              • #67
                До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                Можеш да ми го пратиш, ще го кача на FTP-то и ще пусна линк, за да може да се дърпа.
                Ако е под 20 MB можеш да го качиш като прикачен файл. От бутона "Управление на прикачени файлове". То се намира малко под полето, където пишеш мнението по темата.
                Не мога да ти го пусна защото не ти знам пощата, а не мога да я видя в профила ти защото съм нов и нямам достъп. Виж ти в моя профил, там ми е пощата и скайпа. Цъкни и го пращам веднага.
                Пратих нещо с "Управление на прикачени файлове" , но не знам къде отиде.
                in weld we trust

                0878782224

                Коментар


                • #68
                  До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                  Първоначално публикуван от епд7207 Преглед на мнение
                  andro6 незнам какво гледаш в галерията ми, но всичко там е по чертеж! Всички заварки се мерят за катет и просто каквото е написано това правя. Там всичко е под налягане. i_dragg какви са тези степени???? Степени имаши ПРЕДИ!!!!!
                  Нямам нищо против заварката казах че е изпълнена отлично ,всеки спазва някакви изисквания ,щом такова е изискването естествено че така ще я правиш !Просто казах че може и с по малък катет но по принцип винаги заварките за налагане се презастраховат както е и твоята!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                    Темата се разшири и се включиха хора с доста опит в заваряването дано някой има впечатление от тази машинка :
                    http://www.decaweld.com/files/FOTOART/14436_9111.JPG
                    Или подобна такава от фирмата DECA.
                    Гледах я днес в един магазин днес но от вратата щото беше вече затворено и реших да попитам за вашето мнение ?

                    Коментар


                    • #70
                      До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                      Първоначално публикуван от i_dragg Преглед на мнение
                      Минус на ръкохватката се слага обикновенно при базични електроди, при рутиловите минуса си е маса.

                      Колега, грешиш.
                      При ръчно електродъгово заваряване с рутилови и базични електроди правилото е ръкохватката на плюс.
                      Това особенно важи за базичните електроди които работят само на прав ток.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                        И аз съм зле на Аргона.
                        Дай да ходиме да изкараме един курс.
                        Като гледам наистина се вклчючиха доста хора с доста опита. Вчера говорих с Емил (епд7207) , може като пристигне апаратчето да видим какво-що и да се организираме ние искащите да научим нещо ново със знаещите, които искат да ни научат на нещо ново?
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • #72
                          До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                          Ама курсовете за всяка степен са по 100 и кусур часа. Поне тия, дето аз съм гледал. Това ако искате да ви дадат диплома после. Иначе може да отидете, колкото да се научите горе-долу.

                          И аз ровичках. Ама нямам време. Иначе бих отишъл. И си струва всяка стотинка, стига курса да е на ниво.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                            Колега, грешиш.
                            При ръчно електродъгово заваряване с рутилови и базични електроди правилото е ръкохватката на плюс.
                            Това особенно важи за базичните електроди които работят само на прав ток.
                            Прав си. Сори за заблуждението.То зависи също и къде искаш да отиде повече топлина - в електрода или в съединението. Не че няма да работят и на обратна полярност, но тогава електрода става на бенгалски огън преди да си то преполовил. Има и електроди които работят и на АС, има и базични които работят еднакво (що годе) и на - и на + (например ОК48. ). На повечето читави електроди си пише на каква полярност работят.
                            Не мога да го кача това ръководство и това е. Ако някои се интересува да пише i_dragg777@abv.bgНа мен ми го даде един пич от тукашния ESAB, има машинки, добавъчен материал и при какъв метал какъв добавъчен материал, градуси на предварително подгряване и тн и тн
                            in weld we trust

                            0878782224

                            Коментар


                            • #74
                              До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                              Първоначално публикуван от i_dragg Преглед на мнение
                              Ами докато карах курсовете в Института по заваряване-София беше още на степени. Трета, втора и първа като това зависи после как те изпитват заварката и не само от това, примерно трета е за неотговорни заварки, втора - за отговарни съединения и първа е за съдове под налягате. При изпита за първа степен се прави ренгенова снимка на заварката. Втора е визуален контрол и разрушавани на завареното съединение по механичен начин, при трета е само визуален контрол. Така поне беше при мен. Сега не знам как е, карах курс 2003 г.
                              Един въпрос как да кача едно ремонтно ръководство на ESAB за заваряване?
                              Ми значи вече не се водели на Първа.. Втора... Трета, ами всяка степен е отделна буква и даже май "под-буква" си имаха (ама не помня точно кои бяха) и най ниската (Трета) и за ъглови шевове във всякакви пространства (май само без таван) и се кара веджнъж без да се презаверява повече. Другата степен (Втора) беше за прави шевове (на ламарина)- хоризонтал, бордови, вертикал и таванни (май) и се презаверяваще през 3 години ако не се бъркам и пак се снима на ренген. А най високата (Първа) е на тръби и изпита е като ти дадът една (2 за да се съединят в 1) тръба застопорена под ъгъл 45гр. и трябва да изкараш корена и декорацията и после го снимат на ренгена вече.

                              П.П. Някой гледал ли е филма TIG Welding Basics , там доста добре се описва/показва заваряване на ВИГ метода и при алумин. Също със същият "актьор" от филма има още 3-4 различни филма за металообработваме (тръби, резервоари, чопъри), просто според мен е една много добра колекция от филми дори и само за гледане (че е на английски а не съм много на "ТИ" с него)

                              П.П.П. Андро, това с частпром-а си е още често използван термин, аз съм кажи речи от най-младото поколение (на 21 съм) и го ползваме много често в работата с колегите, та да се разбираме на бързо кой какво прави (частно или "държавно")
                              Моите снимки...
                              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                              https://500px.com/ivankoo

                              Коментар


                              • #75
                                До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                                Степените не са толкова важни, те по-скоро са за авторитет, не можеш ли да заваряваш каквито и степени и сертификати да имаш е се тая. За да можеш да заваряваш трябва да имаш ръка и добра машина която да няма тайни за теб (особенно тия новите с няколко реглажа на дъгата и куп други щурутии). Основното при заварката е да гледаш какво става като разтопиш метала (металите). Основата на заваряването е оксиженът(дето се използва ацетилен), ако там можеш да се справиш с аргона ще ти е забавно. Не че заваряването с горелка е най-доброто, просто там се основните движения и там се вижда най-ясно за какво става дума. В тоя сайт дето го показах горе във форума има яко снимки и линкове към други подобни информации касаещи заваряването.
                                in weld we trust

                                0878782224

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X