Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

    Абе да ти кажа чесно не съм толкова самоуверен, а и както ти казах от 18 г. много рядко хващам ръкохватката.
    Не е сериозно да карам някой професионалист да губи няколко дена да се занимава с мен, а знаеш че като техника на работа е доста различно и е важно правилно да усвоиш метода в различните пространствени положения.
    А сигурно има и особенности за неръждавейка, алуминий и кой знае още какво.

    Коментар


    • #32
      До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

      На алуминий не съм пробвал, но неръждавейка се заварява също като черно, поне с електрод. При аргона е различно до толкова, колкото, че няма шлака-все едно запояваш.
      П.П. важното е да знаеш какво виждаш. Това, че не работиш постоянно, едва ли ще е фатално, щом няма да те снимат
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

        Андро, неръждавейката ще я пробваме като ти докарам телоподаващото. Много ми е мерак да видя. Имаш ли аргон? А тел? Или да купя някаква малка разфасовка тел?

        Всъщност алуминия ми е още по-любопитен.

        ПП: Поупражнявах се малко, след като се видяхме. Поолекна ми ръката.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

          Значи, какво съм научил от майстори, занимаващи се със заварки от повече от 20 години- телоподаващото е най-лесно за работа, но най-капризно и заварките поради ниската температура стават с пукнатини. външно може да са красиви, но не са здрави. Според предназначението - аргон или електрод, ако искате хубава заварка. Телта е за асмалъци, тенекии на коли и други такива.....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Значи, какво съм научил от майстори, занимаващи се със заварки от повече от 20 години- телоподаващото е най-лесно за работа, но най-капризно и заварките поради ниската температура стават с пукнатини. външно може да са красиви, но не са здрави. Според предназначението - аргон или електрод, ако искате хубава заварка. Телта е за асмалъци, тенекии на коли и други такива.....
            Абе и аз така мислех, ама като изпробвах на Спарки 200А инвертор почвам да се замислям. А и Кольо каза че заваряват бойлери с телта, така че да не бързаме да правиме категорични заключения.
            За Аргона явно трябва яко практика докато се получи кординация на двете ръце и гледане как някой много добър го работи.
            Има и тънкости които не ги пише никъде и ако няма кой да ти ги каже и да ти каже и къде грешиш трудна работа.
            Незнам, аз имам ВИГ 200А AC/DC, с неръждавейката горе долу се получава, ама с алуминия съм много зле и затова мисля че сам немога да се справя.

            Коментар


            • #36
              До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

              Доколкото знам, при алуминия трябва да се действа много бързо. Получи ли се окис, става много твърд и не се заварява, а и ваната не се вижда добре. Има си чалъми, но който иска ще ги хване ....
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Има си чалъми ....
                Много точно, друг метод си е, други " железа ", особенности, почваш едва ли не от 1 клас.

                Коментар


                • #38
                  До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                  Качествени електроди има в Камартон, малко са скъпички обаче. Минус на ръкохватката се слага обикновенно при базични електроди, при рутиловите минуса си е маса.

                  Това ли е машинката
                  http://www.flickr.com/photos/seditio...ry/2489701193/
                  in weld we trust

                  0878782224

                  Коментар


                  • #39
                    До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                    Тъй като и на мен ми е интересна темата, та да питам. Може ли някакво разяснение, с няколко думи на термините или жаргона използван в темата. Какво например е корен на заварката, вана?
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Доколкото знам, при алуминия трябва да се действа много бързо.
                      Не е точно така,но принципно си прав, когато става дума за тънък материал.Алуминия, медта и месинга са много бързо топлоотдаващи материали и за това трябва да се нагреят добре преди да се заваряват.Самото нагряване може да се постигне,като с горелката на аргоновият апарат плавно се "обхожда" мястото за заваряване(за да не се получи окис, трябва да се следи височината на дъгата от волфрамовия електрод).
                      Ако детайла е с голяма дебелина,а апаратурата не е достатъчно мошна,може да се нагрява с газова горелка, като се внимава,да не се замърси(опуши)детайла.
                      Друг материал, който се нагрява преди да се заварява, е чугуна.Това се прави за да се избегне нацепване на детайла при неравномерното му истиване(този проблем е най-голям при "горял" чугун-изпускателни колектори,детайли от парни инсталаций,скари и др).Да се научиш да заваряваш с аргон не е сложно,просто трябва опит и търпение.
                      Поздрави!
                      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Тъй като и на мен ми е интересна темата, та да питам. Може ли някакво разяснение, с няколко думи на термините или жаргона използван в темата. Какво например е корен на заварката, вана?
                        Достъпно и добре разяснено:
                        http://www.welding.dir.bg/techologies.htm
                        Поздрави!
                        Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                          Абе и аз така мислех, ама като изпробвах на Спарки 200А инвертор почвам да се замислям. А и Кольо каза че заваряват бойлери с телта, така че да не бързаме да правиме категорични заключения.
                          .......
                          То всичко може да се прави с тел, даже колеги са ми раправяли за резервоари в Русия, изцяло правени с тел, но всичко си е въпрос на изисквания. И аз бих се радвал някой да ме научи на тънкостите на ВИГ-а, щото само с едната неръждавейка не е кой знае какъв майсторлък.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #43
                            До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Тъй като и на мен ми е интересна темата, та да питам. Може ли някакво разяснение, с няколко думи на термините или жаргона използван в темата. Какво например е корен на заварката, вана?
                            Представи си че трябва да завариш две планки с дебелина 10мм.
                            Краищата трябва да се скосят по ъгъл 30* и да се остави луфт между тях 2-3мм. Това се прави за да излезе заварката от обратната страна, тоест провар. Понеже тия 60* на 10мм. немогат да се напълнят с един шев, заварката се изпълнява с няколко шева. Първия който излиза от обратната страна е корен.
                            Ваната е зоната където метала е разтопен до течно състояние.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              То всичко може да се прави с тел, даже колеги са ми раправяли за резервоари в Русия, изцяло правени с тел, но всичко си е въпрос на изисквания. И аз бих се радвал някой да ме научи на тънкостите на ВИГ-а, щото само с едната неръждавейка не е кой знае какъв майсторлък.
                              Аз затова срам не срам ще ида на стари години да изкарам един курс.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                                Точно... Като го гледаш от обратната страна, все едно от там си правил шева. Само дето ъгъла може и да не е 30 градуса, ми както си го нагласиш, според уменията. По-голям скос - по-малък ток и бавно се движи дъгата, по-малък (т.е. по малък ъгъл - по-голям ток за корена, но по-малко дупка за пълнене след него ) На 12 мм ламарина при 30 градуса скос се прави на 3 шева - корен, пълнеж и декорация, но при 60-70 градуса скос- на 2 шева-корен и декорация. Въпрос на личен подход, важното е снимките да ти излезнат ..
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X