Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

    Хе-хе, то докато не види "зайчето" няколко стотин пъти, няма да се научи ....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #17
      До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

      Трябва да се одбележи също че детайлите за заварка трябва да се зашмергилени и почистени добре(от ръжда,масло...)
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #18
        До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Колеги, 4 мм се заварява с 2,5 повече от добре, даже с леки шмиргелистки упражнения може да се направи отличен провар. Не е до машината, просто човека не знае какво прави. Не е срамно, трябва си тренинг и някои да го "светне" в занаята. Освен това, на 2,5 100 ампера са ужасно много за неспециалист. Аз със 110-120 правя декорация с 3,25, а корен с 2,5 - 70-80 А.
        Рутиловия Вежен, а сега има и някакви Турски, на слаб ампераж си правят каквото искат, особенно на ъглови съединения.
        Едно време имаше една рутилова Емона, беше перфектна.
        Знае ли някой откъде качествени рутилови електроди?

        Коментар


        • #19
          До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
          Рутиловия Вежен, а сега има и някакви Турски, на слаб ампераж си правят каквото искат, особенно на ъглови съединения.
          Едно време имаше една рутилова Емона, беше перфектна.
          Знае ли някой откъде качествени рутилови електроди?
          От"Редко",има и при "Ташев Галвинг".
          Ferrum dum ignis candet cudendum est.

          Коментар


          • #20
            До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

            Първоначално публикуван от Blacksmith Преглед на мнение
            От"Редко",има и при "Ташев Галвинг".
            Какви са по точно, че последно в Редко гледах точно от тия Турските?

            Коментар


            • #21
              До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
              Какви са по точно, че последно в Редко гледах точно от тия Турските?
              Виж в "Ташев Галвинг", последно купувах преди година(взех си две кутий "Бьолер" и "ОК") и имаше доста богат избор на електроди.
              Прав си за "Редко",там май има само от турските.
              Поздрави!
              П.П.
              Какво ти е мнението за сръбските?
              Ferrum dum ignis candet cudendum est.

              Коментар


              • #22
                До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                Ако става въпрос за Емона (други сръбски не знам) опита ми е от около 20г. Тогава бяха много добри, нещо средно между рутилови и базични. Бяха много кът щото отпускаха по малко само за корена, ама ние си карахме с Бьохлер, а Емоната отиваше за частпром-весел дом, щото вървеше на обикновенните трансформатори.
                По младите да не се смеят, много вървеше тоя лаф.
                Последно редактирано от Аndro 160; 26-06-08, 17:56.

                Коментар


                • #23
                  До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                  Да! Никой не се е родил научен! Мисълта ми беше друга--неможе да си купиш компютър а да го ползваш за калкулатор---няма логика!!! Аз също с удоволствие мога да помогна! Това е старата ми галерия http://picasaweb.google.com/emo7207 Поздрави!!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                    Първоначално публикуван от епд7207 Преглед на мнение
                    Да! Никой не се е родил научен! Мисълта ми беше друга--неможе да си купиш компютър а да го ползваш за калкулатор---няма логика!!! Аз също с удоволствие мога да помогна! Това е старата ми галерия http://picasaweb.google.com/emo7207 Поздрави!!!
                    http://picasaweb.google.com/emo7207/...21885599172770 - Това от какъв материал е и с какво е правено?

                    Аз сега си поръчах TIG апарат, но като гледам колко ще има да се уча..... Заварки иди-дойди мога да правя, но при ТИГ-а ми е притеснено, че няма кой да ме научи, та ще трябва сам.
                    Георги Гатев

                    Коментар


                    • #25
                      До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                      Така като гледам си е неръждавейка. И го завяряват с TIG... май... Изглежда жълто, защото се е поокислило. Пък и зависи точно какво има в използваната "тел".

                      А каква играчка си поръча? И какви парички ти струва удоволствието? Ако не е тайна де...
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                        Това което виждате е aisi 316 .....aisi 308---неръждавейка. Сменил съм 10-12 модела апарати. Най-добрия според мен е Polisuyd !!!!! Тези заварки съм ги правил с линкълн270 с водно--7800лв 2006 год. Trimata,ти какво си поръча?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                          Аз си поръчах това:
                          http://cgi.ebay.de/Rehmann-TIG-200-I...QQcmdZViewItem

                          Тъй като не знам немски пуснах едно ТОТО и го поръчах. Базирам се единствено на картинката с табелата за техническите му спецификации.
                          Ще опитам да го ползвам за заваряване на 0.8-1.5 мм неръждавейка...

                          Да напиша отново : ще ОПИТАМ. Имам крещаща нужда от обучение. И огромно желание да се науча
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #28
                            До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                            Trimata,дай си скайпа да ти звънна!!!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                              Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                              Аз си поръчах това:
                              http://cgi.ebay.de/Rehmann-TIG-200-I...QQcmdZViewItem

                              Тъй като не знам немски пуснах едно ТОТО и го поръчах. Базирам се единствено на картинката с табелата за техническите му спецификации.
                              Ще опитам да го ползвам за заваряване на 0.8-1.5 мм неръждавейка...

                              Да напиша отново : ще ОПИТАМ. Имам крещаща нужда от обучение. И огромно желание да се науча
                              И аз съм зле на Аргона.
                              Дай да ходиме да изкараме един курс.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                                Мисля, че няма нищо трудно, щом можеш да заваряваш с електрод. Гледаш си "ядката" да е леко овална и като стане лъскава ваната, буташ леко напред. Държиш електрода на 2-3 мм и добавяш материал според необходимостта. Абе, горе-долу като при оксижена. И аз не съм много добър, но съм си играл да правя провар на тръби ф290 и става (е не като при колегата, дето ме учеше )... Щом още не са избили, значи добре съм се справил.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X