Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

    Айде да спиме че как сме я подкарали пак ще осъмнеме.
    Лека нощ пичове!
    Последно редактирано от Аndro 160; 27-06-08, 23:44.

    Коментар


    • #47
      До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

      То тая тема край няма .... Не знам защо само в България обаче тоя занаят не се цени особено.... Толкова ли са много заварчиците или по традиция, това що се прави на ръка е нискоквалифициран труд.... Хайде, лека и до среща .... Нещо ми писна от чужбина и след месец-два май ще се прибирам за по-дълго.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #48
        До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
        Представи си че трябва да завариш две планки с дебелина 10мм.
        Краищата трябва да се скосят по ъгъл 30* и да се остави луфт между тях 2-3мм. Това се прави за да излезе заварката от обратната страна, тоест провар. Понеже тия 60* на 10мм. немогат да се напълнят с един шев, заварката се изпълнява с няколко шева. Първия който излиза от обратната страна е корен.
        Ваната е зоната където метала е разтопен до течно състояние.
        Мерси за обяснението, разбрах.
        Казват, че апетитът идвал с яденето, та и при мен така.
        Каква е причината да се карат първия и втория шев с различни електроди. Икономическа?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #49
          До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

          И физическа. С електрод се пълни разстояние до 5 пъти по-голямо от диаметъра му, т.е. 2,5 мм електрод-12-13 мм пълнеж на ширина. Ако скоса ти е 30 градуса, получава се междина около 15 мм. при ламарина 10-12 мм. За декорация изискването е да се покрие 1 мм от краищата на двата детайла и да не надвишава 1,5-2 мм повърхността. Просто не става - имаш да правиш минимум 17 мм на ширина и 4-5 мм на дебелина. Може да стане на 2 шева с припокриване, но се губи време и пари
          Последно редактирано от kuzdov; 28-06-08, 00:19.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #50
            До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            То тая тема край няма .... Не знам защо само в България обаче тоя занаят не се цени особено.... Толкова ли са много заварчиците или по традиция, това що се прави на ръка е нискоквалифициран труд.... Хайде, лека и до среща .... Нещо ми писна от чужбина и след месец-два май ще се прибирам за по-дълго.
            Няма да е все така. И сега няма кой да работи, а не виждам и кой ще ги учи. Едно време имаше школи, Монтажи, КЗУ, Софстрой, Кремиковци, ТЕЦовете, сега чувам че само на ТЕЦ Марица Изток има добра школа.
            Като почнат АЕЦа и газопроводите ще видиш какво реване ще е за заварчици.

            Коментар


            • #51
              До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Мерси за обяснението, разбрах.
              Казват, че апетитът идвал с яденето, та и при мен така.
              Каква е причината да се карат първия и втория шев с различни електроди. Икономическа?
              С рутилови електроди корена става по лесно.

              Коментар


              • #52
                До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                Ако иска някой мога да му обясня и покажа нагледно каквото го интересува за заварките, имам първа степен за електрожен, телоподаващо и оксижен, аргон също не е проблем и то за всякакви материали. Виждам, че темата е интересна, тоя сайт е на други маниаци на тази тема http://weldingweb.com/ .
                in weld we trust

                0878782224

                Коментар


                • #53
                  До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                  Още два въпроса:
                  При какви заварки се използват различните видове електроди и в кои случаи каква трябва да е обмазката, рутилова, базична, кисела, сигурно има и други видове?
                  Как става номера със заваряването на вертикали отгоре надолу и какви са предимствата на тоя метод?
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    То тая тема край няма .... Не знам защо само в България обаче тоя занаят не се цени особено.... Толкова ли са много заварчиците или по традиция, това що се прави на ръка е нискоквалифициран труд.... Хайде, лека и до среща .... Нещо ми писна от чужбина и след месец-два май ще се прибирам за по-дълго.
                    Всъщност започва да се цени. Малко по малко. Проблема с кадрите вече става МНОГО осезаем. Ще взема да отида и да си взема свидетелството от техникума, което на времето покрай перипетиите с кандидатстване във ВУЗ, така и не взех. Хем и вътре всичко ми беше на мах.

                    Знае ли човек някой ден с какво ще си изкарва хляба...
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                      Шлаката служи за поддържане на температурата на шева и легирането на метала в заваръчната вана с различни добавки за подобряване на качествата му. При различни пространствени положения се използват различни обмазки-най-често базични и кисели, като съществуват комбинации между видовете. Ние работехме само с базични като цяло. Предимствата да се кара корен отгоре-надолу са, че правиш 3-4 пъти по дълъг шев с един електрод и нагряваш значително по-малко листовете, от което и деформациите са по-малки.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                        Аз си поръчах това:
                        http://cgi.ebay.de/Rehmann-TIG-200-I...QQcmdZViewItem

                        Тъй като не знам немски пуснах едно ТОТО и го поръчах. Базирам се единствено на картинката с табелата за техническите му спецификации.
                        Ще опитам да го ползвам за заваряване на 0.8-1.5 мм неръждавейка...

                        Да напиша отново : ще ОПИТАМ. Имам крещаща нужда от обучение. И огромно желание да се науча
                        Определено това ми хареса !Немска машинка дано е ГУТ !И аз си търся някаква !Би ли ми казал как става поръчката и доставката в този сайт а за доставка каква е сумата ,щото и аз съм зле с немския !Гледам цената и не вярвам на очите си 222 евро ми се виждат прекалено евтино за немска техника !? Предполагам че и сервиз няма и гаранционно поддържане също за тези немски машинки !
                        А що се отнася до заварка на неръждавейка 0,8 -1,5 ,предлагам ти първо да почнеш от по дебелички детайли за да ти свикне ръката!Неръждавейката може да се заваря и без добавъчен материал но за такива тънки ламарини трябва да са абсолютно прилепнали една към друга независимо дали са челно долепени или са една върху друга (застъпени )!При челното ако не са плътно долепени стават дупки а при застъпването -горната ламарина прегаря ,също така трябва и да са много по начесто прихванати ! Нищо сложно няма работата с аргон но както казаха колегите иска практика е и някой да ти казва по нещо де ! Нали като получиш машинката и поработиш с нея ще споделиш впечатлението си от работата и !
                        Ако искаш пиши на лично и дай СКАЙП !
                        Последно редактирано от Ясен; 29-06-08, 09:14.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                          Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                          http://picasaweb.google.com/emo7207/...21885599172770 - Това от какъв материал е и с какво е правено?

                          Аз сега си поръчах TIG апарат, но като гледам колко ще има да се уча..... Заварки иди-дойди мога да правя, но при ТИГ-а ми е притеснено, че няма кой да ме научи, та ще трябва сам.
                          Това е неръждавайка и е заварявано на аргон -TIG !Добре е заварено затова изглежда от единия ъгъл жълто а от другия синей намерен е оптималния режим на работа! Явно прави се раклама на някаква добавъчна тел за така натрупаната заварка ,поне на мен така ми изглежда , може да се направи и с доста по минимално добавяне на тел и катета де не толкова голям ,просто няма смисъл от толкова висока заварка !

                          Коментар


                          • #58
                            До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                            Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                            Аз си поръчах това:
                            http://cgi.ebay.de/Rehmann-TIG-200-I...QQcmdZViewItem

                            Тъй като не знам немски пуснах едно ТОТО и го поръчах. Базирам се единствено на картинката с табелата за техническите му спецификации.
                            Ще опитам да го ползвам за заваряване на 0.8-1.5 мм неръждавейка...

                            Да напиша отново : ще ОПИТАМ. Имам крещаща нужда от обучение. И огромно желание да се науча
                            Тази машинка ми хареса !На каква цена е !Гледам тази цена в сайта и не вярвам на очите си струва ми се доста евтино за немска техника !Можеш ли да ми кажеш как става поръчката и доставката чрез този сайт ,за доставката каква е цената ! А сервизното и гаранционото обслужванае как ще става и имали изобщо сервиз в БГ за тази марка !?
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                              Първоначално публикуван от andro6 Преглед на мнение
                              ...Немска машинка дано е ГУТ !
                              Ако е немска...

                              На такава цена в Европа, еле пък Германия, е абсурд някой да го произведе и продава. 99.99999% съм сигурен че е китайска, но това съвсем не значи че е лоша. Аз имам китайско телоподаващо, дето кърти миФки.

                              Общо взето има няколко известни марки, които си правят техниката сами (уж ). Всичко друго продава китайска техника, като само отпред емблемата е каквато са си поръчали. Някои даже си ги поръчват с по-различна кутия, та съвсем да не се познава отвън. А отвътре - пак същото.

                              Но пак казвам - това не значи че е лошо. Даже е възможно да удря в земята един куп маркова техника, дето е на съвсем, ама съвсем, друга цена.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Работа със заварачен апарат Invertec V200-T

                                andro6 незнам какво гледаш в галерията ми, но всичко там е по чертеж! Всички заварки се мерят за катет и просто каквото е написано това правя. Там всичко е под налягане. i_dragg какви са тези степени???? Степени имаши ПРЕДИ!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X